Pôrod sekciou a zákaz sexu.

dominikab123
15. aug 2019

Ahojte
Včera som bola na poradňu. Som v 34+5 TT a môj gynekológ mi oznámil že mám sa zmieriť so sekciou lebo bábätko sa neotočilo a ani neotoci. Vraj prvorodicky v tomto týždni už bábätko majú otočené. Pýtala som sa či sa to ešte zmení ved mám ešte čas a vraj nie 🙅 že to tak je a aj bude. Som dosť smutná z toho lebo sa toho bojím a prekvapil ma jeho prístup nedal mi žiadnu nádej. Následne mi oznámil že nemôžem mať pohlavný styk, pýtam sa či je niečo zle že nemôžem ho mať tak len odpovedal lebo už ho mať nemôžete. Neotvaram sa to som čakala ako dôvod
Máte takúto skúsenosť a možno radu a nejakú nádej že sa bábätko otočí?

ivusikk
17. aug 2019

@dominikab123 mne tiež vraveli v 36 týždni že bábätko nieje otocene že budem musieť ísť cisárskym. Synček sa potom otočil a to mal váhu 4500 😀

zuzka707
20. aug 2019

@dominikab123 nie neplanovali, len som mala málo plodovej vody, tak ma už dali na pozorovanie, aj preto ze mala nebola otočená.3 dní som ležala len tak a na 4 po vizite mi Dr povedal ze na ďalší deň už pôjdem asi na sekciu len mi ešte povedia ze ako, no medzitým sa malá vypitala sama 😂celý deň som chodila pešo až na 9 poschodie asi 4 x do dňa komplet 😂tak som si to pri volala sama asi 😂 no a o 22 toho dňa po vizite mi od tiekla voda a už to šlo velmy rýchlo všetko 🤗, musela som ísť spinal bez uspania a neviem čoho ešte, pretože som cely deň normálne jedla, píla fungovala ako klasický deň 😂.
Nie spinal nebolí, som rada ze som bola takto, aspoň som všetko počula a vedela co sa deje. A malú hneď po vytiahnutí mi ukázali, keď ju poumyvali a mňa pozasivali a bola som na izbe, hneď mi ju priniesli. Ja som asi človek z vysokym prahom bolesti, pretože mňa nič nebolelo 😂 bolo nepríjemné vstať na 2 deň a ísť sa prejsť, no v tom mi pomohli sestričky aj do sprchy a tak... Bolesti som potom nemala, no každý je iný. Každopádne, neľutujem ako som šla a som rada ze takto to dopadlo. Každopádne je to rýchlejšie keď si pri vedomí, akoby ta mali uspať.

zuzka707
20. aug 2019

@dominikab123 áno do chrbta ale až úplne skoro pri zadku 😂 nie ako to tam vypočítava sestričky kam presne, klasicky pich nič strašné.

oliali
20. aug 2019

@dominikab123 ja mam 2 cisarske za sebou... prvy syn sa kojit nechcel, druhy bol kojeny do 17 mesiacov... oba cisarske som zvladla ok, jazvu skoro nevidiet... treba sa nastavit pozitivne, psychika vela zavazi... drzim palce

natuska87
30. aug 2019

@via88 Lebo po sekcii som sa cítila dobre, nič ma nebolelo/?/, nebola som šitá a roztiahnutá...Fakt, by som už inač nerodila...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre