Porodili ste pri intenzívnych poslíčkoch sami aj po termíne?

biolady
12. mar 2016

Som už 4. deň po TP a chcem sa vyhnúť vyvolávačke. Intenzívnych poslíčkov mám už mesiac ale dá sa to zvládnuť len sa všetci doktori čudujú že nemám bolesti. Hlienová zátka mi už odišla 2. deň po TP. Otvorená na 2cm. Myslíte že sa to rozbehne ešte samé? Vyvolávať chcú až na 10. deň.

wheelsonthebus
12. mar 2016

@biolady no... Si v nemocke takze manzel moc nezmoze😉, ale trosku pochodit po schodoch zeby si skusila? Ale neboj, tak vyvolaju no, ono babatku tiez uz tam nie je bohvieako. Kamosku tiez nechali 10dni prenasat a nebolo to dobre, placenta prezreta, maly v bruchu este aj schudol, potom bol dost nervny a stale na cecku. No nic moc.

biolady
autor
12. mar 2016

V nemocnici už nie som, bola som na necelé 3 dni ale pustili ma domov. Tie schody skúšam to mi každý vraví tak uvidíme.
@wheelsonthebus

qidko
12. mar 2016

Ak sa da skus pochodit po schdoch alebo pocvic ja som po termine ukladala drevo lebo malej sa nechcelo ist na svet a potom v noci to prislo...jednoznacne skus zataz🙂 drzim palce vela sil ......drz sa

louvre
12. mar 2016

@biolady Tak keď už nie si v nemocnici a máš manžela po ruke skúste sex. Niekedy to pomáha. Držím palčeky a prajem krásny pôrod.

wheelsonthebus
12. mar 2016

@biolady tak mozno este nejake vzruso s partnerom by mohlo pomoct, ale radsej s kondomom, aby nebola zbytocna infekcia kedze si uz otvorena. Kazdopadne nicoho sa neboj, mlada baba zvladnes to ako nic. Drzim palce, mozno este niekto poradi.

certi
12. mar 2016

kamoska umyla okna a hned aj rodila🙂

petraarifin
12. mar 2016

Kedze ti uz zatka odisla s tym vzrusom by som bola opatrna. Ak porodis do dna, s infekciou by nemal byt problem no moze sa stat, ze budes musiet ist cez vyvolavacku co je ak dobre pocitam 6 dni. Je tam dost vysoke riziko infekcie pre babatko, sestrine babatko bolo 7 dni na ATB z infekcie, bolo to pravdepodobne zo Styku. Drzim palce nech uz dlho necakas 🙂 skus poupratovat, ziadna infekcia a este aj babatko pride do cisteho, vonaveho 🙂

dannizeta
12. mar 2016

No mne sestricky tiez vraveli ze prave Muzske spermie pomahaju 🙂

simaaprilova
12. mar 2016

Ja som spravila mega velke upratovanie doma ale take riadne se vsim vsudy a na druhy den bola mala na svete🙂 ale este aj v nemocnici ma dali ze nech si lahnem jak som bola na monitore a ja ze ani omylom....doslova som malu vychodila😀 ale ako prvorodicka mi to aj islo rychlo a da sa povedat bezbolestne.ostatne co lezali boli na tom tisickrat horsie a trval im porod dlhsie lebo sa aj otvarali pomalsie omnoho.vela stastia

svetkaadamko
12. mar 2016

Mne nepomohol ani sex, ani upratovanie, ani denne niekolko-hodinove prechadzky, mne 10 dni po TP sestricka urobila ten neslavne slavny manever rukou a na druhy den som rodila 🙂 takze tazko povedat, co pomoze tebe

janka743
12. mar 2016

ja som prvé dieťa porodila tiež po TP... prenášala som tuším 8 dní. lekár mi vravel, že mám prísť na príjem, no predtým deň som aj tak prišla, doma sa mi niečo nedzalo. celý deň a noc som bola na vzdychárni, pri mne nikoho... ak by som v noci rodila, asi som tam sama. Ale ráno okolo 7 som dostala prvé bolesti a o pol desiatej bola malá na svete....tak možno to príde na teba tiež tak narýchlo...

trisp
12. mar 2016

Mne pomohol sex - do 15 minút na to mi praskla voda 🙂

teruskaa
12. mar 2016

ja som bola 7 dni po termine, poslicci tiez asi mesiac pred tym..na 8. den po TP som mala ist na vyvolanie porodu, a nastastie ten 7.den vecer to prislo same, no ziadne bolesti, len pravidelne tvrdnutie brucha, cca po 5 min., potom take slabe bolesti ako pri MS- a potom uz to slo dost rychlo, o 19h sme prisli do porodnice, o 1:50h rano sa mala narodila 🙂

kvietok227
13. mar 2016

Ahoj ja som to tiez surila a nepomohla tiez mi chceli vyvolat porod , v pondelok som mala mat poradnu a v nedelu som isla v noci rodit hned ten den ako mi zatka odtiekla. Drzim palceky . Musis pockat pojde to same

mimusa227
13. mar 2016

ahoj,na kazdeho zabera nieco ine,ale ja sa chcem opytat,preco ti chcu davat vyvolavacku az na desiaty den.Ja som mala maleho na siesty den po termine a vodu som mala uz zelenu.

biolady
autor
14. mar 2016

@mimusa227 Pretože nevidia dôvod vyvolávať skôr. Všetko je zatiaľ v poriadku.

mimusa227
14. mar 2016

@biolady ja som mala termín 31.augusta a sledovana som potom bola každý druhý den. Doktorka mi vravela,že ked sa nenarodí do 7.septembra,tak mi ho budú vyvolávať,ale naštastie bolesti prišli šiesteho.Ako aj mne rozprávali,že všetko je v poriadku,ale po pôrode som len začula sestričku,ako vravela,že voda už bola zelená.Ako nechcem ťa teraz strašiť,ale ako tretorodička sa mi to zdá dlho,čakať do desiateho dna.

biolady
autor
14. mar 2016

@mimusa227 Za celé tehotenstvo som nemala žiadne problémy a myslím že primár by si to nezobral na krk ohroziť nás nejako na zdraví. Povedal že čakajú 10 dní pokiaľ je všetko v poriadku a celkovo sa to posúva, ja sa otváram tak je dobre. Mohlo by sa to ešte samé rozbehnúť.

mimusa227
14. mar 2016

tak ti drzim palce,nech sa to rozbehne samo ako keby ti mali vyvolavat,prajem vela stastia

oculik
15. mar 2016

No ako pokracujes?nic sa nedeje?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre