Predčasný pôrod

nikusa317
6. okt 2013

Cavte dievcata...od 25.tt lezim v nemocnici koli hroziacemu predcasnemu porodu,momentalne mi bezi 33.tyzden ....hrdlo na 50percent 2 az 1.5cm,presiakle,vonkajsia brsnka pre spic prsta..lezim dolu hlavou uz treti mesiaf pomaly...kortikoidy uz mame davno pichnute...neviete mi iekto poradit kto ma skusenost s predcasnym porodom alebo niekoho poznate kto mal predcasnh porod ake to bolo??malo bh babetko sancu prezit? Dakujem

janeita
6. okt 2013

@nikusa317 podla mna ak ste to dobojovali do 33tyzdna tak je to dobre. ovela lepsie ako ten 25tyzden. Babatka su zivota schopne od 26tyzdna niektore i skor. kazdym tyzdnom sa zvysuje sanca na prezitie babatka a dobry zdravotny stav 😉

majka1981
6. okt 2013

@nikusa317 v 33tt urcite prezije. to je uz velmi daleko, neboj bude vsetko v poriadku.
na okoli poznam par pripadov, kde to skoncilo velmi dobre - deti su zdrave 🙂 . Jedno bolo narodene v 28 tt, jedno tusim 32 tt, sestra rodila dvojicky v 36 tt, synovec je narodeny akutnou sekciou v 34 tt a nie je absolutne ziaden rozdiel medzi nasim synoma a synovcom. prve tyzdne/mesiace ano, ale teraz uz absolutne nie. 🙂

jesi25
6. okt 2013

ahoj neboj sa budete v poriadku,ja som lezala od 29.tyzdna kvoli tomu istemu ako ty tiez som mala pichnute kortikoidy,porod sa mi spustil v 34.tyzdni rodila som prirodzene dcerka mala 1990g a 44 cm,bola dva dni v inkubatore,ale iba na vyhrievanie.Domov nas pustili po 2.tyzdnoch ako dosiahla dcerka vahu 2100g.Drzim palceky nech vydrzite co najdlhsie.

nikusa317
autor
6. okt 2013

Dakujem za povzbudive slova.tak piatok koncim 33tt a zacnem 34tt..nas adamko ma teraz vraj podla ultrazvuku na ktorom sme boli minuly tyzden okolo 1700 az 1800g....lekar vravel ze ma setko vyvinute vraj a vajicka ma uz zostupene dolu...za tyzden mi priberie vzdy okolo 200 az 300g...a dlzku ma vraj okolo 45 az46cm...lezim v kosiciach v novej nemocnici,kde je centrum pre predcasne narodene deti...je tu to perinatolog.centrum...... 😉

nikusa317
autor
6. okt 2013

Nooo dievcata bolo mj povedane z3 som otvorena na jeden palec a to v kuse poctivo lezim..bojim sa

hoogy
7. okt 2013

@nikusa317 neboj sa ja som bola otvorena na jeden prst 2 tyzdne kym som porodila 😉 uz si naozaj v pokrocilom stadiu tehu a drobcek je celkom velky,. drzim palce nech to dobre dopadne 😉

nikusa317
autor
7. okt 2013

@hoogy dakujem za povzbudive slova.....no zatial som na jeden palec..dnes mame velku vizitu tak sa dozviem ze co nove a ako som natom...potom to tu urcite napisem..... 😉

monika2012
7. okt 2013

@nikusa317 Ahoj, ja som bola otvorená na jeden palec cca 3 mesiace pred pôrodom. Gynekológ ma ani nenechal doma, musela som normálne do nástupu do materskej chodiť do práce, kde som denne chodila stokrát hore dolu po schodoch, z kancelárie do kancelárie. Veľmi som sa bála, ale nič sa nestalo, pôrod prebehol iba o týždeň skôr ako mi pôvodne vypočítali 😉 A predstav si, že keď už začali kontrakcie, tak ja nie a nie sa otvoriť 😀 Riadna irónia, čo?

nikusa317
autor
7. okt 2013

@monika2012 tak to mas fajn ja mam asi taky krcok ze keby som chodila tolko co ty tak uz som na porodnej sale....tak ja momentalne lezim v nemocnici uz asi 3 mesiac koli tomu ze sa otvaram...uvidime co bude na vizite...ale poviem pravdu ze sa dost bojim......

monika2012
7. okt 2013

@nikusa317 Moja, ja si myslím, že bezpečnejšie ako v nemocnici by si sa necítila nikde. Trošku dôveruj lekárom a aj sama sebe a svojmu telu. A hlavne sa nestresuj, ten stres môže narobiť zbytočne zlobu. Uvidíš, všetko dobre dopadne. Veď pre dieťatko robíš všetko, čo je v Tvojich silách. Držíme palčeky!!

zeta
7. okt 2013

@nikusa317 dcerka sa mi narodila v 34tyzdni, a presne ako @jesi25 - vyhrievali ju v inkubatore 2 dni, nepotrebovala ani pomoct s dychanim. Kortikoidy mi pichli len 1x (tusim cela davka je 2x). A tiez sme boli v nemocnici 2 tyzdne, domov nas pustili ked mala nad 2kg. Drz sa, je super ze takto dlho si vydrzala od 25.tyzdna 🙂, kazdy den naviac je super.

nikusa317
autor
7. okt 2013

@zeta dakujem..tak tesim sa s kazdeho dna....velmi sa bojim...momentalne som 32/3 teda mk bezi 33tt...kortikoidy mi boli pichnute v 25tt.....minuke mi povedala lekarka ze podla ultrazvuku sme pekne vyvinuty;tak nevem...jedine co chcem aby zil....ale velmi sa bojim a kontrolujem...kazdu zmenu hlasim a potom stresujem...ale stale mam bolesti v krizoch a podbrusku...a maleho citim velmi velmk nizko...

nikusa317
autor
7. okt 2013

@monika2012 tak to mas pravdu..v nemocnici sa citim istejsie a viem ze som pod dozorom a ze ak by nieco tak mi vedia hned pomoct...doma som sa citila dost nesvoja a bala som sa co i len na zachod prejst.....tuna v kuse lezim a postavim sa jedine na toaletu a ked idem jest tak sedim..to je vsetko..... dakunem za povzbudive slova...myslis ze maly by bol ok ak by musel von??

monika2012
7. okt 2013

@nikusa317 Áno, myslím, že malý by bol ok, keby sa aj narodil skôr. Viem, že ako budúca mamička si robíš starosti a veľmi to prežívaš, preto Ti píšem, aby si sa nestresovala. Neboj, v kľude to dotiahneš pekne do konca. Viem pochopiť, že Ti tam je dlho a ide Ti to tam určite na nervy. Ale je to obeta pre dieťatko a veľkou odmenou Ti bude zdravý drobček. Všetko dobre dopadne 😉

nikusa317
autor
7. okt 2013

@monika2012 dakujem za povzbudive slova..tak vies je to tu tazke a najhorsie je ze mk kazdy vyvolava ci uz je maly na svete ci co...kazdemu uz hovorim ze nech ma nestresuju,ze ked sa maly narodi tak dam vediet....tak dufam ze vydrzime co najdlhsie v brusku,ja pekne lezim ,oddychujem a budem sa snazit nestresovat......dakujem este raz za podporu a mile slova

nikusa317
autor
7. okt 2013

Tak uz som po vysetreni u primara...... krcok sa mi skratil na 1cm s privretim oboch oci na 1.5cm...ale nechapem tomu ze pri prijme som bola otvorena na jeden prst a teraz som vraj na spic prsta otvorena....a vnutorna branka uzavreta.....ako to je??? Som v strese ..bojim sa o malinkeho.... chcem aby zil

zeta
7. okt 2013

@nikusa317 viem ze sa to asi mne takto od pocitaca lahsie hovori a tebe tehotnej v nemocnici tazsie robi, ale NESTRESUJ. teraz tvoj obrovsky strach nie je dobry pre teba ani pre tvoje babetko. skus sa naladit pozitivnejsie, presne ako pises, si v nemocnici, pod dozorom lekarov, malinky je monitorovany.. Keby predsa len sa narodil takto skor, vsetko je prichystane aby to dobehol v inkubatore (kedze pises ze su na to v nemocnici vybaveni..). Tes sa kazdy den, kazde rano, ze malinky je este v brusku a nabera sily 🙂. Kamaratke sa malinky narodil v 30.tyzdni, mal kilo a teraz je z neho uz 2,5rocny chlapisko 🙂 . A kde si uz ty od 30.tyzdna 😉. suhlasim s @monika2012 ,verim ze sa ti narodi zdravy krasny chlapcek!!

lubiku
7. okt 2013

@nikusa317 podla mna lezanim sa nalez zlepsil. ja ked som prvu dcerku odlezala, stale ze porodim, otvorena som uz bola, bolesti som mala, kortikoidy pichnute boli a nakoniec som skoro prenasala 😨 🙂
Len lezkaj - vsetko dobre dopadne 😵

sharlotta
7. okt 2013

@nikusa317 mne sa lezanim aj predlzil krcok, aj som sa naspat zatvorila. 1,5cm nie je az take zle, vnutorna branka je zatvorena a to je dobre.Neboj sa, urcite by prezil, keby sa aj teraz narodil.

mery73
7. okt 2013

@nikusa317 ahoj predovsetkym drzim palceky-ja som mala dva predc.porody-neboj ked si to dobojovala doteraz-tak je dobre mne sa maly narodil v 32.tt a mal 1200g a 36cm a tiez mi davali kortikoidy a bol v poriadku akurat malicky 5.tyzd.bol v nemocnici a potom sme isli domou a dvaja chclapci sa narodili tiez v tomto tyzdni a mali vyssiu vahu ti boli este menej v nemocnici-tak este raz drzim palceky nech vsetko dobre dopadne 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mery73
7. okt 2013

@zeta presne tak-suhlasim 🙂 🙂 🙂

nikusa317
autor
7. okt 2013

@mery73 ahoj.....dakujem za povzbudive slova...no ja som momentalne 32/3cize mi bezi 33tt....moj malinky mal minuly tyzden okolo 1700 az 1800g takze tento tyzden verim ze zas pekne pribral a mal vraj okolo 45 az 46cm....tak krcok ma 1cm maximalne 1.5cm...a bola som otvorena na jeden palec ale dnes mi vraveli ze som len na spic prsta a vnutorna branka uzavreta...tak snad vydrzime este aspon tyzden alebo dve tyzdne

nikusa317
autor
7. okt 2013

@sharlotta ahoj..twk mne dnes povedal primar ze krcok ma 1 cm a s privretim oboch oci ma 1.5cm.....vnutorna branka uzavreta a vonkajsia bola na jeden palec ale dnes povedal ze len pre spic prsta..takze dufam ze vydrzime co najdlhsie

lubiku
7. okt 2013

@nikusa317 dievca ty budes este prenasat 😨 🙂

nikusa317
autor
7. okt 2013

@zeta dakujem za mile slova plne povzbudenia....noo dufam ze aj u nas vsetko dobre dopadne.....kortikoidy mam uz pichnute.....pichali mi ich uz v 25tt.....takze tak...a podla ultrazvuku vraj mame vsetko vyvinute ....takze uz mi nic ine neostava len verit ,modlit sa a mysliet pozitivne ze vsetko bude ok....

nikusa317
autor
7. okt 2013

@lubiku tiez by si mala pravdu.....😉

nikusa317
autor
7. okt 2013

Konecne mi po tyzeni vymenili postel a lezim dolu hlavou....cize panvu mam hore.....🙂..... jak ma zaha pali......bude to asi maly vlasacik 😉

nefertiti7
7. okt 2013

@nikusa317 tiež mám Adamka, určite bude všetko v poriadku, drž sa 🙂

nikusa317
autor
7. okt 2013

@nefertiti7 nooo prv bolo vybrate meno marcus no namoniec sme sa zhodli ze bude adamko... 🙂

mery73
7. okt 2013

@nikusa317 tak to je suuper- to este vydrzite 🙂 🙂 🙂 a malinky ma super vahu 🙂 🙂 🙂no moj nepriberal pretoze mi maternica zle vyzivovala-pretoze som mala vys.tlak

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre