Hrozí vám pôrod v 36. týždni?

luli222
23. jún 2017

Ahojte maminky tehulky 🙂 najde sa tu niekto kto aktualne preziva tehulkovske problemy ako hroziaci predcasny porod v 36 tt a je este k tomu aj v nemocnici??? Ako ste na tom, ako to zvladate, aky maju Vasi lekari nazor na babenko narodene cca mesiac skor. Moje miminko ma hlavicku velmi nizko, som otvorena na spic prsta a cervix mam dlhy 2, 8 cm. Dakujem a tesim sa na Vase prispevky, verim, ze v tychto horucavach neprezivam jedina podobne problemy....

matvejkovamimushka
23. jún 2017

Ahoj, ja som síce doma, ale s kludovym režimom, hospitalizovana som bola dvakrát za posledný mesiac. Som v 34. tt a mam aj nasadenu liečbu, aby sa malý nepýtal skôr. Primár u nás v nemocnici a aj môj gynekológ tvrdia, že treba vydržať do ukončeného 36. tt a potom liečbu vysadia a uvidíme, kedy sa vypýta. Mám z toho trochu stres, ale beriem to tak, že dnešná medicína by si s takým bábätkom už mala bez problémov poradiť

lucka527
23. jún 2017

Ja som pri prvom bola otvorena 2cm od 36tt a nakoniec som tyzden prenasala a nebola som ani hospitalizovana tak drzim prsty

mija22
23. jún 2017

kamaratka mala sekciu v 36tt. Vsetko v poriadku. Ved to uz je normalne donosene babatko. Aj vahu mala krasnu

svetlana35
23. jún 2017

@luli222 mne budu robit sekciu v 36 tt kvoli tlaku. Vraj vsetko bude ok

luli222
autor
23. jún 2017

@matvejkovamimushka
Drzim palceky, urcite to zvladnete do toho 36 tt ak nie aj dalej 🙂 🙂 🙂 krasne si to napisala, dnesna medicina dokaze uz zazraky...takze naozaj sa niet coho bat, i ked priznam sa, aj ja mam strach, prisla som sem s kontrakciami...my mame vsakovake problemy uz od 20 tt, ale kedze sa to blizi do finale kazdy lekar to chce v nemocnici dotiahnut co najdalej 🙂

luli222
autor
23. jún 2017

Dakujem Vam vsetkym, hned lepsi pocit, ked viem, ze sme viacere 🙂 vsetkym drzim palceky aby sa Vam narodili krasne zdrave babatka, nech uz sa vypytaju skor ci neskor 🙂 🙂 🙂

janickacrazy
23. jún 2017

@luli222 Joj 36tt je v pohode, moja sestra má jedno bábo narodené v 34tt a ten nemá absolútne žiadne problémy a druhé bábo narodené v 24tt a to už je fakt niečo úplne iné. Neboj sa, bude dobre.

elenita
23. jún 2017

Ahoj, ja som rodila moje dvojičky v 35+5 tt. Dlllho pred tým som ležala v nemocnici.
Nebolo to nič moc, ale pre bábätko zvládneš všetko 😉
Ja som si počas toho vytvorila priateľstvá s maminkami, ktoré tam tiež boli a doteraz sa s jednou z nich stretávam 🙂
P.S. Moje deti sa narodili 6.6., hoci termín pôrodu mal byť 5.7. (v ten deň sme akurát už krstili 😇 ) a sú to dovolím si povedať veľmi šikovní tretiaci bez akýchkoľvek následkov 😉

janka0509
23. jún 2017

Ja mám dieťatko narodené v 36 TT. A všetko bolo v poriadku. Žiadne problémy. Je veľmi šikovný. Akoby ani nebol predcasniatko 😊. Neboj bude to dobre. Držím palce.

sunny381
23. jún 2017

ja som sa otvarala už od 25 tt a vydržala som presne 1 den 37 tt mal pekne miery a je v poriadku

anieli_1
23. jún 2017

Sú deticky čo sa narodia predčasne a sú úplne fit a sú detičky čo sa narodia v termíne a sú choré ....Treba len veriť že všetko bude ok 😉 a v 36tt sú už aj pľúca vyvinuté

yvet23
23. jún 2017

Mam obe deti narodene v 36tt a jedno bolo ok a druha musela byt v inkubatore lebo mala problem s dychanim. pripisujem to skor cisárskemu rezu lebo tieto deticky sa vraj horsie adaptuju. samozrejme uz je vsetko ok a po mesiaci nas pustili domov. 😉

cakamebabo
24. jún 2017

Ahoj ja som v 36/5tt krcok ma.1,5cm malicky je uplne nizko.....ma uz cez 3000gramov,taktiez som otvorena na spic prsta...a to je este nic a takto to trva uz od.33ttkedy som bola hospitalizovanaaa uz mi vysadili aj magnezium...Aku vahu ma babatko?V tomto tyzdni sa uz bat nemusis.....dietatko je v poriadku🙂

marrie5385
24. jún 2017

Mne sa dcera narodila v ukoncenom 37.tt a uplne v pohode...mala 2900 g. Uplne zdrava, ziaden inkubator, nic....takze len klud...

luli222
autor
24. jún 2017

@cakamebabo
Dakujem za dalsi pozitivny prilev energie a vsetkym mamickam, ktore sa ozvali 🙂 no u mna sa ten krcok meni z tyzdna na tyzden, ako keby to malo rychlejsi postup a furt bolia krize a citim tie tlaky a hlavicku od spodu...babatko neviem aku ma hmotnost, len tolko, ze miery zodpovedaju tyzdnu, tak snad by uz tie dva kila mal 🙂 magnezium mam uz len v tabletkach...ale na tie bolesti to nezabera, zaznam vzdy bez kontrakcii, veru doktori hovoria, ze bolo by fajn vydrzat do ukonceneho 37 tt. ze to uz by bolo fajn, no tie dni sa vlecu :( clovek by to uz mal vsetko najradsej za sebou ... 🙂

sunny381
24. jún 2017

@luli222 neboj mna už na začiatku 36 tt pustili domov a vydržala som ešte tyžden, a to som chodila na3,5 cm otvorená a musela som poctivo ležať a krpatý mal 3290 a 50 cm ale tak mne magnezko stale dávali, v infuzkach a odtiekla mi voda o 2 a o 4 bol na svete do nemocnice som prišla na 7 cm otvorená.

adriannasvk
24. jún 2017

Neboj sa,ked by aj,ja som sa narodila v 33 tt a tu som,zdrava nic mi nechyba😉teda myslim😅

lusy9911
24. jún 2017

Ahoj. 36tyzden je uplne v poriadku. Mne sa maly narodil tak ze v nedeľu som ukoncila 36tt a narodil sa z pondelka na utorok v noci.mal 2820gr a 48cm.zdravucky.nic sa neboj.nestresuj sa lebo stresujes aj malinke

luli222
autor
24. jún 2017

Dakujem Vam velmi pekne z celeho srdca za povzbudenie 🙂 🙂 🙂 a vsetkym len vsetko dobre 🙂 🙂 🙂

juliet86
24. jún 2017

@luli222 kamoske sa mala vo februari narodila v 34tom tyzdni nahle. Hned sa prisala kojila. Vcera sa vykakala do nocnika 😂neboj 36 tyzden je fajn!

luli222
autor
31. júl 2017

Pisem sem posledny koment 🙂 nakoniec sme to dotiahli az do 39+ 4 🙂 takze nech to vyzera vselijako nepekne a nepriaznivo, zazraky sa deju 🙂

silviaeli
29. nov 2021

@luli222 bola si v 36tt a pýtaš sa na nazor na pôrod o 2mesiace skor???ved 36tt je už úplne v pohode 🤷🏻‍♀️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre