Predčasný pôrod

nikusa317
6. okt 2013

Cavte dievcata...od 25.tt lezim v nemocnici koli hroziacemu predcasnemu porodu,momentalne mi bezi 33.tyzden ....hrdlo na 50percent 2 az 1.5cm,presiakle,vonkajsia brsnka pre spic prsta..lezim dolu hlavou uz treti mesiaf pomaly...kortikoidy uz mame davno pichnute...neviete mi iekto poradit kto ma skusenost s predcasnym porodom alebo niekoho poznate kto mal predcasnh porod ake to bolo??malo bh babetko sancu prezit? Dakujem

nikusa317
autor
17. okt 2013

@zeta abojik.ako sa mas??? Zatial sme 2 v 1...zajtra koncim 34tt a zacina mi bezat 35tt...ale uz sa necitim tak ako predtym...citim sa horsie a najme v noci...krce do noh,opuchy noh a bolesfi v podbrusku... ale nejako to dufam este vydrzim a aj ked nie tak uz sme za vodou...dufam... 😉

nikusa317
autor
18. okt 2013

Cavte baby..tak ani neviem ako ten bolestivy tyzden zbehol a predomnou je dalsi....vdaka vasej podpore a milym a povzbudivym slovam zacina mi dnes bezat 35tt.....takze ako sa povie uz smw asi za vodou..aspon tak trvdila lekarka..... tak dufam ze este par dni vydrzime 2 v 1 aj ked uz mam semtam take predmenstruacne bolesti...a hlavne teraz ked to pisem....

nikusa317
autor
21. okt 2013

Cavte baby....neviem ci sa tesit alebo sa kusa bat ale dnes mi primar povedal ze ak mi bude so zajtra bez ginipralu(liekov) dobre,tak ma pustia domov....krcok stale 1cm a vonkajsia branka pre jeden palec...lenze zo mna vytiekol kusa taky vodnaty vytok tak dufam ze sa to uz nezopakuje a ze to nic neznamena....ale tak sa tesim domou ze sa az bojim aby do zajtra sa nic nestalo...

zeta
21. okt 2013

@nikusa317 ahoj, tak sa stale gulas s bruskom 🙂? vidis, super.. hadam si uz aj pokojnejsia, nie? tesim sa s tebou, opatruj sa 😉

nikusa317
autor
21. okt 2013

@zeta tak uz som spokojnesia a kludnejsia...predsa maly ma vecsiu vahu a je to vyssi tyzden ako bol predtym...som kludna a kazdym dnom sa tesim viac a viac na maleho... a verim ze uz aj keby nieco tak by bol vbporiadku...ved som vo vyssom tyzdni a maly je bojovnik...ale verim ze este aspon do konca 36tt nejako vydrzime... pozitivne myslenie 🙂

nikusa317
autor
24. okt 2013

Cavte baby...tak momentalne mi zmenili polohu lezania a tk tak ze uz nelezim dolj hlavou ale normalne....zajtra koncim 35tt a zacina mi bezat 36tt..zatial bojujeme 2 v 1...aj ked z utorka na stredu som si stravila noc na porodnej sale lebo som zacala mat dost vysoke kontrakcie...robili ki monitory ale vsetku boli zle....nakoniec sa to trosku ukkudnilo a vcera vecer bolesti presli...a kedze som sa aninpocas kontrakcii nezacala otvarat a vraj mam plod.vody dost,tak sa to snazia este tlmit kym sa da...ak to nepojde,tak koli zlemu vyteru mi budu robit sekciu aby maly nieco nechytil....dali mi naspet ginipral na udrziavanie a magbeziove infuzie...ale lezat mam uz normalne lebo ze to mam jednk ci lezim dolu hlavou alebo normalne;ze ked ma byt porod tam bude a ja to neovplyvnim lezanim....maly si pekne v brusinku kope,len ho citim strasne nizko a uz mi aj brusko padlo...

nikusa317
autor
27. okt 2013

Cavte baby...tak pred chvilou ma koli bolestiam vysetrili a prislo sa na to ze sa mi zhorsil nalez krcok ma uz len 0.5cm a som otvorena pre palec aj nieco...nalez sa mi zmenil v priebehu dvoch hodin...mam pocit ze to uz dlhsie nevydrzim a bolesti zacinam mat znovu...bolesti su najme do krizov a v slabinach a podbrusku....a aj brusko tvrdne....zacina ist na mna strach....som zvedava ze co to bude...a ked som bola teraz na vc tak ma prehnalo a mocila som asi 10 abo 15min.v kuse ...a tak ma napadlo ci nemohlo ist o plod.vodu...

danjelca
27. okt 2013

@nikusa317 ale ved 36tt je ž dobrýýý..ja som rodila 37plus 3, ozaj už sa neboj aj keby to bolo

bocianka123
27. okt 2013

@nikusa317 hm, tak vyzerá to všelijako, máš podobné pocity ako ja pri prvom synovi, ked už bol pôrod na spadnutie... a mohlo ísť kľudne o plodovú vodu . tak o tom ti môžem napísať - pri druhom synovi sa zo mňa doslova liala a liala a liala...
ale v každom prípade, zachovaj kľud. Vyzerá to dosť na rozbiehajúci sa pôrod. Nemáš sa však čoho báť, si už na začiatku 36. tt a bábätko je už dosť veľké a aj zrelšie podľa mňa a kedže Ti podali aj kortikoidy na dozrievanie pľúc, tak aj prirpavené s pľúcami. Len pokoj , aby pôrod prebehol bez problémov. Neboj sa. Niekedy je lepšie dať tomu voľný priebeh. V Tvojom prípade, ak chce ísť dieťa von, tak radšej nech ide, akoby sa malo niečo iné stať. Drž sa 🙂 . A verím, že čoskoro napíšeš, že ste v poriadku obaja 🙂 .

nikusa317
autor
27. okt 2013

@bocianka123 dakujem moja..tak dnes som presne 35/2 ....cize som nedavno zacala 36tt...a co ty???ako sa mas????nool musim sa ukludnit lebo som aj dost zlaknuta ....dufam ze to nebola plod.voda.....

bocianka123
27. okt 2013

@nikusa317 to otestuje sestrička, stačí jej dať vložku a ona ju otestuje temesvaryho roztokom a zistí, čo je vo veci. A ja sa mám, ďakujem zatiaľ 🙂 . a spätne čítam, že ti bruško kleslo. Mne pri mladšom kleslo cca týždeň pred ešte ne/očakávaným pôrodom (narodil sa 33+1) a aj som to cítila, lepšie sa mi dýchalo. Uvidíš, dobre to bude všetko 🙂 .
A vieš čoho sa sa ja najviac "zľakla", ked som ležala so starším v nemocke od 30 tt? že ved ja odtiaľho neodídem SAMA ... že už budem mať o jedného člena doma viac a ten bude na mňa odkázaný.... neviem prečo, ale tým,ž e to bol predčasný pôrod, tak som to takto prežívala, ale ked sa mi syn narodil, všetko som hodila za hlavu a bojovali sme spolu 🙂 .

nikusa317
autor
27. okt 2013

@bocianka123 uz som na sale....hrdlo uplne spotrebovane a otvorena pre palec

danjelca
27. okt 2013

@nikusa317 držím palce potom sa pochvál!Drž sa!

nikusa317
autor
27. okt 2013

@danjelca dakujem...okik..hlavne nech sme zdravy

willy_wonka
27. okt 2013

@nikusa317 drzim palce a neboj sa, vsetko dobre dopadne 😎 nedelne babatko = stastne babatko, tak to stihni este dnes 🙂

anatalia77
27. okt 2013

@nikusa317 držím palce kočka

bocianka123
28. okt 2013

@nikusa317 drž sa a možno už je malinký na svete 🙂 .

nikusa317
autor
28. okt 2013

adamko je zatial v brusku......otvorena som na palec aj nieco a hrdlo spotrebovane....idem na ultrazvuk a podla toho sa uvidi ze co...ale bolesti su stale

willy_wonka
28. okt 2013

@nikusa317 tak nebude nedeliatko.. nevadi, aj pondeliatko,utoriatko, stredatko,stvrtiatko,piatociatko,sobotniatko je super 🙂 normalne to prezivam s tebou :D

willy_wonka
29. okt 2013

@nikusa317 uz ? 🙂

bboossoorka
29. okt 2013

ja sy myslim ze to bude dnes....utorciatko

nikusa317
autor
29. okt 2013

Cavte..este vcera vecer ma presunuli na izbu lebo ze naco ma budu monitorovat ze mam nepravidelne kontrakcie...tak a ze nalez sa zatial nemeni..hrdlo spotrebovane a otvorena na jeden volny palec aj nieco...yak uvidime co bude...

bocianka123
29. okt 2013

@nikusa317 tak do piatku vydržíte 🙂 teším sa 🙂 .

nikusa317
autor
2. nov 2013

Cavtw baby..tak uz to mam za sebou....adamko sa narodil vcera o 23.40hodine...mal 2700g a 47cm....ale mam trosku strach lebo je na jiske v inkubatore...vraj len na pozorovani

sara85
2. nov 2013

gratulujeeem ,neboj bude zdravučky ,to je už pekna vaha 🙂

willy_wonka
3. nov 2013

@nikusa317 neboj sa, miery ma krasne! gratulujem k Adamkovi 🙂 ako prebiehal porod? 🙂

nikusa317
autor
3. nov 2013

Porod prebiehal dost bolestivo ale prekvapivo sa mi zdalo ze rychlo.... o 14.00 mi odysla voda a o 23.40 bol na svete..... teraz je na jiske koli pozorovaniu lebo zafal plytko dychat...tak dufam ze bude ok...aj ked sesstrricky vravia ze je to bojovnik... 😉 a inac pri porode som sa potrhala tak ma zo spodu zosivali....takze este trksku bolestivo a nevladzem extra chodit...ale maly je oposchodie nizsie takze chodim aj ked ma to boli..... chodim mu odsavat mliecko....

nikusa317
autor
9. máj 2014

Nas adamko....uz ma 6.mesiacov

danbrenka
26. sep 2018

tak rada to citam... tak je super ze maly je v poriadku .. dufam ze aj mne to tak dopadne :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre