Predpôrodná príprava v Martine?

katrinka8
23. feb 2010

Ahojte buduce maminy a maminy, neviete niektora poradit, kde sa v Martine kona predporodna priprava alebo kurz, pripadne kedy a ako prebieha, kedy sa treba prihlasit... Termin mam az koncom maja, ale aj tak dufam, ze nie je este neskoro. Skratka, nejake podrobnosti, skusenosti, rady, postrehy 😉 Dakujem vopred.

mufo24
5. dec 2010

Ahojte dievčatá. Potrebovala by som od vás trošku pomôcť. Píšem rigoróznu prácu. Jej podstatou je výskum v ktorom sa pokúšam zistiť skúsenosti matiek v Baby Friendly Hospital nemocniciach. Budem porovnávať skúsenosti žien, ktoré rodili v ZA a v MT. Otázky sa týkajú informovania a pomoci pri rozvoji a podpore dojčenia zo strany zdravotníkov. Potrebovala by som aby mi vyplnili dotazník ženy, ktoré rodili v ZA alebo v MT v roku 2010 prípadne v 2009. Ak ste ochotné, alebo poznáte niekoho, kto by mi chcel pomôcť pošlite mi do IP mail a ja vám zašlem dotazník. Dík

ivaru
21. jan 2011

Predpôrodky v MRC sa robia trikrát do roka, je to trojdenný seminár so všetkým čo treba. Problém občas býva, že sa nehlási aj 8-10 tehuliek a potom sa zrazu odhlásia a kurz sa nemôže konať. Ako teraz v januári 😢
Preto je najlepšie sledovať stránku mrc (zrejme nemôžem udať celú www, ale je jednoduchá 😉 , len .sk)
Ja som ju absolvovala a som veľmi spokojná.

ivaru
17. feb 2011

Najbližšia predpôrodka v MRC bude 4-6.marca 2011, treba mrknúť na stránku a zavolať 🙂

monilik
12. mar 2011

@ivaru ups... asi som to premeskala 😅

ivaru
29. mar 2011

@monilik nevadí, skús sa ozvať na MRC.sk a možno ešte do tvojho termínu jedna bude...

monilik
29. mar 2011

@ivaru dakujem 🙂

divosko
20. sep 2011

ahojte "maminy" dnes som volala s p.Liptakovou z MRC...kurz by sa mal konat v oktobri...este zbiera mamicky...treba jej napisat na jej email: lucia.liptakova1@gmail.com - som zvedava, ci sa ozve, ked nie, tak asi vyuzijem ten kurz v kniznici...aj ked 6 tyzdnov sa mi zda dost dlho🙂 radsej by som to mala "zmaknute" za vikend🙂a za menej penez 🙂 tak vela stastia...mozno sa tam aj stretneme...budem sa tesit!

ingmiriama
8. dec 2011

@lilianna11 chcem sa spýtať nevieš náhodou či p. Liptaková nerobí sestričku na neonatologickom oddelení v Mt?
lebo by som potrebovala laktačnú poradkyňu a tá čo robí sestričku je veľmi dobrá tak hľadám ju no moja chyba neviem ako sa volá. ďakujem za odpoveď

porodnik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
porodnik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
porodnik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ikke
28. mar 2012
alenitka
18. júl 2012

ahojte dievky, chcem obnovit tuto temu .. takze aktualne neviete o nejakom cviceni ? pisala som pani liptakovej, na stranke maju, ze kurz sa bude konat v septembri niekedy, ale ja som sa informovala ci aj po septembri tohto roku bude, lebo som este len v 11tt ale uz si take veci zistujem, aby som to nepresvihla .. chcela by som chodit aj na nejake cvicenie, najlepsie na aqua prenatal, ale to asi v MT nemame :( neviete vy o niecom niekde v blizkosti?
este som nasla v Centre zdravia v Priekope sa kona pilatesove cvicenie pre tehotne, ale bolo to pekne neaktualne, lebo tam bola cena ze 40Sk za jeden vstup ... a nebolo tam ani cislo len adresa .. tak asi nic z toho ...
keby ste o nieco vedeli dajte vediet prosiiiim 😀

momici
17. okt 2012

ja tiez hladam a nasla som v MT zatial len toto http://www.tks.sk/...tu na stranke je pisane ze v utorky byva cvicenie pre tehotne...lebo ten pilates som nasla aj ja ale tiez sa mi to zda neaktualne no

momici
17. okt 2012

každý utorok od 16.00 - 17.00 PROFILAXIA
Cvičenie pre tehotné, p. Žukovičová, 0903 026 490
/Klubovňa TKS v Martine/

nasla som aj kontakt na to cvicenie

alenitka
17. okt 2012

@momici jeeeeej dakujem si zlata, ja som sa nahlasila na 3-4 novembra na predporodnu pripravu co robi MRC .. tak ak nahodou o nej este nevies tak si kuk http://mrc.sk/index.php?option=com_content&view... ... MRC uz akoze nefunguje ale priprava bude toho 3-4 novembra .. ja sa tam uz veeeelmi tesim 😀
a bola si uz natom cviceni co si tu dala kontakt?

momici
18. okt 2012

no na to cvicenie sa prave chystam tento utorok...citim na sebe ze mi pohyb chyba nieco musim robit lebo nacisto stuhnem

alenitka
18. okt 2012

@momici no tento utorok mi to nevychadza urcite, tak potom daj vediet ako bolo a pridam sa k tebe nabuduce 😀

zvedavamt
25. jan 2013

@alenitka
ahojky MRC uz nefunguje, su vystahovani
robia niekde este tu pripravu na porod,alebo kurz v MT?
diky

alenitka
25. jan 2013

@zvedavamt ahoj ... ano ano MRC nefunguje ale priprava v novembri este bola aj ked uz bolo zrusene .. neviem ako to je teraz, na stranke nie je vyhlaseny dalsi kurz ale napis mail dulle Lucii Liptakovej - lucia.liptakova1@gmail.com, ona posobi v BA ale robi obcas aj kurz v martine ak je zaujem. Kurz bol fakt supeeeeer, mm sa bal ze tam bude zaspavat a nakoniec bol z neho nadseny tiez 🙂

zvedavamt
25. jan 2013

diky moc, mam ju v plane oslovit ako dulu k porodu
tak sa jej rovno opytam aj na kurz, volala som s Matkou z MRC a ze urcite bude v MT na Ladovni kurz, robia ho kazdy strvtrok, parada

evula_devula
12. apr 2013

@zvedavamt ahoj prosim o akom kurze na Ladovni to hovoris? obycajne cvicenie alebo priprava na porod? to v tej kniznici mi pride strasne drahe a aspon keby tam bol nejaky rozpis tem tak ze by som isla len na to co ma zaujima (aj ked ma zaujima vela). Pretoze 10E za dve hodiny mi pride strasne vela - hlavne ked neviem co cakat (pani v telefone bola sice mila ale nie moc zhovorciva)
@alenitka ahoj a v Martinskej nemocnici dovolia dullu? alebo si rodila v Bratislave (ked pises, ze pani Liptakova posobi v BA) ja muza do nemocnice nedostanem a mamina by nebola dostatocna opora (asi by moj porodny plan po prvom naznaku od doktora letel do kosa a ona by nezasiahla, prilis doktorom doveruje) tak som chcela zohnat dullu v Martine, len neviem na koho sa obratit.

alenitka
12. apr 2013

@evula_devula ja som nerodila s dullou, s nou sme mali iba kurz a kludne jej naten mail napis a ona ti podla mna ochotne napise ake su dully v Martine alebo ti da kontakt ... ona je veeelmi mila .. fakt ta priprava stala zato 🙂 a k porodu si mozes vziat aj nejaku kamosku alebo kohokolvek ... tu v MT s tym problem asi nemaju, hlavne ze mas zaplateny ten poplatok 33 eur ... mm ho bol este rychlo v noci platit na vratnici... nemusis to platit dopredu ked nevies ci niekto pri tebe bude ale staci ak ten clovek zajde na vratnicu to zaplatit ako dojdete do porodky .. takze mas cas rozmyslat koho tam chces mat .. dulla je super vec ked nemas manzela pri sebe ... moj tiez ani naaaaaaaaahodou nechcel ist k porodu ale po priprave povedal ze samu ma tam nepusti, lebo aj ona sama povedala, ze sa hned inac spravaju ked ma mamicka sprevadzajucu osobu .. tak mm hned ze ide 🙂

alenitka
12. apr 2013

@evula_devula a hlavne ta dulla alebo hocikto kto at bude sprevadzat s tebou moze cvicit rozne uvolnujuce cviky .. nas to ucila na tej priprave aj taku uvolnujucu masaz co mi mm povinne robil este pocas tehu 🙂

evula_devula
15. apr 2013

@alenitka dakujem, uz som jej napisala uvidime ci sa ozve. Dufam, ze aj moj mm si to este premysli 😉

dula8331
4. jan 2014

ahojte mamicky, chtela bych navazat na tema jak to vypada aktualne s kurzama - predporodni, plavani a nejake cviceni pro tehotne v Martine? rodim v juny a chybi mi uz trochu pohyb. diky

katuskalis
2. jan 2015

@dula8331 aj mne by sa zisli info..rodim v aprili... idem este nieco vykukat na nete... 🙂

petrakvetinka
4. jan 2015

.. Predporodne kurzy robi mgr Zukovicova, je ich 6 celkovo a berie myslím až od 28.týždňa.. Minulý rok to bývalo v mestskej knižnici v centre, v utorok.. Inak som počula len o gravidjoge tiež v centre, len to býva dosť obsadené..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre