Prirodzený pôrod po sekcii

miskacharly
5. apr 2014

Ahojte,rodili ste niektore prirodzene po prvom cisarskom?a po akom case?mali ste nejake komplikacie alebo na co ste museli davat pozor? 🙂

evulikm
22. sep 2015

@elizita nie rana ma už nebolela. ale bola som na boxe hneď vedľa operačky 🙂

@miriam11 mne vôbec nesledovali ranu uzv počas pôrodu. a čo bol prekvapený aj môj gynekológ, tak ani po pôrode. a musím súhlasiť, že prirodzený pôrod je lepší (aspoň pre mňa). ja som po prirodzenom po 4 hodinách fungovala bez problémov, ako keby som ani nerodila 😉 a hoci mal najmladší 3kg pôrodnú váhu, nemuseli ma vôbec šiť

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beju
5. okt 2015

Je mozny prirodzeny porod po 2 sekciach? Ste tu niektora s takouto skusenostiu?

luciia0811
8. okt 2015

Ahoj mna to caka v januari. mala ma tri roky a chcem si naplanovat sekciu lebo sa bojim . prvy porod bol katastrofa a musel skoncit sekciou. dr ma sice presviedca ze mozem rodit normalne ale fakt sa neviem rozhodnut

12katka21
8. okt 2015

ja sa chystam 🙂 na prirodzeny porod. Nechcem sa zase dat rezat kym to nebude potrebne. Planujem ale rodit s dulou. Doktorom uz neverim. Pri prvom som mala zazmluvneneho a neviem sa zbavit pocitu ze sa doktor ponahlal domov na nedelny obed tak ma rozrezal. A ja blba som to podpisala. No ale ... zena v bolestiach podpise hocico. Preto tam chcem dulu ktora to trosku postrazi 🙂 tak mi drzte palce.

luciia0811
8. okt 2015

@12katka21 Bohuzial ja zijem v brezne kde sa spravali ku mne ako k nejakej chudere ziadna podpora zo strany lekarov a sestriciek ?? ani nehovorim .... pochybujem ze tam poznaju vobec slovo dula :D uvidim skusim nad tym aj ja popremyslat no vam kazdopadne drzim palce nech vam to dopadne co najlepsie 🙂

marley7
11. okt 2015

@eva3107 Ahoj, ako ti prosím dopadol nakoniec pôrod? Ako si rodila, dali ti oxitocin, mohla si mať EPI? Ja som tiež po sekcii a teraz by som chcela ísť rodiť normálne,len mám trošku obavy z tej rany, že sa môže roztrhnúť...

eva3107
15. okt 2015

@marley7 Ahoj.. nechcem ta strasit,, ale moj stav sa skomplikoval.. ja som v 39 tt uý tu ranu zacala citit ...na lavej strane ma dosti stipalo ..a tak na kontrole u dr. v nemocnici mi pre istotu merali jazvu znovu a jazva bola už iba 4mm ..upozornil ma ,ze prirodzeny porod to nebude .., pretoze hrozi ruptura a to bol lekar , ktory ma od zaciatku podporoval na prirodzeny porod ..no zial to nevyslo.. musela som sa rozhodnut a nechcela som ohrozit malicku a seba.. tak som sa rozhodla s radou lekara a sla nakonec na sekciu znovu.. :/ co ma velmi netesilo ,ale vdaka Bohu sme v poriadku a zdrave a tajne dufam , ze budeme mat este tretie.. a tretia sekcia uz bude na 100% tam uz na vyber nebude... Tak ti zelam vela stastia snad sa to tebe podari a vsetko dobre dopadne.. 😉

littleflowerka
16. okt 2015

@beju ahoj, mam tu istu otazku ako Ty.

elizita
16. okt 2015

@littleflowerka ahoj, akuratvcera som citala blog mudr zahumenskeho, skus kuk,clanok sa vola Cisársky rez - spása aj prekliatie pôrodníctva.

beju
16. okt 2015

@littleflowerka
@eva3107

Nuz ale z precitaneho mam zatial pocit, ze prirodzeny porod po dvoch cisároch je cista utopia. (skoda prevelika skoda)

littleflowerka
19. okt 2015

@elizita vdaka za ten clanok 🙂

eva3107
20. okt 2015

@beju pravdupovediac .. ked budem chciet tretie , tak ina moznost nebude iba dalsia sekcia ☹

aislinn785
9. nov 2015

Dievcata otazka,aky ste mali najmensi rozdiel medzi sekciou a prirodzenym porodom?myslim odstul medzi detickami,ja budem mat 22mesiacov a neviem ci mam vobec sancu rodit normalne po sekcii...

aislinn785
9. nov 2015

@aislinn785 oprava-odstup

lavia
1. dec 2015

@aislinn785 ahoj, neviem, či je to aktuálne, lebo príspevok ukazuje z tohto roku a termín pôrodu jún 2014...v každom prípade, z môjho štúdia tejto problematiky viem, že minimálny odstup odporúčajú 18 - 24 mesiacov, ale vždy je to individuálne. Niektorá žena nemá žiaden problém ani po roku a iná má ťažkosti aj po viacerých rokoch. No štatisticky, do dvoch rokov po prvej sekcii je ruptúra maternice o cca 2 % vyššia ako po 24 mesačnom odstupe, vtedy sa to pohybuje pod alebo okolo 1%.

aislinn785
2. dec 2015

@lavia dakujem,je to aktualne,prve bolo koncom juma 2014 a april 2016 cakame druhe...rada by som po cisaraku rodila prirodzene....dakujem za info!!

lavia
2. dec 2015

@aislinn785 niet zač, rada pomôžem. Sama som rodila sekciou a keď raz príde druhe dieťatko, veľmi by som chcela rodiť prirodzene. Tak si o tom zisťujem, čo sa dá 🙂 A ako medička sa snažím využívať aj možnosť zistiť od lekárov počas stáží , aká je prax u nich 🙂

slimme
3. dec 2015

Caute baby, chcem vam napisat moju skusenost...prvy porod som mala cisarskym, aj ked som rodila prirodzene a vsetko prebiehalo ako malo, len bohuzial som natrafila na sibnutu sestricku, ktora mi stale tvrdila, ze som prvorodicka a teda porodim az na druhy den, tak ma nechala bez dozoru a ked sa uracila prist ma skontrolovat, uz bolo neskoro a hned ma brali na akutnu sekciu. takze o tri roky neskor som si povedala, ze rodit v nasom meste uz nebudem, za prve koli zlej skusenosti a za druhe, pretoze tunajsi mantaci (lekari) nedovolia po sekcii rodit prirodzene, nastastie mam dobreho gynekologa a stipku zdraveho rozumu a tak som si nasla porodnicu, kde to nieje ziadny problem...tak ako bol moj prvy porod katastrofa so stastnym koncom, tak ten druhy - prirodzeny bol taky krasny, ze by som kludne isla rodit znova, bez nastrihu, super lekari a sestricky, lacna VIP izba, proste ako na dovolenke. po porode som mohla rovno odkracat domov, keby ma pustia🙂 no proste neda sa to so sekciou ani porovnat, ja som mala po sekcii dost velke bolesti a pri prirodzenom som plakala, ale od stastia...uprimne lutujem a nechapem zeny, ktore sa dobrovolne rozhodnu pre cisara, aj koli sebe aj koli dietatu(mam na mysli dobrovolne nie ked musia) ten pocit ked vidite ako sa narodi a ked ho nevidite medzi poslednymi je na nezaplatenie...

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denuss
3. dec 2015

@slimme uplne suhlasim s tebou🙂sice som mala opacne poradie,prvy prirodzeny a druhy sekciu kvoli KP...planovanu..ale citila som sa ako v najhorsom sne,kedze mi zle zabral spinal a trapili ma 20min kym ma uspali..na prvy porod strasne rada spominam a na druhy sa snazim zabudnut..

mata.g
3. dec 2015

@denuss fuha toto som si ani nemala precitat.. akoze ta trapili 20 min po neuspesnej spinalke? Fu az mam mraz po chrbte. Ja mam velmi neprijemne spomienky na spinalku, strasne ma z jej posobenia bolela panva a nohy ma studili a pichalo ma v nich akoby tisic ihiel 😱

mata.g
3. dec 2015

@denuss ale potom nastastie zabrala ale aj rez sa mi zle hojil. No dufam ze tentokrat sa mi postasti rodit normalne a budem mat na co spominat ☺

denuss
4. dec 2015

@mata.g ja som nic necitila ked mi ju pichli..ziadne trpnutie ani teplo ci chlad ci co mi to spominali..najprv skusili pinzetou stipnut do brucha ci citim a riadne hnusne to bolo aj som vravela ze to citim..tak ze pockame..opat skusili a zase rovnake..tak ze skusime ist na to!no uz som vedela ze je so mnou zle..urobili rez a brutal vravela som im ze to citim strasne to stipe pali a oni si robili svoje pozerali na tlakomer ci idem skolabovat ale inac nic..pytali sa,ze ci sa to da vydrzat. no tak zila som este tak asi ano...☹ale chcela som zomriet radsej...anesteziologicka ze:uspime vas ked vyberu dietatko,chcem aby ste ho videli.no v tej chvily som si radsej priala ten spanok ale nemala som silu jej to vysvetlovat...no sme tu obaja zivi a zdravi🙂maly bol KP ale tak sikmo,ze hlavicka pod pravymi rebrami a zadok v lavo dole..prirodzeny porod by sme neprezili..ale nechcela som nikoho strasit,odpustte..no netreba sa bat,bola som vynimocny pripad.rozpravala som sa o tom s kamaratkou,ktora je porodna asistentka, zhodou okolnosti ani jej spinal nezabral ale ako sa ozvala,ze citi,v momente ju uspali a tak sa postupuje vzdy...pri mne neviem co skusali..

slimme
4. dec 2015

@denuss to je huste toto, ale co je ovela horsie, tak ked ti daju celkovu a vsetko citis a nemozes sa ozvat lebo si paralizovana, takych pripadov bolo vela... Mali potom cely zivot psychicke problemy a nocne mory

denuss
4. dec 2015

@slimme ano, tiez som o tom pocula a taku hrozu si neviem ani predstavit..ja som plakavala asi dva tyzdne, ked som bola sama a vratili sa mi spomienky, ale potom som robila vsetko pre to, aby som na to nemyslela...tesila som sa z deti a naplno im venovala, tak to nejako preslo...odosobnila som sa a uz to tak neprezivam..ale ti co preziju operaciu a vsetko citia, no nemozu sa ozvat, asi uz nemozu normalne zit☹ale na Slovensku sa to urcite nestalo..zrejme v krajinach, kde maju zdravotnictvo na velmi zlej urovni..ci sa mylim?

slimme
4. dec 2015

@denuss vies co ja som to tusim pozerala na americkom reality zone alebo daco take, ale bolo to v amerike ale potom sa tusim zacalo robit nieco inak aby sa to uz nestalo...

ludmilaka
4. dec 2015

@denuss Ahojko, zažila som to isté, navyše následne došlo u mňa k opuchu miechy, niekoľko týždňov som nevedela zodvihnúť ruky a išla len po štyroch.

denuss
4. dec 2015

@ludmilaka ahoj..to mi je luto☹ze nas je viac...ach jo..ja som sa nastastie rychlo zahojila a dalsie problemy po porode uz neboli...to si sa asi dlho nevedela sama postarat o babo, co?ako sa toto moze stat vobec..no ja som si povedala, ze uz radsej nechcem dalsie deti ako riskovat, ze by som toto mohla este zazit...spinal by som si uz nedala, ale ani celkovu by som nechcela..dufam, ze ak raz este budem rodit, tak prirodzene, lebo pri sc je jedna moznost horsia ako druha..jedno dietatko by som este brala neskor🙂

ludmilaka
4. dec 2015

@beju Nie je to utópia, mám známu po 2 CR a keď išla na tretí, vraj sa tak rozrodila, že lekári zostali v šoku ako z nej malý prirodzene vybehol.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre