Prvá noc za nami

jawinka
1. jan 2018

Žienky mamičky v prvorade vám želám šťastný Nový rok....ten môj začal biedne ....mám druhé krásne dievčatko prišlo na svet v stredu sekciou všetko dobré dopadlo včera nás pustili domov či som nečakala po 4dnoch... Mala sa pridala od prvého momentu aj laktacia sa rozbehla 3den som už mala až tvrdé prsia čo som sa bála že bude aj to sa ukludnilo no prvá noc bola des pri prvej dcérke som nemohla spať celú noc lebo sme ju pozorovali a teraz som aj chcela a nedalo sa lebo mala vkuse chcela prsník toľko čo som ľahla k nim už zas nespala som nič teraz som sa zobudila mala spí už štyri hodiny teraz nechápem že nieje hladná a v noci v kuse viem že je skoro aby v noci bolo oukej ale už si namyslam či je dobré prisata či mlieko je oukej poraďte lebo strašne som rozbitá toľko vstávať po sekcii kým sa ku nej dostanem a to je hneď pri mne ...asi musím len vydržať ďakujem vopred za prečítanie a povzbudivé slová

lavieenrose
1. jan 2018

@jawinka vsak si ju nehaj pri sebe v noci nie ?

pininka
1. jan 2018

To ke uplne v pohode, ze je takto hore celu noc, aj ona si musi zvyknut, aj ime prostredie a tak. Hlavne sa ukludni, lebo aj stres na to vplyva. Dopraj jej aj sebe najst so system. Ak by to islo k horsiemu skus laktacnu, mozno sa zle prisava, netaha ti poriadne mlieko,ty mas tvrde prsia a ona sa poriadne nenaje.

mmoni89
1. jan 2018

@jawinka daj si ju ku sebe. Ja som tak spávala s obidvoma. Môže sa to zlepšiť ale nemusí. Starší syn od narodenia sa budil na prsník každých 45minut. Takže keď som sa.chcela ako tak vyspať tak spal so mnou. Skončilo to až keď som ho odstavila. A nieje to hladom. Mladší má za dva týždne dva roky, ešte ho kojim lebo som hnila ho odstaviť a budí sa viac krát za noc na prso

vyhuelka
1. jan 2018

Novorodenci majú otočený režim... treba ich cez deň pravidelne budiť na papanie aby boli na noc unavení a ono sa to postupne ustáli 😉 takéto nové babatka sa budia každé 3hod... keď prespí pomaly celý deň jasné, že je v noci hore

liv1
1. jan 2018

No len ju na papanie nikdy nebud prosim ta 🙏. Ma otoceny rezim mozno, to babatka mavaju to sa upravi o mesiac dva. Ak nema zltacku babatko nikdy nebud 😊. Ak sa to da, pospi si hocikedy ked spia deti, aj cez den, aby si to dobehla. Skus aj dudlik kludne, daj jej tvoje tricko ku nej nech ta “citi”. Chce to len trpezlivost 😉

vyhuelka
1. jan 2018

@liv1 ja som novorodenecká sestra a deti sa budia na jedenie! Pokým si neurobia režim.... “ako krásne spinká” a potom v noci sú v slzách lebo dieťa je hore....

mmoni89
1. jan 2018

@vyhuelka toto vôbec nieje pravda. Za prvé, ani jeden mi nespal nikdy 3hodiny ani V noci ani cez deň. A práveze bábätko keď je veľmi unavené zo Dňa čo malo spí tak oveľa horšie zaspáva aj spí V noci. Takže keď spí určite nebudit na jedenie, to je hlúposť

mmoni89
1. jan 2018

@vyhuelka a vlastne deti máte? Nič V zlom ale jedna vec je teória a druhá realita..

vyhuelka
1. jan 2018

@mmoni89 áno lebo v robote nerobím s deťmi ale len s bábikami 😂😂😂😂 ... nie je to o teórii, je to fakt, to vám povie každý lekár... postupne si dieťa urobí režim, treba ho to len naučiť....

mmoni89
1. jan 2018

@vyhuelka je to rozdiel. Pretože inak sa správa pár hodinový novorodenec, 2dnovy, týždňový, mesačný.. No nie všetko sa dá naučiť a hlavne čo sa týka režimu dojčenia. A neviem čo by som povedala tomu čo by budil mňa že sa mám najesť keď niesom hladná alebo naopak nechá má nech čakám keď som hladná lebo ešte,, nieje môj čas..

vyhuelka
1. jan 2018

@mmoni89 pani hore píše že jej dieťa má 5 dní (aspoň ja som to tak pochopila)... neviem no každý nech príjme radu od koho chce... ja to mám vyštudované 😃 a robím s tým... nikto sa nesťažoval žeby som mu budila dieťa... skor maminky chodia ako to dieťa majú skor zobudiť...

asocial
1. jan 2018

@vyhuelka nic v zlom, ale nie je sestra ako sestra...sa cudujem,ze v dnesnej dobe poznatkov moze jedna sestra sirit take bludy...kvoli rezimu budit dieta je absolutne necitlive a zbytocne.
@jawinka mas male babatko, je jasne, ze sa par mesiacov minimalne nevyspis..sober si ju sebe, moze spinkat s tebou...drzim palce, postupne sa zosuladite...

liv1
1. jan 2018

@vyhuelka prepac si mama alebo novorodenecka sestra 🙂. Moje deti sa napriklad zobudit nedali. A ak sa aj podarilo okamzite zase zaspali. Aj mne radila dr nebudit, tak si vyber 😉. Niekedy matkina intuicia je viac. Inokedy rada od profika je na nezaplatenie. Netreba zavrhovat ani jedno ani druhe 🙂.

sandral
1. jan 2018

@vyhuelka Môj syn sa tiež budil pomenej a detská lekárka mi odporučila nebudiť ho.
Ja som túto tému rozoberala s viacerými lekármi a každý jeden mi povedal, že zdraví novorodenci sa nebudia.
Rodila som v Šaci a podobný názor mali aj tam. 🙂

mmoni89
1. jan 2018

@vyhuelka no mne 5dnove deti len na prse chceli byť a spat ani za svet. Veď ja ti to neberiem, ja som napríklad farmaceutická laborantka ale poviem ti teda že Z toho čo som V práci potrebovala ma naucili

mmoni89
1. jan 2018

@vyhuelka minimum. Ja to nemyslím V zlom. Len realita je niekedy fakt ďaleko odlišná. A keď som bola na sestonedeli syn mi preplakal celú noc spolu so mnou aj deň a nevedeli mi pomôcť ani tie vyskolene sestry.. A to som bola druhorodicka a zúfalá kým som prišla na to čo mu je.

kiks_1
1. jan 2018

Tiež si myslím, že zdravých novorodencov budiť netreba.
Moja dcéra mala novorodeneckú žltačku, prepúšťali nás na 6. deň ešte so žltačkou a vtedy mi dr. odporučil malú budiť a prikladať každú hodinu a to zdôraznil, že iba kvôli žltačke.

jonas17
1. jan 2018

určite bábätko nebudiť. na novorodeneckom by sa zišla nejaká prednáška, aby aj sestry prišli na to, že niektoré veci fungujú inak, ako za studeného odchovu spred 40 rokov..moja detská lekárka prekvapila hláškou, že nedať jesť skor ako po troch hodinách, lebo bábätko bude kakať mliečko :D
ale k veci. bábätko by som vzala k sebe do postele, nech je cicke hoci aj celú noc. vyspíš sa ty, aj dieťa. cez den to isté, kojiť na požiadanie. ved je ešte len čerstvo narodené dieťatko , ono sa to potom ustáli, len pevne nervy, oddychuj, ked sa dá...je to náročné obdobie, treba zapojiť babky aj ocka, nebude to trvať večne 🙂

deti95060810
1. jan 2018

no tak to sa ešte načakáš kým bábo bude spinkať ako tak.... poznám, niekdy to bolo na zbláznenie...😉

evitka83
1. jan 2018

@jawinka keby moja dcera po narodeni spala aspon 4 hodiny medzi papanim, bola by som stastna ako blcha :D mne sa dcera budila kazdu hodinu a papala po troske. Kazde dieta je ine a inym tempom sa mu vyvija metabolizmus. Ked spi 4 hodiny, tak s najvacsou pravdepodobnostou este travi, co spapala naposledy. Nevidim ziaden dovod nastavovat jej umelo rezim a nutit ju jest len preto, lebo niekto povedal, ze sa to tak ma. Tiez by si nebola nadsena, keby ta niekto zobudil a nasilu ti pchal lyzicku do pusy, ze jedz a ty si este stale plna. Detske telo nie je hlupe, same si vypyta papat, ked treba...ked je zdrave...a kvoli tomu, ze nepapa kazde 3 hodiny, neznamena, ze nie je 😉 ako ti radili baby vyssie, daj si ju k sebe a daj jej jest ked si sama vypyta. Tiez som pocuvala na zaciatku tie erudovane a studovane nazory, ze dieta ma jest kazde 3 hodiny a ja blba som to pocuvala a dieta mi revalo od hladu. Nastastie mi rychlo zaplo 😉 drzim palce

janinah
1. jan 2018

@jonas17 no,na novorodeneckom je jedna sestra na jedno dieťa a teda môže pri ňom sedieť a čakať kedy sa zobudí a odniesť ho mamičke na kojenie...ani milion písačiek nemá,že?.....ani keby ako chceli,tak systém nepustí,musia budiť a musia dávať mamičkám na kojenie v pravdelných intervaloch,aby stíhali aj inú robotu....doma si to už každá mama nastaví podľa seba,ak má žena zdravý sedliacky rozum,materinský inštinkt a uznáva pravidlo zlatej strednej cesty tak chybu neurobí😉

jawinka
autor
1. jan 2018

Ja ju mám pri sebe na posteli kojime na požiadanie aj prvú som tak kojila a asi bude mať prepravený deň s nocou lebo zas spi cez deň a v noci zas nebude
Dnes spala od 10:30 do 14:30 ale už som ju išla prevalcovať lebo bola pokakana

jonas17
1. jan 2018

@janinah neviem, ako to robia na novorodeneckom, nebola som v zákulisí, sestier mi tam prišlo viac, ako jedna..a ja som mala dieťa pri sebe, mne ho nemuseli nosiť a budiť... je rozdiel mať nejaký systém v práci, beriem, že tam to inak funguje a je iné hlásať niečo ako svätu pravdu, lebo ja tam robím a takto to je správne..všetky, ktoré máme deti, aj po viac, vieme, že každé dieťa je iné a prisahám, nepoznám v okolí žiadne, ktoré sa kojí a papá len každé tri hodiny..dieťa chce byť na prsníku aj z iných dovodov, ako len nasýtiť sa, ale to už vie každý.prvé dni žiaden režim neexistuje. ale vytáčajú ma hlášky kompetentných, že kojiť každé tri hodiny..ked sa nezobudí, zobudiť, ked sa zobudí skor, nedať, alebo ponukať vodu či cumlík ...:(

mischelin89
1. jan 2018

Moje dieta pozna pravidlo o kojeni tri hodiny, nie o kojeni kazde tri hodiny 😆

siska53
1. jan 2018

@jawinka prve dni mozu byt take.. Dokonca su deti,ktore maju dlho prevrateny rezim,svokrov brat cely prvy rokmal obrateny.
Ja by som.ju nechala vedla seba,nemusis vstavat a presuvat. V noci co najmenej vzruchov a bez svetla,ak netreba..a ked uz ,tak neriesit kazde mrnknutie. Mne to dost takto pomohlo,moji velmi skoro spali celu noc,reso.s jednym zobudenim pri druhom dietati. Tiez obe sekciami.
Prvy bol taky,ze prvy den,co sme konecne boli spolu,lebo vela deti sa narodilo a nas presuvali na ine poschodie!,tak bol vkude na prse skoro..a aj ma.pozoroval stale,aj zaspavajuc este mekol ockom,ci som.tam. Potom sa to zmenilo..ale cez den papaval kazdu hodinku aj.. V noci sa budol len raz a neskor uz vobec,rzsp.vynimocne.. Mladsie dieta koliky,to bolo horsie,ak ju to chytilo v noci,ale.tym,ze to bolo vkuse a predtym i potom spinkala,nebola som taka rozbita a neskor ked sa budola castejsie kvoli ja neviem soplu ci zubk,bola pri mne a teda smz sa vyspali obe,kedze v polospanku dat mlieko je lpsie,ako vstavat a presuvat,nebodaj flasu zarabat..na toto som ja leniva a moje deti a prsia chapave..

siska53
1. jan 2018

@jawinka a tes sa,ze si doma,ja s v piatok rodila a v utorok sme.sli domov,pri dcerke v stredu,tiez sekcia v piatok..
Pri malom bolo zle,ze sme boli 4na.izbe a kazdu chvilu sme boli hore,kedze sa vzdy budilo ine babatko.. Doma som aspon bola sama a len jedno babatko. Pri dcerke mi to bolo jedno,lebo akurat bolo malo rodiciek a ja sama na nadstandarde,kde obvykle byvaju dve maminy. Ale zas..tesila som sa na.starsie dietatko.

jawinka
autor
2. jan 2018

Baby no ako je možné že od 3 do pol 10 mala potrebovala civil každú chvíľu a teraz spí od 10 ako anjelik

jonas17
2. jan 2018

@jawinka no lebo si sa posťažovala 😝🙂

mmoni89
2. jan 2018

@jawinka ťažká otázka. Na niektoré jednoducho odpoveď nedostaneš, daj jej čas je malinka

liv1
3. jan 2018

@jawinka uz sme ti to povedali niekolke. Babatka zvyknu mat otoceny rezim v noci maju den a cez den noc. To by sa malo za par tyzdnov upravit...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre