Rodíme doma

bambino256
27. sep 2016

Ahoj

s manželom bývame v Spišskej Novej Vsi a už dosť dlhú dobu hľadám pôrodnú asistentku, ktorá je ochotná prísť k domácemu pôrodu. Termín môjho pôrodu sa blíži, ale napriek tomu ešte stále hľadám. Mohli by ste mi prosím Vás poradiť tie mamičky, ktoré riešili podobný problém a nakoniec sa im podarilo nájsť pôrodnú asistentku.

Prosím tie mamičky, ktoré majú iný postoj, aby do tejto diskusie neprispievali a nezahlcovali diskusiu svojimi názormi za pochopenie ďakujem.

s pozdravom Zuzana

blankaj
27. sep 2016

Som zdravotník a na toto by som sa nedala ani za milión. Čudovala by som sa, ak by sa niekto taký našiel, veď to je jedna noha v base... Mne takéto správanie pripomína jehovistov. Dospelí nech si zo sebou robia, čo chcú, ale dieťa nech dostane najvyššiu možnú mieru odbornej starostlivosti, ktorá mu môže byť poskytnutá.
Ale nejdem ti zahlcovať diskusiu a prajem pekný pôrod k tvojej spokojnosti.

oslo1
27. sep 2016

ahoj, ja zijem v UK, tu sa uplne bezne rodi doma. Byval to aj moj sen. Nakolko som ale pracovala na recovery, mali sme operacne porody. Zazila som dva, ked mi zena doslova skoro pred ocami vykrvacala. A to sa u nas kontroluje krvacanie kazdych 15 minut a aj celkove vital signs. Taktiez sa to moze stat aj pri prirodzenom porode.
Celkovo sa rodenie doma moze kludne, ked je zena zdrava a aj plod zdravy a nehrozia ziadne komplikacie. Uvidim, ako sa my rozhodneme, ked sa nam konecne podari otehotniet, ale tiez sa priklanam k nazoru, ze by som chcela rodit doma. No vsak uvidime. 🙂
Drzim palce

zooeynka
27. sep 2016

@bambino256 Ja som tiez chcela rodit dieta doma, v klude a v domacom prostredi. Tehotenstvo som mala bezproblemove, dietatko zdrave a domaci porod sa mi zdal pekne a prirodzene zakoncenie tehotenstva. Nezohnala som asistentku, nakoniec som rodila v porodnici. Porod zacal pekne, lahko a plynulo a po 6 hodinach namahy BUM HO! Dietatu slably ozvy a lekar zavelil akutna sekcia! Dieta malo pup.snuru okolo ramienka a krku a proste prestalo zostupovat...neviem ako by sme dopadli keby som rodila ako som povodne chcela-doma. Nebudem ta odradzat od domaceho porodu, len ti pisem moju skusenost...

libawet
27. sep 2016

@bambino256 len otázka - čo ak nastanú problémy, ktoré pôrodná asistentka nezvládne a bude neskoro ?

anuska74
27. sep 2016

@blankaj
čo tu pletieš hneď jehovistov, ako píše aj oslo v zahraničí dosť bežné, ako aj mnoho iných vecí je dosť bežných v zdravotníctve v zahraničí, len u nás nie. Tak nezveličuj.
Pracovala som aj v nemocnici v zahraničí, tak viem o čom píšem. 😉

papricka33
27. sep 2016

@sardinka336 len vieš, niekedy sa hrabes a nájdeš témy niekoľko rokov staré, a info v nich neaktuálne. Myslím že MK je zahalteny oveľa hlupejsimi opakujúcimi sa témami 😉 Toto mi príde aspoň hodnotnejšie ako 2000 strán o tom ktorý Stokke si preboha len mam vybrať 😲 ... 🙄

ajana1
27. sep 2016

@blankaj a predstav si ze dokonca v tak vyspelej krajine ako je Holandsko vela zien rodi doma 🙂 Ak fyzicky a psychicky stav matke dovoli nie je na tom absolutne nic zle ;)

papricka33
27. sep 2016

@blankaj veď to, práve o to ide, aby sa o matku a dieťa niekto postaral, zaujímal sa o pocity rodičky, jej bolesť... Mala som obidva normalne, fyziologické pôrody, ale najviac stresu a aj komplikácií bolo spôsobených prístupom zdravotníkov a debilnym systémom. Nie ich odbornosťou. Tá sa totiž niekedy práve vďaka ich prístupu nejako míňa účinku 😒 Tiez uznávam pokrok západnej medicíny v oblasti gynekológie a riešenia patologickeho priebehu porodnictva, na druhej strane rodička a dieťa už dávno nie je na prvom mieste v procese pôrodu. A to mi príde choré. Pacient, rodička... je VŽDY na prvom mieste. Ak by neexistovali, nema prečo existovať medicína, zdravotníci, lieky, pracovné miesta... Správanie NIEKTORÝCH zdravotníkov ale pôsobí presne naopak (česť všetkým výnimkám, ktorí svoje poslanie pochopili a v tejto ťažkej dobe sa im darí ho aj napĺňať s čistým svedomím). Nie vždy je to celé o peniazoch. Niekedy je to aj o tom, ze nespravni ľudia sú na nesprávnych miestach a už dávno mali so svojou zatrpknutostou odísť a nesirit ju ďalej. Áno, je to ťažká práca, mám to doma. Ja osobne by som to v živote nechcela robiť. Ale naozaj sa nečudujem ak mamičky hľadajú inú alternatívu a bohužiaľ aj za cenu poškodenia zdravia. To hovorí za všetko ☹

maryanna
27. sep 2016

@bambino256 pridaj sa do skupiny porod doma,hypnoporod. Tam zozenies co hladas;)

sashka22
27. sep 2016

@bambino256 ako tiež domarodka Ti odporúčam našu skupinu Pôrod doma. 🙂 určite sa niekto z Tvojho okolia nájde a budete to mať také, ako si želáte.

bambino256
autor
28. sep 2016

ďakujem tým inteligentnejším ženám za rady, prajem nám veľa úspechov pri presadzovaní našich práv

sardinka336
28. sep 2016

@bambino256 ty si presadzuj čo chceš, ja sa nevratim do stredoveku a nič take nepodporim 😀 nie každá z nás chce rodit ako Eva v raji, ked ty chceš tak je to tvoja vec. To uz je len inteligencia...rodit doma v obyvačke a riskovať zdravie dietata. Howk..a teraz hadžte kamene 😀

lemonlady
28. sep 2016

@sardinka336 ty sa musíš veľmi nudiť 😎

blankaj
28. sep 2016

@sardinka336 vieš, to o tej inteligencii patrilo asi nám dvom, ale veď, kto chce kam, pomôžme mu tam...
Pekný deň ti prajem sardinka 🙂

lemonlady
28. sep 2016

@bambino256 odporúčam ti skontaktovať sa s dulou, bude ti vedieť lepšie poradiť, napr. na fb je Zuzka Roháčková, alebo Miroslava Urdová Petrášová - obidve PO, neviem žiaľ o nijakej v okolí SNV.

sardinka336
28. sep 2016

@lemonlady že to teba trápi... 😎

mima4
28. sep 2016

@sardinka336 pozri jej ide o jej pravo, jej JA, nie dieta. Egoizmus, nezdravy individualizmus a neschopnost premyslat je prvorasejsie ako nejake dieta. Neviem co spravi ak nastane doma situacia, ze dieta jej umrie. Dufam ze aspon jej chlap je normalny a nepodlieha trendom

mima4
28. sep 2016

@bambino256 ked sa stane ze ti zomrie diera, ci oslepne, ohluchne, potom tu pis svoke inteligentne prispevky

daniela1983
28. sep 2016

@sardinka336 Eva v raji nerodila! :D aspon ked sa niecim ohanas tak by si mala poznat zakladne udaje :D

daniela1983
28. sep 2016

@mima4 tak iste tretina holandaniek su egoisticke individualistky :D som sa pobavila...to co je inde normalne sa na slovensku odsudzuje ako najvacsie zlo...nuz ale snad o 100 rokov sa aj slovensko priblizi tomu co uz je dnes v nemecku 30 rokov bezna vec :D

sunshine21
28. sep 2016

Otazka =odpoved. To je tak tazke pochopit?

ajana1
28. sep 2016

@mima4 zi a nechaj zit! A nie je to len trend ale bezna prax v zahranici. Ver tomu ze dula tiez nevezme ziadne riziko a pri komplikaciach vola zachranku. Popravde som si to tiez najskor nevedela predstavit pretoze vyrastanie vo vychodnom bloku sa odrzkadli na vnimani sveta. Neodsudzuj ked nevies! Drzim kazdej maminke na Slovensku palce za svoje pravo zazit uzasny porod podla ich predstav.

mima4
28. sep 2016

@daniela1983 kazdy lekar ti povie ze moze nastat situacia pri super tehotenstve, kedy doslova rozhoduju sekundy. Mne pred tyzdnom takto zachranili kamaratku.

mima4
28. sep 2016

@ajana1 niekedy rozhoduju sekundy. Pre mna je dieta dolezitejsie ako pocit sukromia

dai
28. sep 2016

@ajana1 ja im prajem hlavne zdrave deti... uzastny porod je na nic ked nevedie k zdravemu babatku...

daniela1983
28. sep 2016

@mima4 preto si myslim ze k porodu doma patri skole PA ktora dokaze odhadnut riziko a vcas vola zachranku. a kazda skusena PA ti povie, ze pri proode do ktoreho sa medicinsky nezasahuje sa daju predvidat komplikacie dostatocne dopredu na to aby sa sanitka volala. z minuty na minutu sa fatalne objavuju komplikacie v pripadoch ked bolo do porodu medicinsky zasiahnute. ako si teda vysvetlujes fakt ze napriek tomu ze sa v zapadnej europe bezne rodi aj doma maju lepsie statistiky co sa tyka umrtnosti matiek a deti ako slovensko? 😅 zachranili ti kamaratku? a co sa dialo predtym ako sa objavili komplikacie? bol to snad porod do ktoreho nebolo nijako medicinsky zasahovane a matka nebola rusena...kamaratka rodila doma a ano po porode sa u nej objavilo drasticke krvacanie lebo to bolo 5te dieta a maternica sa pomaly zavinovala ale aj tak stihli zavolat zachranku odviest ju do nemocnice a dat jej transfuziu... ale lekar by povedal ze logicky mala umriet zo sekundy na sekundu...

dai
28. sep 2016

@mima4 to tazko pisat rozmaznanym sr zenam co vidia len WAU zapadne zdravotnictvo ( to ze to sa dlhodobo snazi v mnohych veciach prisposobit tomu zaostalemu vychodnemu nejak nevidia )
moj syn tiez zije len vdaka okamzitemu zasahu lekarov, pritom tehotenstvo v pohode...

daniela1983
28. sep 2016

@mima4 ked zena nema pocit sukromia a zastavi sa jej porod a v nemocnici ju naleju oxytocinom dietatu padnu ozvy zareaguje zlyhavanim srdca a budu ho von tahat vxom alebo akutnym cisarom...tak...ano zachrania ho...mozno mu ostanu len mierne defekty na mozgu lenze nemuselo sa to stat keby zena mala sukromie a porod by sa jej nezastavil a lekari by nereagovali napumpovanim urychlovakov ktore maju neziaduce ucinky na dieta...staci si precitat pribalovy letak a odbornu literaturu

dai
28. sep 2016

@daniela1983 moje dieta prestavalo dychat - neviem ci by ta super PA davala dychanie z ust do ust pokial by zachranka prisla🙂
mozes mi dat link na tu statistiku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre