Roztrhnutá jazva po pôrode

gotima
22. dec 2012

Baby mne je to aj trocha trapne lebo je to ozaj intimny problem ale mam tento problem a dost by mi pomohlo ak by sa tu nasla nejaka mamicka, ktora sa s tymto stretla. Vcera v sprche som zistila ze v miesto sitia po nastrihu resp. natrhnuti mam dieru asi 1-1,5 cm velku. Vyzera zhojena a ani neviem kedy sa mi to mohlo takto potrhat pretoze som necitila ani bolest ani som nekrvacala. Obcas sa stalo ze ked som urobila vacsi krok alebo po nieco vyskocila tak ma pichlo v jazve ale dalej som to neriesila. Napriek tomu ma to vydesilo. Stretli ste sa s tym uz niektora ... da sa s tym nieco robit? Prekvapilo ma to o to viac ze moja dcera ma uz 21 mesiacov a od porodu ubehlo uz ozaj dost casu ... za kazdu radu a nazor budem vdacna. Po porode som ostala ozaj dost potrhana aj posita ale nikdy som o takom niecom nepocula... ☹

rebeka7501
22. dec 2012

Jediné odporúčanie je navštíviť svojho gynekológa.

gotima
autor
22. dec 2012

@rebeka7501 To mam v plane akurat ze su sviatky a dostanem sa k nemu az po novom roku tak preto som chcela vediet ci sa s tym niekto uz stretol...

rebeka7501
22. dec 2012

keď to vydržalo doteraz, tak tých pár dní nie je podľa môjho názoru taký problém

erulka77
22. dec 2012

@gotima ahoj ja si myslim moja ze to nebude až také strašné niekedy predsa len trva ked sa jazva zohojí ja som bola tiež nastrihnutá apotom ešte raz šitá zvnútra ja som si nesadla dva mesiace a tiež ma to pichalo ked sa ty niečo nebude pozdavať kludne navštív svojho gyn. 🙂 🙂 🙂

uhnakova
22. dec 2012

Mne sa rozpadol jeden steh v siti asi tyzden - dva po porode. Bola som s tym vtedy u gynekologa v porodnici, spravil mi vyplach, ale inak nic, nesil to. Povedal, ze sa to zrastie same za 3 az 6 mesiacov. A uz to mam prakticky zrastene, aj ked teda ziadna idylka to nie je. Myslim, ze ked sa Ti to doteraz nezrastlo, tak to uz same urcite po tolkych mesiacoch nezrastie, takze radsej chod po sviatkoch k lekarovi.

kattie1982
22. dec 2012

Presne tak, ako ti radia babenky, chod k lekarovi. Ked sa ti to doteraz nezrastlo same, uz sa ti to nezrastie, ale samozrejme, ze tych par dni to vydrzi. Po sviatkoch urcite skoc k nemu, aby si neschytala nejaku infekciu.

sisaha
22. dec 2012

@gotima a kedy si bola na preventivke? lekar si nic nevsimol?

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gotima
autor
22. dec 2012

@uhnakova U mna to vyzera zhojene tak sa bojim ze sa to uz nezrastie :(

gotima
autor
22. dec 2012

@kattie1982 Tak vyzera to zhojene tak snad sa nezapali ale urcite sa na tu prehliadku chystam ... som zvedava ako sa vyjdri gyndos ...

gotima
autor
22. dec 2012

@sisaha U lekara som bola v januari tohto roku a veru ze si nic nevsimol a ani ja ... ale zas je pravda ze som sa nejako extra ani nesledovala a je to na vnutornom pysku takze je to dost neviditelne...urcite nie na prvy pohlad ... ani manzel si nic nevsimol. 😒

sisaha
22. dec 2012

@gotima no mozno sa to spravilo v priebehu roka...

gotima
autor
22. dec 2012

@anetkaadamko Ja ju mam na rovnakom mieste ako ty a tiez by cez to presla minimalne ceruzka ... ono by ma az tak netrapilo ale bojim sa aby sa to nezvacsilo 😒 A neviem ci sa to da nejak zosit ale asi by to nemalo vyznam ked je to zahojene 😒

gotima
autor
22. dec 2012

@sisaha Asi ano ... ozaj neviem ako dlho to mam 😒

kattie1982
22. dec 2012

@gotima No mozno to ani lekar riesit nebude sitim, ale radsej si to daj omrknut odbornikovi - aspon pre ten tvoj lepsi vnutorny pocit 🙂 Ak ti to nevadi nejako extra a nie je nutne sitie, tak by som to asi ani ja neriesila, zase sa dat sit. Hold, kolko si toho musime my zeny pretrpiet, ale sme silne osobky, tak vsetko hravo zvladneme 🙂 Drzim palceky, aby navsteva lekara dopadla len co najlepsie, s tym najpozitivnejsim vysledkom. A zelam krasne sviatky Tebe, aj celej Tvojej rodinke 🙂

gotima
autor
22. dec 2012

@kattie1982 Napodobne....a vdaka za povzbudive slova 🙂

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gotima
autor
23. dec 2012

@anetkaadamko To ma mrzi....ja som bola s porodnickou celkom spokojna aj ked bola taka mlada ze musela akurat skoncit skolu... a ist na plastiku v narkoze .... to tiez dakujem - neprosim ☹ Uvidim co a ako bude pri druhom babe a ked tak nech mi to urobia rovno pri druhom porode ...

althejka
26. dec 2012

@anetkaadamko cistenie pri plnom vedomi? 😲 to si ani neviem predstavit.ja som po narkoze pri cisteni nekojila 6 hodin,potom odstriekat a vyliat a uz som mohla kojit normalne.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
althejka
27. dec 2012

najprv mi ostali v maternici krvne zrazeniny,to mi cistili par dni po porode a po par tyzdnoch mi zistili,ze tam mam este kusok placenty.takze zasa cistenie 🙂

luisiana12
27. dec 2012

ja by som sa na tvojom mieste urcite isla ukazat gynekologovi co na to povie a asi by som si to dala nanovo zasit..pozri sa, ak s tym nie si spokojna teraz nebudes nikdy a predsa lepsie ak ti to daju do poriadku ako keby si na to mala stale mysliet a pri sexe tiez asi na to myslis....a co manzel na to hovori?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre