Natrhnutá po pôrode

9. apr 2021

Ja som 2 tyzdne po porode, a som uplne nestastna z toho, ako som natrhnuta po porode. Uplne take krivolake je to natrhnutie. To by mi az tak nevadilo, ale mne pride, ze na polke toho natrhnutia sa mi robi keloidna jazva, ozaj to hnusne vyzera, a na druhej polke mi pride, ze mi asi skoro vypadlo sitie, lebo ako pozeram v zrkadle pride mi, ze to mam trochu otvorene. Sprchujem to, repikove zabaly si davam, a striekam si na to cicatridinu, no vobec sa to nezlepsuje. Jedine ma to uz prestalo boliet. Mam pocit, ze mi to budu musiet nanovo zasit.

autor
9. apr 2021

Ale, ked si predstavim tu bolest co som mala po porode niekolko dni na tom natrhnuti mi je tazko na srdci 🙁. A, kde take operuju? A aj si nechaju po reoperacii natrhnutia zenu v nemocnici? Lebo ja bez nasho babatka si to neviem ani predstavit 🙁.

kiki68
9. apr 2021

A zle to zasili? Odporucam laserovu terapiu, mala som mini natrhnutie a zapaleny steh tam v tom . Zvnutra sa to zacalo plnit tekutinou. Tym laserom to za tyzden vyhojili bez jazvy. Cize to neni vidiet vobec . Vraj tym zeny bezne davaju dokopy. Na sk to robia sukromne kliniky

pondelok01
9. apr 2021

2 tyzdne je este skoro na zhodnotenie ako sa to zahoji, pockala by som na kontrolu po 6 nedeli. Mne sa to tiez celkom blbo hojilo, repikovy kupel a rosalgin mi najviac pomohli s hojenim a neprijemnymi pocitmi. Na kontrole tie povedia, ci to treba znova otvorit a presit. Ja som sa toho tiez bala, mala som zle pocity, ale doktorka povedala, ze to chce cas a ze sa to este hoji. Ale poriadne sa pozriet co to tam mam som sa odvazila az asi po pol roku.

majusikk
9. apr 2021

Ja som mala kliestovy tiež nie pekná jazva bola zle ma zasili steh mi vypadol ostala diera aby ma znovu nesila Dr tak som chodila pravidelne dezinfikovT doma som cukala len do vane a prelievala sa fialovú vodou no na koniec sa to z rástlo dlllho to trvslo a chvála Bohu aj jazva sa stratila

zuzkaa1991
9. apr 2021

Ja som si tak skoro ani nepozerala nepamätám po koľkých týždňoch som pozerala mozno po.mesiaci ale ja som.mala tazkosti ze som nevedela sediet ani hybat sa kedze som.mala zevraj opuch takže mesiac.som vôbec nevedela sedieť lezat len na boku az postupne sa zmiernila bolesť ....takze by som počkala co.lekar povie alebo sa ísť ukázať

luccija
9. apr 2021

Ono je to ešte celé opuchnuté a čerstvé daj tomu čas.zle sa mi číta ake mate zranenia

nuci616
9. apr 2021

Ešte je to strašne skoro, celé je to opuchnuté, treba tomu dať čas aby sa to zahojilo. Ak by sa ti ale zdalo, že sa ti to zapálilo alebo niečo tak treba zavolať do nemocnice a povedia ti kedy sa máš prísť ukázať, veď to ti asi aj hovorili keď vás púšťali nie? 🙂

janinah
9. apr 2021

Ničím to nemocte ani nestriekajte.jedine potierať s betadine 3 x denne...ako dlho ste po pôrode?

katka281
9. apr 2021

Si hrozne kratucko po porode, ono sa to zahoji podla mna, neboj 😊 ja som sa sice zvonku nenatrhla (ale dost ma nastrihavali a bola som fest potrhana zvnutra), ale hojenie trvalo cca mesiac aj pol az dva. Ja som si to vsak tam dole neobzerala, som toho nazoru, ze niektore veci je lepsie nevidiet/nevediet 😄 Opuchnuta som bola po porode fest, museli mi davat studene obklady. Chcelo to cas. Ja som si sem tam prikladala na frndu latkovu vreckovku namocenu v repiku, vela vela vela vetrala a pouzivala som rosalgin. Neviem ti poradit kde take operuju a ci by si bola v nemocnici...avsak drzim ti palce aby sa ti to zahojilo samo a nemusela si absolvovat zasivanie nanovo 🙏

lulupulu
9. apr 2021

Boze zeny, ja sa kvôli týmto problémom tak veľmi bojím pôrodu, prvý som mala v 26tt ale to maly zo mna doslova vypadol ved bol malinky, a teraz som v 21tt ale mam také stresy len z tohto 😶