Skúsenosti s epidurálkou

gogolienuska
10. jún 2014

Ahojte mamicky... Chcela by som pocut vas nazor a skusenost s epiduralkou. Som prvorodicka a dnes som bola poprve na poradnu v nemocnici a tam sa ma lekarka pytala ci ju chcem. Ako uz o tom uvazujem dlhsie ci ano ci nie. Tak by som chcela pocit teda citat vase skusenosti... Dakujem 😉

mon29
10. jún 2014

Za mna ano....kontrakcie budes citit ale nie az tak ako bez nej.. mna z toho ale napinalo..napriek tomu..ANO

simimi
10. jún 2014

Ja som tiez za necitila som silne kontrakcie a nakoniec som musela porodit cisarskym rezom

amanra
10. jún 2014

ja lutujem ze som si ju dala, prva davka epi mi vobec nezabrala, po cca pol hodine mi dali dalsiu davku a zrazu bolo treba tlacit, po par minutach tlacenia mi zabrala epi a ja som ostala uplne mimo necitila som vobec nic a mimco museli potiahnut kliestami

keiko33
10. jún 2014

pri prvom porode urcite ano. Rodila som aj s aj bez a ten rozdiel v bolesti je obrovsky. Doteraz lutujem ze som si pri prvom porode epidural nedala, zbytocne som som si to odtrpela.

junova
10. jún 2014

Ja som rodila dva krát bez Epiduralky a pôrody boli super rýchle, bezproblémové. Obidva trvali 8 hodín. Posledná hodina bola ťažká, ale keďže sa už rodiť nechystám, rada na pôrody spomínam. Keďže mávam silné migrény, poviem ti pravdu že pôrod je v porovnaní s migrénou malina.

lolinko
10. jún 2014

Ahoj
Ja som rodila ako osemnast rocna, mladucka a ustrachana a bala som sa bolesti.
Takze som si pri prvom porode dala pichnut epiduralku. Je to dobre akurat v tom, ze necitis od pasu dole nic. Bolo to super...lezala som na porodnej sale na koze, a doktor mi iba hovoril aby som teraz tlacila. No nakolko som necitila kontrakciu tak som nevedela ani tlacit. A nakoniec mi maleho pomohli vybrat s kliestami ☹ aj ked som mala urobeny nastrih tak som bola velmi roztrhana a kvoli tomu sme museli lezat tyzden v nemocnici a brat antibiotika.
A do dnesneho dna mam problemi s chrbticou, lebo mi ju zle pichli :'(
Druhy porod bol super. Rychly a vedela som co mam robit, lebo som vsetky kontrakcie citila a telo mi hovorilo ako a kedy poriadne tlacit.
Prvy porod s epiduralkou trval 12 hodin...druhy bez nej trval ani nie hodinku 🙂
Nebudem ta tu nahovarat ci ano alebo nie epiduralku, napisala som ti iba ako som prezila dva porody ja.

...a ked sa rozhodnes pre epiduralku a zaplatis si ju, a nebudes ju vobec potrebovat tak peniasky ti nevratia....

Zober si k porodu partnera, je to super 🙂 to ti mozem odporucit.

Drzim palce 🙂

margarita
10. jún 2014

ja som ju mala 3x, v pohode, ziadne komplikacie, neziaduce ucinky, nic, akurat som netrpela, kontrakcie som citila par hodin, nie cele dni....a to som mala vsetky 3 porody aj vyvolavane, boli dost rychle a nabeh kontrakcii okamzity. ale neviem, ake by to bolo bez, kedze vzdy mi ju stihli a pichli....

nedielka
10. jún 2014

Urcite ano.Ja som mala epi, na porod spominam velmi rada, naozaj som si ho uzila. Ale nemysli si,ze s epi je to uplne bezbolesti,..vytlacit malinke musis sama 🙂 drzim palce,nech sa rozhodnes akokolvek,

jarkam2
10. jún 2014

Podľa mňa veľa závisí od prahu bolesti. Ja som prišla do nemocnice "v obrovských" bolestiach. A keď ma doktor vyšetril a napojil na prístroje, tak sa len pousmial. Odhadoval dĺžku pôrodu na 12 hodín a pri mojich "bolestiach" zhodnotil, že bez nej to nezvládnem ... Tak som si dala povedať. Kontrakcie som síce necítila, ale cítila som pred samotným pôrodom tlaky, takže som sama upozornila personál, že ideme na to ...

aristka
10. jún 2014

@lolinko je to 11 rokov dozadu ...skúsenosti dr. teraz a vtedy je fakt neporovnateľné ,vtedy sa ešte len pôrodná analgézia dá sa povedať ešte len rozbiehala a naberali sa skúsenosti....
@gogolienuska a k téme ,2 pôrody a dve krát epi a odporúčam ju každej a prvorodičke dupľom ,ten profit a úľava od bolestí pri dlhotrvajúcom pôrode u prvorodičiek je obrovský a podáva sa analgézia tj množstvo ,aby žena cítila kedy tlačiť ....

slecnamarplova
10. jún 2014

Priebeh, ucinky a nasledky epi su plne v rukach anesteziologa. Ja ti odporucam vybavit si ju dopredu ako poistku, uvidis ako budes zvladat bolesti, mne sa to osvedcilo. Epi neumrtvi uplne, mne iba znizila intenzitu bolesti a k samotnmu tlaceniu som citila vsetko. Pomohla mi oddychnut si od mnoho hodin trvajucich bolesti takze ja tlacenie som mala sillu. Ja odporucam 🙂

roamers
11. jún 2014

Urcite ano, daj si ju aspon ako poistku, mne prva davka pomohla si na chvilku oddychnut, druha mi uz nezabrala ☹

gogolienuska
autor
12. jún 2014

dievcence dakujem za vase skusenosti.... asi si pre pripad pojdem dat spravit to vysetrenie, aby mi ju mohli pichnut a do porodu sa budem rozhodovat... predsa sa bojim len toho ze sa to dava medzi stavce... este raz dakujem velmi pekne za vase skusensti a prajem pekny den 😉

gogolienuska
autor
24. jún 2014

nakoniec som sa rozhodla, ze porod skusim bez epiduralky lebo som som vela citala tak porod koncil sekciou alebo kliestami... mozno ked budem citit bolesti tak potom budem lutovat no bude neskoro :D potom ked to budem mat za sebou tak dam vediet ake to bolo... 😉

almea
24. jún 2014

Mne epiduralka pomohla. Po jej podani sa mi znormalizoval porodny cyklus - kontrakcie, ktore boli dovtedy slabe a ako na hojdacke. A kedy tlacit som citila, nie bolestivo, len som vedela, ze to ide. Prekvapil ma len pocit tepla, co ma zalial od prstov noh az po hlavu tesne po podani - bol to zvlasny pocit, ktory som necakala. Tlacenie je podla mna individualna zalezitost - ked nedychas do brucha a mas slaby brusny lis, mas problem. Ja aj s epiduralkou som mala porod na 3 zatlacenia. Ziadne problemy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre