Som prvorodička a bojím sa pôrodu

katusinka
14. jún 2012

baby ako normalna tehotna baba sa bojim porodu aj kedze je to moj prvy a je este daleko ale aj tak sa bojim nastrihavania ze to strasne boli ake mate skusenosti?

timuss
14. jún 2012

moja skúsenosť je, že keď ťa už nastrihnú, to už nebolí, lebo sa konečne to bábo dostane von. skôr je to už úľava...ale určite sa ozvú aj mamičky, ktoré vysvetlia, ako sa dá nastrihnutiu predísť...neboj zvládneš to 😉

xenicka13
14. jún 2012

ked vydrzis porod sitie bude len trosku stipat, ale mna osobne viac boleli hemeroidy ako nastrih 🙂

iva87
14. jún 2012

tak pre mna bolo nastrihnutie vykupenim, vobec som ho necitila a potom uz maly rychlo vysiel von a sitie som necitila absolutne 😉 Nic neboj vsetko prejde a ked budes mat drobceka pri sebe na vsetko zabudnes 🙂

lakocinka
14. jún 2012

Samotne nastrihnutie ani nepostrehnes v tej rychlosti, teda aspon ja som bola prekvapena, že kedy to doktor stihol 🙂
Je pravda, ze sitie trochu boli, ale da sa vydrzat. Oni zvyknu umrtvit okolie sitia.

nadula01
14. jún 2012

@timuss presne tak ,to samotne nastrihnutie je uz vykupenie...tiez som sa ho bala a pritom to len trocha zastipkalo

len.petra
14. jún 2012

@katusinka ahoj.. mám za sebou dva pôrody, oba boli rýchle, ale prvý - s nástrihom bol menej bolestivý, pretože dcérka vyšla von rýchlo a druhý bez nástrihu bolel viac, lebo som si ju musela sama vytlačiť. Každopádne pôrod je krásny dar, vôbec sa ho neboj, veď vďaka nemu uvidíš svoje bábätko a na bolesť s ním spojenú hneď po ňom zabudneš 🙂

martinka13
14. jún 2012

Presne viem o com hovoris. Pre mna to bol nepredstavitelny strach. Az pokym som prirodzene neporodila mojho 4kg syna. Ta bolest sa da bez problemov vydrzat. Je proste ohranicena od do a je po nej. A mas zazrak na cely zivot. Ozajstnu bolest a obavam sa ze trvalu som zazila ked sme o babo prisli v 23 tt ☹

anjelicek26
14. jún 2012

@katusinka -zo skusenosti - cim sa viac budes bat, tym tu bolest budes horsie znasat. Vazne je to tak, ja som bola pri prvom uplne strpnuta a napriek super rychlemu 4 hodinovemu porodu z minimalnym nastrihom mam na to hororove zazitky. Pritom bolo a slo vsetko super! Takze - dychat, skludnit, ono to priroda mudro vymyslela, aby sa kazde babo dostalo von. Tes sa, cim to viacej boli, tym je blizsie koniec 😅 A keby fakt bola bolest privelka - das si EPI. Viac riesit vopred nemusis 😉

mamina2111
14. jún 2012

Podla mňa by sa človek nemal až tak obávať pôrodu,ved budúca mamina niekedy do poslednej chvile nevie či neskončí sekciou ako ja.Po 2 dňoch skúšania prehovoriť malú aby šla von liekami,teda tabletkou som skončila na operačke.A kôli tomuto by som sa na ten klasický pôrod asi aj tešila nakolko sa všetko hojí rýchlejšie ako po sekcii.Bola som rada ked som si mohla po 3 týždnoch odkašlať či sa riadne zasmiať.Nehovorím o náročnom vstávaní s tej nemocničnej postele na druhý deň.

katusinka
autor
20. jún 2012

@katren necem byt zla alebo co ale ked sa baba potrebuje daco spytat a je tu nahodou viacp odobnych tem myslim ze je to jedno ..lebo je tu vela rovnakych tem a nikto sa nato nestazuje kazda odpovie ked sa daco potrebuje opytat len ty tu mas takyto nazor

verka1856
20. jún 2012

@katusinka presne ona ma vzdy taky problem ze sa temy opakuju a co ked sa nieco potrebuje zena rychlo spitat tak sa spita. 😉

verka1856
20. jún 2012

@katusinka aj ja sa bojim porodu aj ked uz druhy krt.ale neboj to zvladnes.aj ja som si myslela ze aka som slaba a v pohode zvladla.ani ma nenastrihli.najhorsie sv tie kontrakcie ja som pri nich vrieskala 😲 ale kazda to inac prezivame.

miskafl
20. jún 2012

@katusinka Ahoj, aj ja idem rodit druhykrat a tentoraz sa bojim cisarskeho, kedze to vyzera ze budem musiet kvoli placente... Ale prvy krat som rodila normalne, a strasne som sa bala, a nakoniec nic strasne... Ked uz som mala tie typicke bolesti, dala som si pichnut epiduralku, a potom som citila bolest iba ako pri menstruacii... No a co sa tyka nastrihnutia, ja som bola iba malinko, tusim na 2 stichy, ani zasivanie som necitila vdaka epi, a potom po porode som nemala skoro ziadne bolesti, takze sa nestazujem. Drzim palce a neboj, ja som sa tiez velmi bala ale ked to pride, tak si to uz tak ani neuvedomis 😉 Aj ja som mavala sny pred porodom 😉

baramborka
20. jún 2012

@katusinka ale tak nepoznáš @katren ? ona je podla mna najatá špiónka modreého koníka a myslí si že ked tu už neaký rok funguje tak sa tu može hrat na velkú pani 😅 je to od teba naozaj neetické, zrejme sa fakt musíš nudiť a velmi velmi ,čomu sa čudujem pri dvoch detoch , keď tu takto sliediš a potupuješ zakladatelky nových tém tými tvojimi linkami s už existujúcimi stránkami.. fakt by si nezaspala keby si aspon raz nesliedila ?? nechápem, načo sem chodíš keď ti tak prekážajú nové témy , asi si už zabudla ked si tu bola nová však ?? ...

ava11
20. jún 2012

@katusinka Ja som sa pôrodu nebála, tešila som sa, že už konečne nebudem tehotná a bola som potom z pôrodu dosť nepríjemne prekvapená, ono to fakt strašne strašne bolelo 😖 Čo sa týka nástrihu, cítila som ho, ale popri tom všetkom mi to už bolo úplne jedno, tá oblasť tam bola tak napnutá, že to bôl skôr len zvuk ako pocit. A vďaka zaň, malý bol do pár sekúnd von.
A inak absolútne podporujem @katren v jej činnosti, to, čo napísala, sú základné pravidlá koníka. Fakt nie je problém najprv trochu posnoriť a až potom zakladať nové diskusie a otázky. Aká situácia môže byť, že by sa žena tak straaaašne ponáhľala, že to nestíha? Ak ide o zdravie a život, treba ísť k lekárovi a nie koníkovať. Katren je slušná, nikoho nenapáda ani nezosmiešňuje. A do jej voľného času a toho čo stíha a nestíha vás je všetky prd. MK je zahltený duplicitnými témami a je to čím ďalej tým horšie.

machiabeli
20. jún 2012

manzelku nenastrihli len sa natrhla a povedala ze sitie ju bolelo viac nez cely porod(nechcem strasit) kazdy porod je iny

baramborka
20. jún 2012

@ava11 nemyslím že toto je téma v ktorej ide vyslovene o zdravie a život ... nie každá sa tu hned zorientuje ked je nová v poriadku , ved ked dostane svojej odpovede, nech to admin blokne a už ked, dá sa to aj normálne napísat, ale nie sem nasrať linky a dať zosmiešnujúci podtext.. len by som chcela vidiet či ty alebo katrenka ste boli hned natolko zorientované ked ste tu boli 1x... a ak ano , tak potom mat pochopenie pre tie ktoré nie ! bodka..

ava11
20. jún 2012

@baramborka Práve preto, že tu vôbec nejde o život, zakladateľka si mohla o svojom probléme prečítať v už založených témach, ktorých tu je habadej. Katren nenapísala podľa mňa absolútne nič zosmiešňujúce, veď jej len odcitovala pravidlá. A tým "nasraním" linkov zakladateľke pomohla. Ja osobne som zorientovaná určite nebola a preto som si prečítala pravidlá, aby som vedela čo a ako. Veľmi zaujímavé, že za celú dobu, čo som tu (snažilka, tehotná, mamina) som nepotrebovala založiť tému. Vždy som odpovede na svoje otázky našla v už založených témach. Tu ide o to, že nové maminky sú lenivé trošku hľadať a čítať a potom to tu je totálne zahltené. Maminka dostane zopár odpovedí a viac sem nepáchne. A my, čo sme tu rady a často, tu potom máme mega bordel a kopu rovnakých tém s pár príspevkami. A týmto končím, som od témy a nepotrebujem sa hádať. Stojím si za tým, že @katren robí dobre, že nové prispievateľky smeruje kam patria.

baramborka
20. jún 2012

@ava11 ja som tiež nezaložila ani jednu temu za 3 roky, vlastne iba jednu ale ta sa ma už netýka a okrem tej ani nieje iná , bola som prvá kto ju založil , čiže by mi to tiež mohlo vadiť pretože som tu každý den no mám jednu vlastnost a to je POCHOPENIE , to je taká kúzelná vecička pre ktorú isté veci neriešim a tou " istou" vecou je aj to , že niekto zalozí tému ktorá už je ... nič ti nebudem písat, skús nahliadnut do niektorých diskusií , či by sa ti páčilo keby si celkom štastná prišla medzi tehotné , bola by si tam čerstvo zaregistrovana a neaka mamička by ta odbila ako to bežne robí ona... a ešte jedna vec, od toho je tu admin ,aby riešil také veci ako rieši ona ..

janka29
20. jún 2012

ahoj ja mam podobny termin ako ty ale ja cakam tretie babo z mojich skusenosti ti poviem ze oba predosle porody boli ale uplne odlisne ale na tej ceste pri porode je nakonci krasne babatko na to mysli pri tom. jedno co mne pomohlo a naco som myslela pri kontrakciach nadych na 4 vydych na 8 alebo nadych na 3 a vydych na 6 proste som to vduchu pocitala ze ked sa nachycnem napr. na 4 vydych pomaly na 8 a samotne vytlacanie pri druhej proste na mna zrazu prisli tlaky ze doktor ledva stihal. prvy porod bol zvlastny nemala som skoro ziadne kontrakcie ale zas 2 hodiny vytlacania samotny porod nebolel len strach o babatko bol velky nakoniec to dobre dopadlo ked porod zacne tak si povedz ze o 2 dni o takomto case uz urcite budes odpocivat 🙂 nechcem ti pisat o den lebo je to individualne. ozaj si aj v sukromnej skupine v decembrovkach?

janka29
20. jún 2012

@katusinka a inac od toho 36tt uz budes ratat dni do porodu a ked nastane 38tt budes si priat porod to mi ver 🙂 ono porod nie je lahka vec ale je to svojim sposobom krasny zazitok hlavne na konci, nebudem ti klamat idem 3x rodit a tiez mam obavy ale viem ze ked to nastane proste sa zacnem sustredit na to malicke a ze to raz urcite skonci a babatko budem mat pri sebe. 🙂

katren
20. jún 2012

@katusinka 😉 od 14-teho si sa tu neukazala.....takze tolko rad si ani nepotrebovala.....
@baramborka zosmiesnujuci podtext to nie je, je to prve pravidlo zkladania novych tem....a kto si ich precital, tak vie..... a ja som zalozila od roku 2006!!! co som tu jednu jedinu temu 😉 ostatne som si hladala ako ine mamicky, ktore potrebuju vyriesit svoj problem.....neviem ako tebe, ale mne je normalne, ked s niecim potrebujem pomoct si najskor presnorit uja googla alebo tu temy a az ked nenajdem odpoved, zalozit otazku, prip. diskusiu 😉
@ava11 dakujem 😉

zigzag
20. jún 2012

@katusinka ahoj ja som rodila bez nastrhu skoro 4 kg macka, niaky nastrih, niake sitie, napis IP napisem ako sa to da 😵

baramborka
20. jún 2012

@katren ano ja to tiež tak robím , že si to najprv najdem a ked to neviem nájst opytam sa cez status, nezakladám nič nové ako som už spomínala, ja som založila iba jednu tému ale tá sa už mna netýka a iná podobná neexistuje na konikovi .. ty velmi dobre vieš, ako som to celé myslela čo tu píšem.. viem že to nemyslíš zle, ale myslím si , že ak tým niekto poruší pravidlá koníka, že založí novu diskusiu ktorá už existuje, tak to vyrieši aj admin za teba ..

baramborka
20. jún 2012

@janka29 no ty si to vystžihla uplne presne 🙂 od 36tt rátam dni a od 38 si už želám porod 🙂 ♥

monickapd
20. jún 2012

@katusinka hlavne necitaj nic z netu... 😉 zavri pc, chod si lahnut a tes sa, ze si tehotna 🙂 nemas sa coho bat, ani preco 🙂 babo je krasa a zazrak..len sa tes 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre