Strach z cisárskeho pôrodu

patik114
15. feb 2021

Ahojte blíži sa mi termín pôrodu a strašne sa bojím som objednaná na cisársky a veľmi sa bojím hlavne po toho vstávania z postele a tej bolesti proste som strašný bojko na také veci .....:( Už dnes má žalúdok až boli

petamich
15. feb 2021

nuz co ti poviem 🙂 strach a respekt mame asi vsetky ale ako voslo tak musi aj vyjst, ostat tam nemoze, to zvladnes, tak ako to zvladli vsetky pred nami 🤞🏻🍀

ivangeline
15. feb 2021

Zbytocne su rovis starosti este pred tym vsetkym. Nemysli na to. Nicomu to premyslanie o tom nepomaha. 🙂

ivangeline
15. feb 2021

Zbytocne su rovis starosti este pred tym vsetkym. Nemysli na to. Nicomu to premyslanie o tom nepomaha. 🙂

babovka2321
15. feb 2021

@patik114 kto sa boji, trpi dvakrat 🙂) a vacsinou zo strachu viac 🙂 ja tiez onedlho rodim (ale prirodzene, dufam) a keby som si mohla vybrat, rodim hned teraz 😁 len nech uz je von

natalia1619
15. feb 2021

@patik114 nemyslim si ze existuje zena ktora sa neboji pred porodom. Neviem poradit s cisarskym ja som rodila prirodzene ale mne pomahalo hovorit si ze to zvladli miliony zien predomnou preco by som to nezvladla ja. A mala som uzastny rychly porod. Psychika robi velmi vela, skus sa upokojit.

gabsisi
15. feb 2021

@patik114 ja mam dve sekcie za sebou a úplne v pohode. Bolesť tam síce je ale keď sa prestaneš hýbať prestane bolieť. Samozrejme hýbať sa treba, ale vies to trosku koordinovať. Za mna uplna pohoda ale pri druhej mi bol veľkým pomocníkom vankúš na kojenie, aby som di ľahšie spravila pohodlie.

Neboj, dajú ti lieky od bolesti a budú s tebou aj žartovať 🙂

cookie29
15. feb 2021

No väčšina žien sa boji. Viac alebo menej, ale málokto je taký, že mu je niečo neznáme putna... akože každá z nás je iná a každý pôrod je iný. Ja mám za sebou sekciu a bolo to otrasne....nebudem Ti klamať (ale ja som mala komplikovaný pôrod, takze to nepomohlo) ale na druhej strane ... som tehotná a čoskoro sa mi narodí druhé. Takze ma to neodradilo a idem do toho zase 😉

hennyinnsbruck
15. feb 2021

Ja tieto strachy z pôrodov naozaj nechápem 😂sak nejak to dieťa von musí ist... Načo samu seba trápiť strachom? Nevyhnes sa tomu. Tak sa spamätaj. Prežili to milióny žien prezijes aj ty.

Ja som mala akútny cisárak, a vôbec to není strašne. Zle sa mi smialo, to bolelo jak mega mega svalovka inak pohoda.

juliet86
15. feb 2021

ppzri. vstavanie ok boli ale bude to lepsie kazdym dnom. motivacia starat sa o babo je silnejsia a dajuvti hocijake fajne drogy tie prve hodiny ake si vypytas. mnam mnam. maj flasu s cucakom nech nemusis sadst pri kazdom piti a das to uvidis. mysli na to ze tvoje babo ma bezpecnu cestu von. nakontaktuj sa na laktacnu a zozen si kojo vankus a zober so sebou. to das

tara42
15. feb 2021

@patik114 neboj sa, ja som mala minuly rok cisársky. Ja som sa toho vôbec nebála, neviem prečo ... Dopadol super ani taka bolesť to nebola. To prvé vstavanie po 12 hodinách je najhoršie. Ale každým dňom to bolo lepšie a lepšie. Ani lieky proti bolesti som si nepýtala v pôrodnici. Ja som už po týždni chodila úplne v pohode. A zachviľu som ani nevedela, že som nejaký mala. 🙂 To zvládneš. Každá to dala, dáš to aj ty.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiara3
15. feb 2021

@patik114 Ja som pre rodila cisárskym bolo to ťažké hlavne prve dni...Druhe som rodila nornalne ale rodila som kliešťami do toho ma maly dotrhal s vnutra aj s vonka a to nehovorim že ma dr nastrihol neprajem nikomu to liečenie po tom...Ako ked mam porovnať cisarsky bol proti tomu nic...

kiara3
15. feb 2021

Tak žiadny strach zvládneš ženy zvládnu čokoľvek...😉

michalka4193
15. feb 2021

Ahoj jasne ze to boliet bude ale zvládneš to ako každá z nás ktorá mala sekciu ja som mala 2 krát a prvý krát bolo v pohode a druhy tam bol aj blok a strach o malého a 10keatnhorsie bolelo ako prvý ale zvládla som to a ty to dáš tiež aj normálny pôrod boli aj kontrakcie povedala by som ze bolia oveľa viac ako stav po sekcii len ten trvá dlhšie

amarilka26
15. feb 2021

Ja som sa tesila 🙂 je pravda ze som absolvovala operaciu maternice, rezom na bruchu, takze som uz vedela co ma caka. Ale cisarak bol ovela lepsi ako operacia, lebo operaciu robili v narkoze a este 2 dni po nej som bola KO,kdezto po sekcii som uz vecer sla do sprchy a rano behala ako srnka. Nicoho sa neboj, da sa to zvladnut, drzim palce 😉

shallimar
15. feb 2021

Ja mám za sebou 2 sekcie. Úprimne bol horší môj strach ako sekcia. Prvý deň bol taký, že ja sa už v živote nepostavím, druhý deň rovnako, tretí deň som považovala za zázrak, ako sa to zlepšilo. Štvrtý deň som v pohode odniesla tašky mužovi a šli sme domov. Po prvom akútnom sme vedeli, že druhé bude sekcia a šla som dobrovoľne do toho. Druhá bola oveľa lepšia, pretože som vedela, čo čakať a bála som sa menej.

Naozaj môj strach z každého kroku bol väčší ako to, čo realne nasledovalo. Treba sa veľa hýbať, veľa chodiť, počúvať rady lekárov a sestričiek, presne mi hovorili kedy mám pri vstavani vydýchnuť a kedy sa nadýchnuť, a keby ťa to moc bolelo, môžeš si od sestričiek vypýtať lieky proti bolesti. Aj bábo som mala pri sebe vlastné hneď ako som sa postavila až kým som nešla domov. Aj dojčenie bolo v pohode. Sestrička prvýkrát pri mne asi hodinu sedela pekne v kľude vysvetlila všetko ohľadom dojčenia (aj keď teóriu som vedela), ale hlavne mi ukazovala polohy dojčenia po sekcii. Úplne v pohode by som šla aj tretikrat

slove30
15. feb 2021

Mala som zatial len jeden porod.Ja som sa tesila na prirodzeny porod,chodila som na predporodnu pripravu a verila som ze to zvladnem.Ked to zvladli ostatne preco nie ja.Syncek sa ale rozhodol ze sa neotoci tak mi naplanovali cisarsky. Absolutne som s tym nepocitala a nevedela som co ma caka. Takze ziadne obavy alebo strach som nemala,naopak som sa tesila ze viem presne kedy sa nam babatko narodi(nevedeli sme pohlavie babatka).Po prijati sa ma baby v porodnici pytali ako sa citim ci sa nebojim a tak ,hovorim ze nie nebojim,velmi sa tesim na babatko.Nevedela som sa dockat kedy uz budem mat svoje dietatko pri sebe.
Skutocny strach prisiel az ked mi na sale povedali vyzlecte sa 🙊🙈. To uz bolo neskoro sa bat 🤣
A co sa tyka toho vstavania po sekcii 🙈 Akoze je to masaker,moje prve myslienky boli ze pre boha to toto zeny podstupuju dobrovolne ...Nikdy viac som si povedala.
Ale ked mi priniesli synceka a mojkala som sa s nim tak som si povedala ze by som to podstupila znova hocikedy. Ked ma postavili tak v ten vecer som uz normalka chodila. 👍
Zvladnes to neboj sa....drzim palce

lenuska9999
15. feb 2021

Ja som to tiež takto prežívala , no dnes už viem , že som sa zbytocne stresovala. Nemáš sa čoho báť .. mne robili cisarsky so spinalom nie celkovou narkozou a nemenila by som. Vpich do chrbta bol nepríjemný , no nebolel a celkovo zákrok som ani necítila. Celé to trvalo asi pol hodinku a malého som si mohla hneď pochovať. Prvý deň na Jyske po zákroku necítiš nič, dávajú ti pravidelne infúzie a lieky od bolesti. Horšie je ďalšie ráno postaviť sa z postele. Ale tak nemáš na výber, musíš. Nebudem klamať boli to , ale dá sa to zvládnuť. Celkovo sa ženy po spinale dajú skôr dokopy ako tie po celkovej narkoze. Ja som na druhý deň už kocikovala po chodbe v nemocnici. Pustili má 3 dní po zákroku domov s tým, že na ďalší deň prídem len vybrať svorky z brucha.. keď som prišla domov normálne som fungovala, vysavala atď. Áno brucho cítiť bolo ,ale tak ja som sa to snažila čím skôr rozchodiť.. dnes je to rok a pol po a jazvu mi skoro ani nevidno..
PS: ber to pozitívne. Vieš koľko žien by chcelo rodiť cisárskym a snažia sa podplatiť lekárov atď ??

evkamotka
15. feb 2021

Rodila som prirodzene aj sekciou a sekcia bolela dlhsie, ale menej

elementissa
15. feb 2021

Ja son rodila prirodzene,ale chcela som sekciu (lebo je to podla mojho nazoru bezpecnejsie), narezu ta a dieta pohodlne vyberu. Ked som rodila, tak sestra po mne kricala "netlacte!", maly sa dral von, ja som to nevedela korigovat, tak som proste iba zatala zuby a dobehla doktorka a zacala po mne kricat, ci som sa zblaznila, ze ja som tam to dieta pricvakla,ze ak bude postihnute, je to moja vina, lebo som ho zatlacila naspat. Tak som iba potichu povedala, ze sestra povedala, ze nemam tlacit a doktorka mi na to len odpapulovala, ze tak snad viem, ako mam rodit ... (Ehm, prvorodicka, co cele tehotenstvo len pretrpela a bola rada, ze vobec prezila...urcite ) a tak mal krpec potlacenu celu tvaricku, dlho mal z toho zltacku, na izbu mi ho priniesli s tym, ze " no vyzera odpudivo, ale zvladne to" (velmi povzbudzujuce... Len za to, ze doktorka a sestra sa nedohodli v poveloch), mala som aj preventivny nastrih, ktory sa hojil 5 tyzdnov a zasila ma tak silno, ze jeden steh mi rozparal zive tkanivo, ked som sa trochu prudsie pohla 3t po porode. Panva sa mi s obrovskymi bolestami (kontrakcie ako pri porode,ale nevies kedy prestanu a nevidis svetlo na konci tunela) stahovala 7 tyzdnov, kazdy jeden den som umierala 3 hodiny od bolesti, vyrazalo mi to do noh, do chrbta, mala som z toho horucku... A nestiahla sa mi na povodnu velkost, ostala trochu sirsia, cca o 1,2cm... (Ja som mala uzku panvu, dlhe kontrakcie, dlho som sa neotvarala)... Cele tehotenstvo bola pre mna nocna mora, som rada, ze to mam za sebou, mam zlate a sikovne dieta, ale traumu do konca zivota a hoci som kedysi nechcela pocut o tom, ze dieta by bolo jedinacik, chystam sa na sterilizaciu, hned ako sa zacne riesit aj nieco ine ako korona, lebo mam paniku len ked si predstavim, ze by vsetky druhy ochrany mohli zlyhat a ja by som nedajboh znova otehotnela. Zazitok nemusi byt dlhy, staci, ze je intenzivny. Nuz u mna bol aj intenzivny, aj dlhy :D :D ale mam viacero kamosiek, co mali cisaraky, moja sestra 3, kamosky, co maju mladsie deti ako ja a su po sekcii, tak uz planuju dalsie a ziadna z nich nema na sekciu traumaticku spomienku. Planovana sekcia je fajn. Najhorsia varianta je akutna...ked ta nechaju 24 hodin trapit kontrakciami, daju ti 2/3 vyvolavacky, ty odpadas od zufalstva a vycerpania a nakoniec dietatu zacnu klesat ozvy a ides na sekciu. A vytrpis si vsetky porodne bolesti a vsetky operacne bolesti.. To je fakt hroza. Mam zopar znamych, co toto absolvovali a tiez su take, ze nikdy viac, zazitok na cely zivot. Planovana sekcia je fajn. Ziadne bolesti pred tym, ziadne nervy, ziadne klistire a hopsanie na lopte, ziadna odtekajuca plodova voda s krvou, ziadne grcanie na porodnej sale z kontrakcii...proste prides na presne urceny cas, daju ti spinalku, vyberu babo, pricom nehrozi ziadne poskodenie dietata pocas porodu, ziadna zltacka, ziadne otlacenie, ziadne pridusenie... Spravia ti cisty rez, nie si dotrhana krizom krazom ako mnohe ine zeny...avsak je pravda ze potom to boli, rana sa dlho hoji, 6 mesiacov nemozes cvicit ani sa velmi namahat, musis sa viac setrit, aby si si nepotrhala stichy a neotvorila si ranu... Mamina, co bola so mnou na izbe mala cisarak. Ja som 5 tyzdnov po porode nemohla sediet, vstat som dokazala, len ked som sa niecoho pridrziavala, hybala som sa ako slimak v zakrute. Ona na 4 den po cisaraku behala ako srnka, v pohode sla do sprchy, v pohode si sadla, vstala, isla na zachod... Ja som sa ani utriet nemohla. Po kazdom cikani som musela ist do sprchy a striekat si ranu dermochlorfylom... 5 tyzdnov :( a viem, niektori maju fasa porod a radi si tuto akciu roka zopakuju aj 6/7/8 krat. Pre inych je to nocna mora, ktora ich bude sprevadzat cely zivot. Ver, ze keby som si mohla vybrat, menim s tebou hned. Jedina pozitivna vec po mojom porode bola, ze hned po porode som si moha dat stahovaci pas a 10t od porodu som uz mala pas ako pred tehotenstvom (akurat boky mi ostali sirsie). Keby som mala sekciu, take by som tehotenske brucho nosila este niekolko mesiacov po porode, kedze to sa nesmie chytat kvoli rane

nikazuz
16. feb 2021

Ja viem že sa to píše ľahko, ale naozaj sa prestaň menej báť. Strach nie je vôbec dobrý. Ja som prvého chcela rodiť prirodzene, nachystala som sa na to a všetko začalo OK, kontrakcie, otvorená komplet a malý nič, stále si hovel v brušku. Nakoniec akútna sekcia a poviem ti, že to vstávanie si ani veľmi nepamätám, čiže to určite nebol taký hrozný zážitok. Treba sa potom veľa hýbať a rýchlejšie sa dáš dokopy 🙂 Jedine že sa mi vstávalo z postele ťažšie, aj kojilo horšie ale všetko to prešlo 🙂 dokonca ja som začala cvičiť 4 mesiace po sekcií (pod dohľadom trénera) a všetko v poriadku. Teraz čakám druhé a poviem ti že dúfam, že to bude opäť sekciou.

fiafia
16. feb 2021

Nikto nevie dopredu ako to dopadne.ani spontánny pôrod nieje záruka ,že bolesť nebude. Ja som mala tri dni nepravidelne kontrakcie a fakt silné bolesti,že som o cisársky prosila. Nástrih minimálny no napriek tomu som nemohla týždeň sedieť. Čo som s tým chcela povedať? Čo má prísť,príde. Zbytočne je stresovať sa dopredu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre