Tretie bábätko po 2. sekcii

teerry
12. jan 2014

Mám dve detičky, ktoré sa obe narodili sekciou. Po druhej sekcii mi primár, ktorý bol pri pôrode prišiel povedať že už mi neodporúča mať 3tie dieťa, no nevysvetlil mi vôbec prečo. Mala ste niekto takýto problém? prípadne vysvetlil vám niekto možné komplikácie okrem ruptúry maternice? Môj gynekológ mi po šestonedelí povedal že nevidí dôvod nemať ďalšie dieťa.

elise
12. jan 2014

@teerry všetko závisi od toho ako sa ti zahojila rana to ti bude sledovať na sone počas tehu. u každej to je indi vindi. mne gynekologička odporučila bábo po cisárskom najskôr za 2 roky ale v lete ideme na to (3 bábenko) prvé som rodila normálne.

teerry
autor
12. jan 2014

@elise Ja som chcela tiež druhého rodiť normálne, aj všetko vyzeralo perfektne ale vraj som mala na jednom mieste tenučku tu jazvu :/ nevadí mi že som rodila znova sekciou ale nechápem prečo mi niekto ma čo hovoriť že už nemám mať deti, veď neboli žiadne komplikacie ani počas tehotenstva ani počas pôrodu ani po ňom a podľa môjho lekára som už zahojená.

ewisam
12. jan 2014

@teerry ja k tomu len tolko, ze mne gyn povedala, ze tri deti sekciou v pohode najskor za dva roky od sekcie, ze najrizikovejsie je mat 4 a viac, lebo sa tam objavuju zrasty, trhliny na maternici a podobne co neohrozuje len dieta ae aj mamicku a treba zvazit, ci mamu viac nepotrebuju tri deti ako ist do rizika az sepsy, takze pre mna jasne. 3x a dost!! 🙂

ewisam
12. jan 2014

@teerry tak ked tvoj gyn. nevidi problem tak ho nemas 🙂 a teda hura nato, nech sa skoro zadari...

mirkami7
12. jan 2014

Ja mám tri sekcie,po druhej mi tiež primár už neodporúčal,navrhol mi sterilku,ktorú som odmietla.pri treťom mi jazvu apsolútne nikto nekontroloval,gynekolókg mi povedal že to sa nedá skontrolovať,lebo tá jazva je tak tenučká,že na sone ju neni vidno,že to až vo vysokom štádiu tehu,ale ani potom mi ju nikto nemeral ani nekontroloval.Záleží či sa ty na to cítiš ako si sa hojila a či si mala v tehu neaké komplikácie,ešte mi v nemocke ten primár povedal,že minimálne päť rokov medzi sakciami,ja mám medzi druhou a treťou rozdiel 3 roky a 3mesiace,všetko šlo úplne bez problémov,žiadne špeciálne ani navyše vyšetrenia som nemala,ako pri úplne bežnom tehu,takže záleží od teba ako sa cítiš.

fotoarch
12. jan 2014

Mne to povedal po 3 sekcii ohladom mozneho 4 tehotenstva...... tiez mi to vsak prislo len ako jeho logicke odporucanie nakolko kazdy cisarak je vaznejsi zasah .... ja napriklad nevylucujem o par rokov posledne 4 tehu..... este mi neda nespomenut ze mi v 3 tehu nikto ranu nemeral a rodit ma chceli vsetci nechat az skoro v riadnom termíne. ...vydupala 😀 ....som si pôrod v 38 t.a mala mala 4,5 kg... 😨

teerry
autor
12. jan 2014

@mirkami7 je mi jasné že lekár musí upozorniť že je tam riziko ja o ňom viem a neberiem to na ľahkú váhu ale aby 24 ročne babe povedal že už mi neodporuča mať deti tak mi to prišlo dosť neprofesionálne. Môj gyn. povedal že toto môže vyhlásiť len lekár, ktorý si je vedomý toho že ma zle zašil alebo podobne. 🙂 tak neviem 🙂 my hned babatko nechceme , minimálne tých 5 rokov si určite asi počkám ak vôbec ale dosť sa toho bojím aby sa niečo nestalo :/ ale to asi všetky mamičky 🙂

elise
12. jan 2014

@teerry ono stať sa môže hocikedz hocikomu hocičo aj napriklad ked bz si chcela rodiť po 2 cisárskzch normálne môže ti prasknuť maternica ale aj nemusi. pri cisárskom sa ti orvára brucho je to operačný yákrok a môže sa pri tom hocičo stať alebo ani nemusi. mna len pri cisárskom napinalo na vracanie (aj ked som nič nejedla ) aj som vracala ale zle inak mi nebolo len to yošivanie na môj vkus dlho trvalo. inak po cisárskom som bola fit ovela skôr ako pri normálnom pôrode. jazva po cisárskom ma nesvrbi neboli ani nepáli ani pri zmene počasia a ale jazva po nástrihu a dotrhani aj po 7 rokoch páli svrbi štipe pri každej zmene počasia.

majkuska
12. jan 2014

Ako zeny kolko deti mame mat tolko ich mat budeme. Je to individualne.Poznam zenu ktora po roku po cisaraku rodila prirodzene uplne v pohode a poznam zenu ktora isla rodit druhy prirodzenym po 5 rokoch a rupla jej maternica ale zachranili ju. Takze vsetko je v inej moci, asi nazor z mojho hladiska. Ja mam tiez prve prirodzene druhe cisarskym, rozhodli sme sa pre dalsie ale, aknsa zadari strach urcite bude, no ale ktora matka ho nema.

mirkami7
12. jan 2014

ja som mala 30 ked som čakala druhého syna a ked mi teda ešte pred pôrodom navrhol tú sterilizáciu, ale aj tak ma to úplne vyviedlo z miery,vôbec som dovtedy nikde nepočula že sa tretí cisarák neodporúča, aj som si po ceste domov poplakal,lebo som túžila mať tri detičky,ale ked mi môj doktor tiež povedal že nevidí problém tak už som bola kludnejšia a postupom času som sa rozhodla ,že do toho idem.24 rokov je fakt máličko na takýto zákrok,nevieš čo ťa ešte v živote stretne

siska53
12. jan 2014

@teerry mne povedal,moj to iste,ze preco nie,ak,by sa nahodou podarilo. Aj do roka od 2.sekcie.
ono zavisi od organizmu tej-ktorej z nas,ako bola sekcia urobena atd.

monicka9
10. aug 2014

Tiez som rodila obe detičky cisarskym rezom s 5-rocnym rozdielom a primar po obidvoch porodoch mi povedal ze vsetko krasne prebehlo, ziadne komplikacie, vsetko v poriadku pred aj pocas sekcie a nevidi dovod nemat dalsie dieta za 4-5 rokov. Potesila som sa. No ked sme sa rozhodli zacat pracovat na treťom miminku tak som absolvovala prehliadku u mojho gynekologa a ten bol zhrozeny ked pocul ze chcem dalsie babatko😓 ze či nepoznam rizika tretej sekcie sa ma pytal😁 a ja poznam ale citim sa super achcem dalsie babatko po 6 rokoch. No ked mi sonom pozeral maternicu tak povedal ze je to velke riziko lebo mam jazvu totalne tennku cca 3mm, velmi oslabenu a dokonca v jednom mieste cca 1,5 cm rozpadnutu😣 to bola som smutna, vystrasil ma vystrašil😓

monicka9
10. aug 2014

Teda že by jazva nevydržala a hrozi realna moznost ruptury maternice počas tehotenstva😣

lenka07
10. aug 2014

🙂 Ak sa na to cítiš nevidím dôvod aby ste mali tretie babetko hoc aj na cisársky moja sesternica mala tri deti na cisársky a štvrté mala riadne tiež ju strašili že má oslabený rez aj maternicu v tom mieste a všetko v pohode nič sa nestalo lekári niekedy preháňajú 🙂 držím prsty 🙂

monicka9
13. aug 2014

No ja verím a a citim že vsetko dobre dopadne vždy som tuzila mať velku rodinku,mat 3-4deturence😍. Už som na 100% rozhodnuta mat miminko ďalšie už len otehotniet.. Zatiaľ sa nedarí ale vsetko je tak ako ma byt, bábätko príde v správny cas😉

adka1978
13. aug 2014

Ja som teraz v takej situacii....a dufam velmi ze sa mi podari donosit nase babatko ☹ Po dvoch cisarskych je velka sanca ze budes mat zrasty. Ja ich mam a maly sa nema kam.ulozit. Tlaci mi do krizov, panvy a mam zaseknuty nerv. Som uz treti mesiac v 24 hod.bolestiach, sem tam si dam od bolesti nieco ale kolko som.uz preplakala noci to neprajem nikomu. Pred tym som v zivote nemala problem ani s krizami ani s pricvik.nervami. Keby som toto vedela,dobre by som si rozmyslela ci pokusat osud. Ale verim, ze Teba take obide, len treba ratat s tym, ze je tam riziko tychto komplikacii.

monicka9
13. aug 2014

Joooj to mi je ľúto.no zrasty su nepríjemná záležitosť. Po sonografii brucha zatiaľ našťastie nemám. Ja uz asi Vsetko mam prestudovane co sa tika rizík opakovanych cisarskych rezov, no nie je to sranda veru😣. preto som chcela aj vacsie vekove rozdiely medzi detmi nech sa jazva dobre zahoji a zregeneruje maternica no môže sa prihodit kadeco, som si toho vedomá😒snažím sa venovat alternativnej a čínskej medicine aj homeopatii tak dúfam že si dako dopomozem počas tehotenstva😊 v predchádzajúcich tehotenstvach a porodoch mi alternatívna, prirodna medicína značne pomohla pri mojich hroznych chronickych migrenach počas tehotenstiev a prisernych bolestiach chrbtice od cca 6-7 mes.tehotenstva.Aj vďaka nej som sa velmi rýchlo zotavila po porodoch, pomohla pri hojení jaziev po sekcii no bohužiaľ som absolvovala po dvoch cisarskych este dve rozsiahle brušne operácie a jednu kyretaz😢 tak preto tu jazvu mam takú akú mam😔Zrejme bola aj mechanicky porušena pri brusnych operáciách čo povedal moj dr.😔No uvidíme stále sa snazilkujeme a ak mi je sudene mat ďalšie miminko tak sa podarí otehotniet no ked sa to nepodarí prirodzene tak asi to tak ma byt a siliť nič nebudem😊

monicka9
13. aug 2014

adka1978 držím ti palce aby si to zvládla,bola silná a vydržala dako a donosila krásne a zdravé bábätko budete veľkaaaa rodinka😊👍

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre