Veľa oxytocínu v tele

slivocka4
29. jún 2016

Ahojte, chcem sa opytat taku vec, ktoru vobec nikde neviem najst a to je hormon oxytocin v ludskom tele a jeho mnozstvo. Pri porode som totizto mala sialene silne kontrakcie (cely den) ale fakt take ze som nemohla vobec dychat, stat, sediet, lezat pocas nich, nie to este s kludom predychavat, no myslela som ze skolabujem od bolesti, no krcok sa neotvaral - az po epiduralke kedy som aspon dychat mohla a necitila tak tu bolest, porod trval od pravidelnych 7 minutovych kontrakcii 28 hodin koli neotvaraniu sa. Chceli mi dat oxytocin no ja som vedela ze sposobuje silnejsie kontrakcie - to by zle dopadlo, citila som ze problem nieje v nedostatku oxytocinu, skor ho mozno bolo az prilis vela ? Nehodnotia lekari ze problem pri nepostupujucom porode nemusi byt nedostatok oxytocinu, ved ten neposobuje otvaranie krcka ale len kontrakcie ci? Co by bolo keby mi ho dali.... Teraz po porode mam velmi silny spustaci reflex (ktory tiez riadi oxytocin), boli to a mlieko az strieka, aj medzi dojceniami. Mate s tym niektora skusenost?? Viem ze je to hormon lasky, co aj pasuje nakolko milujem naozaj az nad unosnu mieru 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre