Beriete si do pôrodnice kufor alebo tašku?

16. aug 2022

baby taka otazka beriete si do porodnice ked sa balite kufor alebo cestovnu tasku? nechcem tam vyzerat ze preboha ta co si tu podonasala😂 ale ved viete tie vlozky to tri baliky odsavacka a taska je plna a kde su este uteraky atd nazbiera sa to😅

januska20
16. aug 2022

Ja som mala veľký kufor na kolieskach a maličkú tašku na doklady. Všetko mi tam vošlo a nemusela som riešiť ďalších 5 igelitiek.

tosomja
16. aug 2022

Ja som mala maličký kufor, plienky a vložky v igelitke, to som tam minula a domov išla o igelitku ľahšia a o bábätko ťažšia 😃
Ale niektoré boli zbalene ako keby išli na mesiac na dovolenku 🙈

lasona
16. aug 2022

Ja som sa pomestila do prirucneho malého kufra ktorý môže ísť do lietadla pod sedačku. beriem iba to nevyhnutné, ak pochybi, donesú mi. Kufor je na kolieskach, aby som to vedela aj sama odniesť, nemôžem sa spoliehať, že mi niekto pomôže a dade majú aj blbé pripomienky k veľkosti batožiny🤦🤦snažím sa to eliminovať.a na izbe to nemáš moc kde skladovať takže aj z toho dôvodu.

nina004
16. aug 2022

Mala som kufor na kolieskach a v ňom jednu malú tašku ,kde som mala veci len pre bábo a malý ruksak ,ktorý som si brala na jisku po cisárskom.

lienka353535
16. aug 2022

Ja som mala dva stredné kufre ,mala som tam fakt všetko ..vody, sladké,veci pre bábo,veci pre seba ..a nepratala som zbytočne tašky,igelitky takže to bolo pohodlné len tlačiť kufor na kolieskach😃 nijako sa po mne nepozerali a aj by mi to bolo jedno..mne išlo o moju pohodlnosť

lasona
16. aug 2022

Takýto, a plus mini kabelku, mobil, kľúče, doklady,

surama
16. aug 2022

Ja som mala cestovku a taku vikendovu tasku. Fakt som bola nabalena, ale minula a pouzila som vsetko. Bola som 7 dni v nemocnici, a to mi manzel este musel dokupovat vlozky, vodu, nejake balene pecivo, Matysaka 😃 Hlavne, teda, vlozky zaberali najviac miesta 😃

jazula
16. aug 2022

Mala som kufor na kolieskach (veci do porodnice po pôrode) plus malú športovú tašku (veci na pôrod), tú tašku bral partner po pôrode hneď domov.

petamich
16. aug 2022

ja som z tych co boli zbalene akoby sli na mesiac na dovolenku a co 🤷‍♀️ som proste typ, ktory je rad pripraveny a obzvlast, ked v statnej porodnici, jeden den maju zakladne hygienicke potreby a druhy nebol ani toaletak, nieto podlozky a to som rodila v BA, moze mi byt jedno kto si co myslel, rada som bola, ze som si aj poporodny vankus zbalila, kedze mesiac som na nom sedela a ten zabral paradne vela miesta

takze, aby som ti odpovedala, kufor na kolieckach som mala a maly ruksak a vecami na porodnu salu 🙂

ajsha123
16. aug 2022

Určite treba pobaliť samostatnú tašku na pôrod. Uterak, slapky do sprchy v pôrodnici, nočnú košelu na pôrod, odo mňa chceli aj podložku pod zadok k pôrodu (na cakacke), vlozky, hygienické... Voda je pri pôrode zakázaná, ale je dobre mat v malej fľaši max 0,5l čistú vodu a ked pôrod trvá dlho, partner dá napiť, aspon glg na ovlazenie.... Toto všetko zaberie kopec miesta... Sestričky su uz zvyknute, ze zeny nosia do pôrodnice kufre... Tam, kde som bola ja, boli úzke vysoké skrine. Niečo z tašky som napchala tam, niečo zostalo v taške... Veľký kufor do takej skrine urcite nevpraces, tak radsej menší kufor a prípadnú druhu menšiu príručnu tašku..

zazrak1991
16. aug 2022

Beriem si kufor lebo je praktickejšie ho ťahať ako vláčiť tašku . Ale podľa mňa netreba všetkého brat veľa 🤷 ja som 3 balíky vložiek neminula ,stačil mi jeden ,aj keď zrejme preto že 2 dni mi dávali tie ich nemocničné. Teraz si zoberiem asi 2 , 3 si neber, veď ti muž donesie keď bude treba ,nech to nezaberá miesto 🙂 tak isto aj uteráky niektoré si nabalia aj 3 ,ja si beriem jednu osušku a jeden malý uterák . Treba sa rozumne zbaliť - tak aby nič nechýbalo ale aby si nemala kopu veci zbytočne. Doma si to niekam nachystaj a keď bude treba donesú ti 🤑

autor
16. aug 2022

dakujem baby teraz rozmyslam ci velky alebo maly kufor😂 a este kedy ste sa balili? ja mam termin koncom oktobra

petamich
16. aug 2022

mne kamoska PA odporucala byt nachystana v 36tt a pripadne kufor vozit so sebou 😂 to sme samozrejme nerobili, ked sme sli len v ramci mesta

nevenka
16. aug 2022

Tak ja som mala naposledy tiez toho dost, velky kufor a v nom napriklad viac uterakov a osusiek, asi 4 nocne kosele - viem, ze po porodoch sa potim ako prasa a bol vsade covid a zakazane navstevy, tak naozaj som nechcela byt v prepotenom a mokrom.

petamich
16. aug 2022

@ajsha123 hovoris svoju skusenost ale, v kazdej porodnici je to inak - my sme ziadne skrine nemali a kufor bol pod postelou, vodu pri porode som normalne mohla pit a dokonca aj hroznovy cukor, na oddeleni bol nedostatok podloziek a toaletneho papieru, na izbe v sprche sme nemali ani mydlo - preco ti to pisem je, ze proste si treba zistit standardy kazdej porodnice, spytat sa kamosiek co tam rodili alebo radsej zbalit veci viac, aby potom clovek nebol zaskoceny 🙂

kikulienkadd
16. aug 2022

Ahoj,ja som mala cestovnú tašku a keďže tam nebola skriňa, celý čas som ju mala pod posteľou,po príchode domov išla rovno do práčky. Za mňa veľmi praktická voľba.

jaskolka
16. aug 2022

Pri oboch pôrodoch som mala stredný kufor na kolieskach, a jednu menšiu tašku. Doklady, potrebné papiere boli na boku kufra, aby som ich ľahko dosiahla.
Ja som tie obrovské pôrodné vložky teraz ani nemala, mala som len 3 balíky Always night, mne úplne stačili. Pri prvom pôrode mi vadilo na tých klasika pôrodných to, že nemajú krídelká. Takže teraz som volila iné a bola som spokojná.
A pre bábätko som vzala najmenší balíček plienok, asi 25 kusov tam bolo.
Veci ako odsavacka, vložky do podprsenky som nemala vôbec, nepotrebovala som.
Keby dačo chýbalo, veď donesú z domu

ajsha123
16. aug 2022

Rodila som 3x v Ružinove a 1x na Antolskej.. Vtedy bol striktny zákaz piť počas pôrodu... V Ružinove. Samozrejme, treba si zistiť situáciu, alebo sa len pripraviť na prípadnú možnú situáciu, že piť nedovolia

petamich
16. aug 2022

@ajsha123 rodila som v Ruzinove pred rokom, pila som pocas celeho porodu a aj hroznovy cukor mi dovolili 🙂

cecilia29
16. aug 2022

Maly kufor a prebslovacia taška

blumie
16. aug 2022

@petamich ja som rodila v Ruzinove v 2018 a teraz vo stvrtok minuly tyzden. Vodu som pit mohla aj nieco lahke zjest mi povedali, ze mozem.
Vloziek tam bolo tolko, ze s nimi pomaly podlahy utierali, toaletak tiez nechybal ani mydlo. Aj ked ja som mala svoje.

A autorke mala som kufor vo velkosti prirucnej batoziny do lietadla a ruksak k porodu. Nic mi nechybalo, manzel mi este doniesol po porode vody a ovocie. Aj ked navstevy povolene neboli, veci mi doniest mohol.

petamich
16. aug 2022

@blumie ono sa to asi meni zo dna na den 🙂 myslim teraz tie zasoby, preto ja som sla cestou, ze som si vsetko zobrala a teda aj som vacsinu veci potrebovala a minula ale ja sa tak balim vzdy a vsade, ze radsej navyse ako by malo chybat ale zasa hrnce a panvice nebravam 🙂 (mala som stredne velky kufor a ruksak)

derdia
16. aug 2022

Ja si beriem privesny vozik. Tam sa najviac zmesti.

domiklik
16. aug 2022

@ajsha123 voda pri pôrode zakázaná, to kde si rodila?

ajsha123
16. aug 2022

@domiklik bolo to. Fakt. Nevymyslam. Ružinov.... Pred 15 rokmi. Aj 14 rokmi.... Pred 7 rokmi v DS tiež... Ja som si tých pôrodov zažila... 🤦‍♀️ Ale to je už jedno, neriešte 🙁

lasona
16. aug 2022

@domiklik ja tiež čítam veľa recenzií a niekde ozaj nedovolia piť....ja bez vody zomrem, neviem si to predstaviť...beriem si maličkú skladaciu fľašu pre prípad núdze, vložím do vrecka, do županu😁

daniela_p
16. aug 2022

Ja si beriem veľký kufor a malú tašku k pôrodu .. keď som tam napchala, vložky, plienky, podložky, uteráky, oblečenie, malý vankúšik 🙈 plus aj vodu a snacky, tak akože ten veľký kufor mám akurát 😅 v taške k pôrodu mám tiež uterák, prezúvky, šľapky do sprchy, vodu atď .. tiež som sa ledva zmestila 😁

domiklik
16. aug 2022

@lasona ja len žasnem, čo občas čítam, ja som počas pôrodu vypila skoro celu Lucku a nikto s tým nemal problem

lasona
16. aug 2022

@domiklik ja tiež, však keď fucis ako slon, potrebuješ sa napiť...človek sa v pôrodnici cíti akoby šiel do basy a nie do nemocnice 🤦

ajsha123
16. aug 2022

@domiklik ono je to preto, lebo niektoré ženy počas kontrakcii zvracaju... Alebo ich napína na zvracanie. Preto bolo/je zakázané piť... Aby ťa nenapinalo ešte viac... Žena leží na stole, sestrička jej musí podať misu, do ktorej to dá zo seba vonku... Chápeš... Čom menej vody, tým menej impulzov 🤦‍♀️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre