Príprava tašky do pôrodnice

karamelka14
4. jún 2013

Ahojte, chcem sa poradiť ohľadom tašky do pôrodnice. Začala som dnes pomaly baliť veci, čo už mám nachystané, ale ešte stále to nie je všetko a taška je už plná. Nechcela som brať extra veľkú nech nevyzerám jak keby idem na mesiac 😀, no keď si predstavím, že tam ešte nemám župan, papuče, podložky podo mňa, plienky a nejaké oblečko pre malú, tak to aj tak vidím len na klasickú veľkú cestovnú tašku. Čo si o tom myslíte, preháňam alebo ste všetky na tom podobne?? vďaka 🙂

katkabl
4. jún 2013

dobry den, tak ja do porodnice mam zbaleny len kufrik, kt. som nosila ako prirucnu batozinu do lietadlo ( cize nie je az taky velky) a kabelu z kociara v ktorej mam veci pre maleho a plienky.... podlozky pod zenu davaju v nemocnici aspon u nas... treba pozriet danu nemocnicu ze co si tam treba priniest...

marekahenrieta
4. jún 2013

Ahoj, neprehanas, zober si vsetko co potrebujes, len si oddel veci pre seba na porod, na izbu a pre malicku, ved len zupan, papuce, uteraky, plienky zaberu jednu velku tasku, ja som mala 2 fakt velke tasky a to mi manzel este po porode priniesol kopec veci, co mi chybali, takze si vezmi vsetko, co uznas za potrebne 🙂

sandra86
4. jún 2013

tiez som mala velku cestovku a bola tak plna, ze praskala vo svikoch 🙂 a to manzel este potom doniesol veci pre maleho na cestu domov (bolo to v zime, tak bolo treba deku, fusak...) 😀

brumka
4. jún 2013

ja som mal tiez velku hokejovu 🙂 nezabudni na hygienicke veci, nabijacku, doklady, pribor, toaletak, vreckovky, vlozky, sietkovane nohavicky, podprsenku na kojenie, 3 nocne kosele, papuce do sprchy, normalne papuce, ponozky jasne, pre babo plienky, par latkovych, tenku decku, vlhcene, ostatne veci pri odchode ako oblecenie pre teba a babo+ vajicko prinesie manzel/priatel...

mahulenka87
4. jún 2013

myslím si, že radšej si zobrať toho viac a zbytočne, ako keby ti niečo chýbalo. 😉

lusia222
4. jún 2013

@karamelka14 ja som mala do porodnice klasicky velky kufor na kolieskach a ked som isla z porodnice mala som k nemu aj igelitku 😀 ale aspon som mala istotu ze mam vsetko 🙂

karamelka14
autor
4. jún 2013

ďakujem kočky 🙂 konečne nejaká podpora 😉 Hovorila som totiž s jednou kamoškou, čo robí pôrodnú asistentku a tá mi vravela, že si nemám brať veľa vecí, lebo že zbytočne veľkú tašku budem mať so sebou... ale ja som fakt zbalila len polovicu tých základných vecí a keďže si musím brať aj vložky aj tie podložky, uteráky a ešte aj plienky pre malú... tak to fakt musím zobrať obrovskú tašku. Alebo si to radšej zbalím do dvoch malých a do jednej si dám len veci čo budem pri pôrode potrebovať(nech sa nemusím veľmi prehrabávať vo veľkej), no a do druhej zvyšok, čo budem potrebovať počas pobytu. Ach - aby mal človek ešte aj z balenia stres :-/

mijunik
4. jún 2013

@karamelka14 Ahoj, zbežne som pozrela, čo máš zbalené a moja rada - ešte si zober papierové utierky (napr. také zelené, čo sa používajú na toaletách na utieranie rúk), aspoň mne sa osvedčili jednak po sprchovaní, keď som krvácala, aspoň som nezašpinila uterák a osvedčili sa mi aj pri prebaľovaní, kým som sa to poriadne naučila a zistila, že fakt mi na to stačia dve ruky. Prvé dni som dcérku rozbalila, zakakanú plienočku som vytiahla, podložila som jej namiesto toho pod riťulu tú zelenú papierovú utierku a tým som uchránila jednorazovú podložku, na ktorej som prebaľovala a pekne som dcérku utierala vlhčenými obrúskami, mala som obe ruky voľné, mala si spokojne ležkala, v pohode som prebalila. 🙂 Jasné, že behom pár dní som sa naučila aj bez papierových utierok, ale na začiatok to veľmi pomohlo. 🙂 Keď sa narodil synček, to už som mala prax a umývala som ho od začiatku v umývadle, vlhčené obrúsky stále používam minimálne. 🙂 Inak, ako Ti už bolo poradené, zisti si, čo potrebuješ do tej konkrétnej pôrodnice, kam pôjdeš rodiť, myslím, že drobné rozdiely tam sú. Napr. v BA na Antolskej v roku 2005 aj v roku 2011 požičiavali nemocničné košele, aj jedna sestrička mi povedala, že načo si budem špiniť svoju košeľu, nech si pekne oblečiem erárnu. 🙂 Oblečko pre malú súdiac podľa BA Antolská ani nepotrebuješ. Až keď pôjdete domov, ale to Ti partner prinesie. Nachystaj si to pekne doma na kôpku, aby vedel, čo potom zobrať. Takisto pre Teba veci, ktoré Ti potom prinesie. Vložky - stačí Ti jedno balenie a dalšie Ti tiež môže priniesť partner počas návštevy. Zober si fén, malú ukľudňovalo, keď plakala, fénovanie riťule. Rozbalila som ju, rozopla plienočku a fénovala ostošesť. 🙂 Príbor som si nebrala, mali sme na šestonedelí, A látkové plienočky som tiež nebrala, používali sme erárne na šestonedelí, nebol problém vymeniť za čistú, keď sa zašpilina a aspoň nehrozilo, že sa mi naozaj nechtiac niečo súkromné zamotá medzi erárne. No každopádne počítaj s veľkou cestovnou taškou., myslím, že to je v pohode. 🙂

cukriiicek
5. jún 2013

@karamelka14 Som na tom tak isto,mam jednu velku cestovnú tašku a to tam nemam vecí ktore píšeš aj ty a ešte plno ďalších,muž mi povedal že načo to komplikovať a nosiť milion tašiek a zobrať si jeden kufor normalnej velkosti na kolieska a hotovo.Okrem toho vela bab čo viem berie rovno aj oblečko na cestu domov,keď sa to ešte zmestí tak si myslím že je to uplne fajn a už nikto nič nemusí nosiť 🙂 Takže vyskúšam pobaliť ten kufor ak to všetko pekne vojde bezproblémov,neváham a beriem jeden kufor a hotovo 🙂 Veď či ma mamina 2 velke tašky plus možno igelitku alebo jeden kufor tak ten kufor sa mi zda rozumnejšia volba.

karamelka14
autor
5. jún 2013

@mijunik ďakujem za radu - mám zbalené také tie kuch. papierové utierky (tiež mi to jedna kočka poradila, že aspoň si neušpiním uteráky) 🙂 Oblečko pre malú tiež dávajú v nemocke, ale počula som, že ak sa dieťa preciká tak veľmi neochotne dávajú viac vecí ako je pridelených.. takže pre istotu si chcem zobrať aspoň dvoje dupky a nejaké bodynka. A látkové plienky (cca2ks) si tiež musím zobrať (majú to v zozname písané).
@cukriiicek tak sa aspoň budeme s tým kufrom (cesto. taškou) cítiť, akoby sme na dovolenku išli - keď už bude to leto 😀
Inak, čo mi ešte radili, že je dobré zobrať si aj nejakú minerálku, aby ma nesmädilo - lebo po pôrode nebudem vládať ísť na chodbu pre čaj a sestričky sú nie vždy ochotné... tak ešte aj to chcem pribaliť.

zana7
5. sep 2014

Ahojte :D Poradíte mi nejaký KOŠICKÝ veľkoobchod so zdravotníckymi potrebami...? Kde nakúpim najlacnejšie? ĎAKUJEM :D Pekný dník prajem!

milota164
11. nov 2015

zopar veci pre seba, podla zoznamu a nejake hygienicke, pre malu som mala len par plienok a masticku na zadocek od Bepanthenu je novinka Extra mast, ktora najlepsie chrani nedozretu pokozku novorodencov.Obsahuje olivovy olej na hydrataciu,vitamin B3 ,podporuje regeneraciu pokozky a vytvara vodeodolnu vrstvu takze je pokozka lepsie chranena.

knedladomaca
5. jan 2016

Ja som bola na kurze predpôrodnom u zien, ktoré majú túto stránku a na nej aj obsiahly zoznam tasky do porodnice. Tak pre inspiraciu http://www.dietaaja.sk/index.php/tehotenstvo-a-...

katarina_luknarova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre