Dávali ste lekárovi "pozornosť" za pôrod?

liliwhite
8. jan 2014

Včera ma manžel prekvapil otázkou, čo sa dáva doktorovi za to,že ma odrodí....a ja že čo??? Veď sú za to platení,nie? Prečo by sme mu mali niečo dávať za to, že robí svoju prácu? Mamičky, aké sú Vaše skúsenosti?

matuskova003
8. jan 2014

Ja som to neplánovala. ale nakoniec sme dali doktorke kvet vinko a dezert . a pohladnicu v ktorej sme sa jej podpisali s manželom a podakovali ( bez finančnej odmeny aby bolo jasné ) . nevidím natom nič zlé. ona bola ľudská , milá , v zdraví a za super atmošky priviedla na svet môjho syna, nebola zaplatená k porodu a napriek tomu ( v dnešnej dobe si to človek váži ) bola absolutne profesionálna a zaroven vysmiata a milá . dala som kavu na novorodenecké a sestricky skoro spadli na " hubu " ked som to spravila asi sa im to často nestava, rovnako som dala 2 dezerty sestrám na porodnicu . tie ženy si to zaslúžili .
to je také isté ako ked sa opýtate, či davate kvet učitelke na konci roka a na začiatku. mnohé nie. ale zaslužia si to . pretože sice im za tu pracu platia, starajú sa o deti lebo to je ich povinnost , taka pozornost v podobe kvietku alebo čokoladky a slovo dakujem nejednu učitelku dojme .

simca06022011
8. jan 2014

Lekarovi som nedala nic, nezasluzil si z mojho pohladu, sestrickam aj sestrickam na novorodeneckom som dala baliky s kavou, cokoladou a tak. Nic extra ale nemala by som to srdce im nejak nepodakovat, ze ma tam tolko trpeli 🙂))

denisafono
8. jan 2014

ja som nedala nic ani sestrickam ziadna bonboniera alebo kava. A lekarka co bola pri mojom porode, nuz tej ani meno neviem raz som ju videla pri vizite asi medzi 30hlavami co na nas kukali {lekari, medici a ktovie kto este, mozno upratovac.} ani v prepustacej sprave nie je napisane iba ze porod odviedol "LEKAR".

billam
8. jan 2014

Ja som dala lekarovi malú pozornosť, aj sestrickam...a nehanbim sa to napisat...nikoho do toho nic...bolo to moje, dávala som to zo svojho...je to každého vec...

luciferkax
8. jan 2014

Nedávala som nič, jediný lekár, ktorý odoman niekedy dostal kávu či čokoládu, je pediater mojich detí - doktorka, ktorá nám dala súkr. tel. číslo, aby sme počas víkendu či noci prišli k nej a nemuseli sa trepať s bábom na pohotovosť :D

vonicka
8. jan 2014

Nejako sme pozabudli (hlavne autorka otazky), ze pred rokom tu bol velky randal a lekari dali masove vypovede, aby dosiahli zvysenie platov (ja som ich v tom moralne podporovala) ? Dosiahli to, vsetkym odlahlo, ze sa situacia ukludnila a lekari sa vratili spat do nemocnic a tu zrazu zase niekto ide vytahovat temu davania uplatkov. NECHAPEM!

katka13122
8. jan 2014

dala som aj dam..

tin007
8. jan 2014

Nie, ani ma to nenapadlo. Po porode, po prichode domov (bola som ovela spokojnejsia ako pri prvom porode), som poslala peniaze (par eur, ktore som "usetrila", lebo som nebola na nadstandarde - nebolo treba) na konto obcianskeho zdruzenia, ktore pomaha predcasniatkam a vsetkym lekarom a sestram velku kyticu z ovocia. Verim, ze ich to potesilo.

janka_v
8. jan 2014

Hm, ja som tusim aj nad nejakou pozornostou vo forme dezertu rozmyslala - hold, trocha sa z toho komunizmu nalepilo - nakoniec mi to vsak vobec nenapadlo. Volako nebol na to cas, venovala som sa niecomu inemu a kedze lekari, sestricky a aj upratovacka boli vazne moc mili, stacilo vzdy prehodit par slov, podakovat slovne, oni povzbudili a dako cloveka hrialo pri srdci. Nakoniec som odisla domov a otazka ci dat alebo nie mi dodnes nenapadla 🙂 manzel sa tusim pytal na porodnika, ale ja som mu povedala, ze po dvoch dnoch uz asi nemal sluzbu, lebo som ho nevidela, tak neriesil...

kokorunecka
8. jan 2014

Nedávala som nikomu nič, len som poďakovala.

zuzin78
8. jan 2014

Zaujimave citanie 🙂 zrazu nikto nic nedava lekarom a skutocnost je uplne niekde inde. Asi sa ludia hanbia za to, ze nieco daju, a hanbia sa to povedat takto cez forum , lebo niekto tu napise, ze sa to nema a pri tom kazdy jeden dava uplatok, aby sa nieco nestalo ....
Pri prvej dcerke sme dali doktorke a "mila doktorka " ani neprisla , vyhovarala sa na vsetko mozne a nemozne , nech si uzije to co dostala dopredu, raz jej to ten hore zrata . Som stastna ze dcerka je zdrava a je medzi nami, dokonca aj primar sa na mna vykaslal zachranoval situaciu az doktor po nom 😠
Pri mladsej sme si zajednali doktorku , ( po nasej skusenosti pri prvom porode by si zajednal kazdy islo o zivot) a tej sme dali az po porode. Super doktorka , super pristup, volala aj manzelovi ze sa dcerka narodila, chodila za mnou na izbu, jednym slovom Clovek , na ktoreho nikdy v zivote nezabudnem
Takze ja nie som proti tomu , ze sa nieco lekarom da, kto chce da a kto nie neda, ale nedavam kazdemu .
Je velmi vela pripadov ,ze doktor nechce prijat nic , ale niektori cakaju ze nieco dostanu. A je velmi vela situacii, ze Vas nechaju skoro zomriet , kym nieco nedate . Tak odporkyne uplatkov asi by ste radsej zomreli ako nieco dat za zachranu svojho zivota ???? Hmm

annie6
8. jan 2014

My sme od zaciatku neplanovali a nakoniec ani nedavali nic,ani pred ani po porode,ani som nemala nikoho vybaveneho a nastastie vsetko dopadlo dobre 😉

klincek
8. jan 2014

@cmulinko, aj tu je to trestny cin..len to este asi mnohym nedochadza..resp. nikdy nerozmyslali nad následkami 😕

nehovoriac o tom, ze to ukazkovo deformuje celospolocensku moralku. je to proste hanba. podakovanie formou nejakej drobnosti, kytice, poprípade darcekoveho kosa sa v niektorých situaciach hodi, ale treba velmi zvazit, komu a kedy. rozhodne by to nemalo byt za to, ze si niekto plni svoje povinnosti, za ktore je plateny.

danulicek
8. jan 2014

NIE a nevidím dôvod... Do mňa hučal každý z rodiny, že treba dať lekárke, ktorá ma odrodila, lekárovi, ktorý mi písal prepúšťaciu správu, sestrám na pôrodnickom (ležala som v nemocke pred pôrodom), sestrám na novorodeneckom a bla bla bla... Dokonca mi podonášali do nemocnice taštičky, ktoré mám odovzdať, lebo ja som neschopná a nekúpila som to.. Tašky som zbalila, s celým oddelením som sa rozlúčila, poďakovala a išla som domov. Sladkosti som potom ponúkla všetkým členom rodiny, keď prišli obzerať malého domov 😀

Chápem, že priviedli nový život na svet a starali sa prvé dni.. Ale je to ich povolanie a pokiaľ sa budeme za každý úkon, ktorý je ich prácou, takto "odvďačovať", potom sa nečudujme, že ak príde niekto bez taštičky, tak ho pošlú rovno do márnice.

lucika20
8. jan 2014

pekne som poďakovala, ešte aj ked mi vyberala stehy (som po CR) tak som poďakovala lekárke a aj sestričkám za starostlivosť, boli veľmi milé a dosť mi pomáhali 🙂

mariannan
8. jan 2014

Ja som za porod snad ani nemala komu dat 🙂
Ale bola som necakane hospitalizovana a vsetci okolo mna chodili ako okolo princeznej, a kedze to bolo pred vianocami tak som im po manzelovy,ktory isiel pre nejake papiere, poslala darcekovy kos...vsetkym na cele oddelenie...nic velke, iba par pochutiniek ku kave...ak ho otvorili tak aj pri jednej kave zjedli 🙂
Sestra byva v zahranici a tiez im obcas spokojny pacient posle npr.sisky 🙂
Peniaze nedavam,sami ich mame malo 😀
Malickost ako su tir sladkosti obcas dostane kazdy,aj nejaka teta na urade...to je len prejav vdaky,ze sa konecne nasiel nejaky slusny clovek! Napr.aj moja mala dostava brumikov v kostole od uuuplne cudzej tety 😀😀 a neberiem to ako uplatok za to,ze na dve minuty behla (obcas aj omylom) do kostola 😀

sluci
8. jan 2014

nuž po tom mojom "super" pôrode mali všetci prítomný denný plat venovať mne :D... a kým sa bude "uplácať" nič bez úplatku nepôjde.... nuž slovensko, všetci nadávajú na korupciu a sami pritom uplácajú,,,,

zlte_kuriatko
8. jan 2014

ja som sa trápila na porodnej sále celý den a aj tak som išla sekciou nakoniec. doktor počas toho dna sa na mna prišiel pozrieť raz za 4hodiny ako som na tom 🙂 urobil mi cisársky, potom sme sa videli asi tri razy na vizite čo sa na mna prisla skupina lekárov pozrieť, kedže vsetko dopadlo super, vymenili sme si dve vety, dve minuty sa mi pozrel na jazvu a siel preč. a ked po mna prisiel mm a sli sme domov, sestrička mi rýchlo dala podpísať prepustaciu správu a letela na sálu. rozlučila som sa so spolubývajúcou a bolo. žiadne ceremonie, žiadna rozlučka s personálom, absolutne nič. a nedala som ani kavu ani čokoládu, akosi nebolo ani extra začo dakovať. 🙂

babul83
8. jan 2014

Nie, nebol dôvod. Rodila som u toho kto mal práve službu. Bol zato platený, tak načo mu dávať ešte navyše? Neznášam úplatky a preto to u nás v zdravotníctve aj tak vyzerá. :(

katy2
16. feb 2015

@mariosmykal netreba zamknut aj tuto temu? a vobec, prejst stranku, kolko je tu podobnych tem.... predsa je to verejne prizannie sa k trestnemu cinu....

ivca88
16. feb 2015

Ak raz boh da a budeme mat babo... tak nedam uplatky... no urcite donesie muz kolace od cukrarky ci nejake vinko 🙂 ale to je vsetko

sssimi
16. feb 2015

Nie ani pri jednej.

smario5
16. feb 2015

ani pri jednom, rodila som pri tom, ktorý mal službu.... má za to plat

dejnas
16. feb 2015

nie, nedala som... nikto odo mňa nič nepýtal, ani neočakával... bolo o mňa postarané úplne štandardne, nemám sa na čo sťažovať, práve naopak...
síce - možno strava mohla byť lepšia 😀 😀 ale po sekcii si človek asi veľmi nenavyberá 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre