Katastrofálny pôrod v Grécku

dimitra
1. jan 2014

Ahojte zienky, citam tu vselijake nazory na porody u nas doma, ale musim vam povedat, ze mam 2 deti rodene na Slovensku a jedno v Grecku. Ak by som to mohla porovnat, tak je to nebo a peklo. Od zaaciatku porodu, az po poporodnu starostlivost. Navstevovala som sukromnu kliniku , kde bolo vsetko ok, ale nakolko porod na nej stal az 3000e, tak som sa v 9 mesiaci rozhodla pre statnu nemocnicu. Jedneho pekneho dna som sa vybrala na vysetrenie, ktore prebiehalo asi tak, ze mi zmerali tlak a odvazili a vzapati mi oznamili , ze sa mam dostavit na prijem , lebo bude cisarak. tak som pekne naklusala 25 v stredu do nemocnice na predoperacne, kde mi bolo oznamene rukami a nohami ze ostavam uz v nemocnici a ze mi 26 rano urobia zakrok. Grectinu ovladam tak 50 na 50 takze hruza.Bez ultrazvuku a oziev za mnou stale chodil doktor a pytal sa ci mam bolesti. Bola som v soku, ved ake bolesti ??? Ja mam is na cisarak. v ten isty vecer ma zavolali k sestricke a ta mi nieco pichla, strasne to stipalo a az z odstupom casu som si uvedomila, ze take nieco mi pichli aj pri mojich detoch na vyvolanie porodu. Po injekcii cuduj sa svete som dostala bolesti do 15 min.Tieto mi vsak do rana postupneslabli, aj ked som s uz tesila ze nemusim ist na cisarak. Este za mnou prisla jedna doktorka z ruska a povedala ze ziaden cisarak, ideme rodit normalne. Takze bolesti kolo 4 ustali uplne a uz som bola aj sklamana. asi o 5 rano vo mne nieco puklo a ked som sa postavila tiekla zo mna voda. Nechali ma sa trapit v izbe asi do 7, kedy ma previezli na salu. Porod asi tak , ze lekar sa ma pytal ci nechcem ist na wecko a ja furt ze nie. Sak v takych bolestiach komu sa chce. Nakoniec dosla ta ruska a pytala sa ci chcem tlacit. takze som zatlacila a babo bolo na svete. Potom asi hodinu sme cakali kedy vylezie placenta. A teraz baby pride goool. ked placenta nesla, tak sa lekar pytal, ze kto mi robil ultrazvuk pri prijati a oni ze nikto. Tomu studovanemu doktorovi sa zdalo, ze mam deti dve, tak mi narychlo robili ozvy. Samozrejme ziadne tam nebolo. ked ma prevazali na izbu, tak mi plesli malu na hrudnik, lebo tu neexistuje novorodenecke. O hygiene ani radsej nepisem. Cely den a noc na izbe s druhou zenou pri ktorej den a noc niekto je, takze ak je to manzel, mozem len zavriet hubu a cakat na prepustenie.nasledovalo dlhych 8 dni v nemocnici, podotykam, ze som bola stale napojena na infuziu a stym som musela chodit s malou vsade, n kupnie, na vazenie atd...v jednej ruke mala v druhej stojan s infuziou.....takze babky uz mame 3 mesiace a sa tomu len smejem, lenze vtedy to bol horor. Slovenske porodnice aj tie najhorsie , su urcite luxus oproti porodu v Grecku. Porodom zdar

aristka
7. jan 2014

@abbey1 prepáč diéty ja ovládať musím ,je to v základe môjho vzdelania a na zloženie rožkov sa spýtam odborníka, ktorý s tým robiltj.v pekárni a to je môj brat ....takže viem len zo svojho fachu a nie čo sa týka pekárenských výrobkov a ich podrobného zloženia....

aristka
7. jan 2014

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&s... tu je zloženie bieleho rožka z jednej pekárne a je tam rastlinný tuk ....žiadne mlieko a samozrejme sa poinformujem u brata....kto chce nech si prečíta z čoho je pečivo a chlebík zložený....

aristka
7. jan 2014

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&s... maslo a margaríny ,aký je rozdieľ ...síce mimo tému ,ale aby sa rozumelo o čom sa tu hovorí a prečo sa v špitáloch dávajú tie biele rožky.....

aristka
7. jan 2014

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&s... tu je príklad bezlaktózovej diéty a je tam aj ten nešťastný vodnatý biely rožok ....

abbey1
7. jan 2014

@aristka Je pekné, že máš ovládať, ale zjavne neovladas, ak tvrdia, že pecivo laktozu nemôže obsahovat.Ako ktoré, záleží, kto ako poctivo pecie.Môj manžel tiež pracoval v pekarnach a preto veľmi dobre viem, čo sa konkrétne vozilo do Pn nemocnice.Skús si pozrieť odborné články, čo všetko obsahuje laktozy a potom utoc.Svoje vedomosti prezentuj, len ak su pravdivé.Tvoja profesia tí nezaručuje patent na všetko.Dementujes veci, pri ktorých si nebola, nevyznas sa v nich.Nechápem tvoju potrebu demonštrácie tvojej profesie.Bohužiaľ, potom je zdravotníctvo v takom stave, ako je.Ked je niekto presvedčený o svojej pravde a odmieta si opraviť názor.Teraz už naozaj Zbohom, lebo ty budeš donekonečna prezentovať svoju pravdu bez ohľadu na odborné texty, či overenie si info.

aristka
7. jan 2014

@abbey1 a zrazu robil manžel v pekárni ,to už nemáš čo povedať .....dala som sem toho dosť ,čo obsahuje biele pečivo ,rastlinné margaríny ,čo pochybujem ,že ich dávajú vôbec do nemoc.pečiva ,podľa toho o aké rožky ide .....máš smolu tvoj argument z manželom nezabral .....a ako učiteľka nemáš prečo ovládať diétny systém v špitáloch a to ,že neješ biele rožky je len tvoj problém ....skôr je to tým ,že si celkovo za bio stravu ,asi na nejakých semiačkach ..lebo sme sa niekde už bavili na tému rastlinných olejov ..takže je pre mňa zbytočné sa o tom s tebou baviť a svoje som si obhájila a to aj bez brata a duplom ,keď ja sama mám intoleranciu laktózy a rožky jem aj chlieb ,dokonca som si teraz aj upiekla zo zmesi a bez mlieka rozrobeného s vodou a v zmesi okrem pekárenských kvasníc ,soli a pšenično ražnej múky nič neni ....plus niekde som čítala ,že mliečny cukor pridávajú do pečiva ,aby bolo hnedé asi princíp karamelu ,čo sa robí aby si bio stravovatelia mysleli ,že aké tmavé pečivko zdravé papajú a pritom papajú buď karamel alebo mliečny cukor ...takže pozor na hnedé pečivo ......takže smola a u mňa je táto téma skončená .... aj tým ,že sme mimo témy....

majusik20
16. jan 2014

Chcela by som sa podelit o moju skusenost, co sa tyka porodu v Grecku. Neviem sice ako to je inde v Grecku s nemocnicami ale tu na Rodose kde zijem uz 7 rokov, je to na velmi dobrej urovni. Rodila som v statnej nemocnici,nie v sukromnej, pretoze podla mna dat sukromnej nemocnici 3000 eur je dost, a zaco a preco? Len preto ze sa vam pocas pobytu v nemocnici staraju o dieta? Takze len v skratke.....ja sa stazovat nemozem,mala som vynikajuceho lekara, ktory sa pocas tehotenstva o mna staral a to sme mu nikdy ziadne uplatky nedavali!!! Niekto tu pisal ze manzel nemoze byt pri porode...no neviem ale moj manzel bol pri mne po cely cas na porodnej sale....a nikto ho von nevyhadzoval.Vsetci boli velmi milii a prijemny dokonca aj sestricky....kazdy den rano chodila upratovacka a dvakrat za den sa pytali ci chceme vymenit postelnu bielizen. Strava bola jednoducha bez soli ale co cakate...Hilton to nieje. Rodila som prirodzenou cestou 11 hodin to trvalo bez epiduralky a dalo sa to zvladnut, sice poslednu pol hodinu ako som tlacila sa vobec nepamatam.Od bolesti. a po dvoch hodinach som uz sama isla na toaletu a doniesli mi maleho a stale som ho mala pri sebe. Aj ked som bola velmi unavena ale urcite by som nechcela aby sa o neho starali sestricky. a zvladla som to. po 3 dnoch nas pustili domov. chcem len povedat ze nie vsetky nemocnice v grecku su na jedno kopyto. niekde su lepsie niekde horsie.asi tak ako na slovensku!!!

jolly84
16. jan 2014

@dimitra ach boze, to sa aj zle cita a nie to este prezit, obycajny cigani su to, bordel tam podla mna musia mat vsade.
prajem vsetko dobre 🙂 😉

a zasnem, kolko mudrych zien pokope sa tu zas naslo 🙂

dimitra
autor
16. jan 2014

@majusik20 je to mozne, kdedze je to zrejme turisticka oblast , tak to musi byt aj vidiet.Ja zijem medzi beznymi ludmi, kde to ma od turizmu daleko

dimitra
autor
16. jan 2014

@jolly84 popravde moj prve slova ked som dosla pred 3 rokmi do grecka a vysli sme z letiska boli- pre boha, horsie to tu vyzera ako u nas v osade-. Pravda, slovenske mesta su oproti greckym, teda aspon tym co su v severnom grecku, perfektne. a takto je to aj vzdravotnictve, na uradoch a pod. Nevraim su mili, ustretovy, pohostinny,ale tak isto strasne kricia, nevedia hovorit potichu, su temperamentny...takze taky mix biely + cigan =grek

jolly84
18. jan 2014

@dimitra juuuj radost tam zit, fakt teda. este som tam nebola, ale raz na dovolenku urcite chcem. a potom samozrejme rychlo domov 🙂 a ty si sa tam ako nasla?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre