Ktorá pôrodnica v Košiciach?

lenka.s
30. máj 2011

Ktoru porodnicu v Ke by ste si vybrali a preco ? Mam dost dilemu a preto by som sa radsej zorientovala vo vseobecnej mienke .
A s ktorymi porodnikmi mate najlepsie skusenosti ?

miuliq
30. máj 2011

No ta v novej nemocnici určite nie, milion cigaanov a každa druha žena končí s cisárskym... Šaca fajn len som počula že prístup doktorov je priamo úmerny hrúbke penaženky... Stará je vo všetkých smeroch podla mna tá naj až na tú hygienu - spoločné vecko a tak ale dá sa to prežiť a čo sa týka doktorov a starostlivosti je to tam super 🙂

janka1874
30. máj 2011

ja som rodila 2x v Novej a bola som spokojná, ale zas je pravdou ja som o tom nejako extra neuvažovala kedže tam mám lekára u ktorého som mala plánovaný pôrod 🙂

sebsam
30. máj 2011

pridavam sa, tiez k starej nemocnici, moje dve krasne deticky boli odordene tam 😀, moja penazenka nijak neutrpela a aj tak sa mi dostalo krasnej starostlivosti, pred aj poporodnej, doktori - Dankovcik, Urdzik, Rosocha a doktorky hlavne Tanicka Mackova - aj ked je mlada, ma dost skusenosti, je mila a prijemna ale zároven profesionalna

marusjacika
31. máj 2011

Ja som rodila v Saci, bola som maximalne spokojna a vobec som nemala pocit, ze by pristup dokotorov zavisel od "financnej odmeny". Neviem, mozno som len mala stastie. Lezala som aj v starej nemocnici pocas tehotenstva a tam som bola, naopak, velmi nespokojna.

sweetsuzi
1. jún 2011

To zalezi aj od toho, ako by si chcela rodit, ja som mala na plane ist na Rastislavku (uz som aj bola predbezne dohodnuta s doktorkou Frivaldskou), ale ked som zistila ze tam nie je mozne aby bol manzel pri mne pocas 1. doby porodnej, tak som si to rozmyslela, lebo to bolo pre mna dolezite. Kedze v 31. tyzdni som skoncila na infuziach v Novej nemocnici (tam som sla kvoli bezkonkurencne najlepsej novorodeneckej JISke, keby sa nieco skomplikovalo s malym), tak som sa uz potom rozhodla pre porod tam. Rozhodne odporucam Dr. Rosakovu u ktorej som rodila, ale je tam vela dobrych lekarov, napr. Dr. Molokac, Dr. Murin.

henrike
2. jún 2011

Jednoznacne NOVA nemocnica!!! 😉 So Sacou ma otrasne skusenosti moja sestra, v starej som pocas tehotenstva lezala cca 2 mesiace a ked som to tam spoznala, rozhodne som tam nechcela rodit. U mna bol prave zo starej nemocnice pocit, ze tam kazda hospitalizovana zena rodila sekciou! Ja mam opacnu skusenost ako @sebsam ... Dr. Mackova sa pri mne zachovala ako jedna necitliva a otrasna lekarka! NIKDY by som pri nej nechcela rodit. Poznam aj ostatnych nou spominanych lekarov a nevybrala by som si veru ani jedneho z nich! Ked som bola cca v 34. tyzdni, odisla som zo starej nemocky na reverz a sla do novej, kde som lezala az do porodu. Vybrala som si Dr. Rosakovu na ktoru nedam dopustit - zachranila zivot mne i mojej dcerke a jej starostlivost bola neopisatelne dobra!!! 🙂 Takze: co zena, to nazor! 😀 😀 😀

mireag
2. jún 2011

Odporucam takisto NOVU. 🙂
1. je tam jiska
2. skvela laktacna poradkyna
3. super novorodenecke
4. celkovo vsetko dobre zorganizovane
5. dr. Rosakova, Murin, Molokac, Sovova... a este take dve mlade symposky (neviem mena)
Lezala som tam uz tyzden pred porodom a starostlivost bola naozaj velmi dobra. Kamoska takisto pocas tehu lezala v starej a aj v novej a jednoznacne mi odporucila novu. Podotykam, ze ziadne "vsimne" odo mna nikto nedostal.

katka888
3. jún 2011

ja som mala dilemu Saca alebo Nova, aj v Saci je vela ciernych obcanov co som pozistovala, takze toto uz neriesim, co sa tyka poplatkov, Nova ma nizsie, Saca je na navstevy predsa len od ruky, ak mas rodinu v KE / mimo ke to uz je jedno kam docestuju /, na doktorov som pocula pozitiva aj tam aj tam a nakoniec rozhodujucim faktorom je prave novorodenecka JISKa, kedze aj ked je tehotenstvo v poriadku, nezarucuje to, zeby nenastali vynimocne komlikacie a je lepsie ak dietatko prevezu vramci budovi ako by mali napriklad zo Sace do Novej nemocnice, co je predsa len odhadom mozno aj 15 min cesta.
v novej odporucam dr rosakovu, rodila som pri nej ja, sesterka dve deti, kamoska dcerku , vsetky nadmieru spokojne.
cize uz neriesim pohodlie nepohodlie, ale skor to, ako sa postaraju v pripade komplikacii, a myslim si, ze ked je v jednej nemocnici vsetko pod jednou strechou, je to lepsie, akoby malo dojst k prevozu

zuzanka111
3. jún 2011

Jednoznačne nová nemocnica.

Dôvody:
1. Sú tam výborní anesteziológovia 🙂
2. Výborní pôrodníci (Murín, Suchánek, Rošáková, Molokáč, Kraus.....)
3. Je tam detská JIS. Ja by som to nepodceňovala. MOja osobná skúsenosť: prvé bábätko sme rodili pred dvoma rokmi. Bolo to úžasné bezproblémové tehotenstvo, maličký sa narodil na termín, donosený, bol zdravý, 3250 gr, 50 cm. Do hodiny po pôrode sa však zhoršil, prijali ho na JIS ku Krchovi. Bol hneď intubovaný a pod anestetikami. Bojoval o život 2 týždne. Zlyhávali mu pľúcka. Všetko dopadlo super, zachránili mi dieťa. Neviem, ako by to dopadlo, keby sme ich nemali po ruke... Dnes je to zdravý dvojročný chlapček a má dvojtýždňového bračeka. 🙂 AK je stav bábätka akútny, prevoz je rizikový. Treba na to myslieť. Nikto z nás nečakal, že nastane taká kríza. Ani pôrodníci, ani my rodičia, a ani na JIS sa na príčinu neprišlo.

Okrem toho je tam manžel lekárom. Tak ak potrebujete poradiť ohľadom personálu, nie je problém. Napriek tomu, že mám v Šaci viacero známych na gynde, som šťastná, že som sa rozhodla správne.

adulka691
3. jún 2011

Ja odporucam staru nemocnicu..
Odrodila ma dr. Frivaldska .. a jednoznacne odporucam! 🙂

janqua86
28. jan 2012

ja som odrodila v starej nemocnici v novembri 2011, a bola som spokojna...Dr.Mackova ma odrodila, odporucam..poporodna starostlivost super, velmi zlate sestricky...novorodenecke no comment, no ale asi nikde to nie je stopercentne...o babatka sa staraju, ale akonahle od nich nieco chcete tak nic moc ochota, i ked najde sa aj tam nejaka vynimka /ja som nasla "az" dve celkom ochotne sestricky na novorodeneckom/...

jajka0211
29. jan 2012

ja som rodila v NOVEJ a nemam jedinu vyhradu. Nemala som zaplateneho lekarj ale mala som nadstandardnu izbu. Bola som maximalne spokojna.

ali76
5. mar 2012

odporúčam novú nemocnicu z vlastnej skusensoti, kvoli tehotesntvu som tam bola hospitazlizovana 2x , a nastastie to uz konecne dobre dopadlo a na dietatko sme cakali celych 11 rokov, je to nase prvé. Odrodil ma mudr, Matta, ktoreho som si vybavovala pocas hospitalizacie tyzden pred porodom, kedze dr, Rosakova akurat v tom cae bola na dovolenke, ale pred porodom sa o mna strala od 31 tt a som jej za to vdacna, i ked som u nej nerodila, nakoniec som rodila sekciu pri polovicnej narkoze, kedze po 2 vyvolavacke som sda pomaly otvarala a ozvy uz neboli dobre, tak ma brali akutne, maly bol a je nastastie v poriadku a dnes ma 6 mesiacov s 1 tyzden

terina25
5. mar 2012

ja som mala dcéru ísť rodiť do starej nemocky,ale keď som prišla v noci na príjem,tak mi lekár povedal,že nemajú miesto-že keď,tak mi dajú posteľ na chodbu alebo nech idem do novej.takže v bolestiach som šla v noci cca o 01.00 do novej nemocky rodiť.takže ten prístup 0 bodov.keď som bola 2x tehu,tak som šla rovno do novej nemocky.nikoho som nemala vybaveného,nikomu som nič nedala ,,všimné,,Prístup normálny,laktačná poradkyňa na 1*.Keď sa mi narodil syn ,tak mal v noci problémy s bruškom ,tak som hneď utekala na detské a super mi poradili.takže ja možem len odporučiť novú nemocku.100% spokojnosť.

14petulka88
4. máj 2012

Jednoznacne Saca... rodila som tam dva deticky, doktory setricky su prijemny izby su suprove.. 🙂

kathka0022
6. máj 2012

Ja jednoznacne volím novu nemocku mam to za rohom autom cca10min,tak snad sa nebudem trepat do sace 😀a tak tiez som pocula same pozitiva a mam dohodnuteho dr.keby,ze nemame tam znamost tak idem na nahodu 😉 a aj preto volim novu lebo nikdy nevies co sa moze stat a je tam najlepsia novorod. jiska..

jenifferl
18. máj 2012

Ahojte ja som rodila v novej maleho a bola som spokojna a teraz cakame druhe a tiez pojdem do novej.

majkaaa1
29. máj 2012

Prosim, viete mi niekto poslat telefonne cislo na Dr.Rosakovu? Ako sa k nej dostanem? Je potrebne sa objednavat?
Dakujem za radu

nikolka2
29. máj 2012

no na Pani Rosakovu cislo je 0903 177 084 ,,,aspon take mala predtym a co kanclu je 055 640 3633 ja by som rodila u nej jednoznacne 😉

lylkatomaskova
9. feb 2013

Baby ja som prvé rodila v Šaci nikdy viec!!! Do novej ja nevim ja mám z tej nemocnice hrozu ja neviem prečo od malička mám k nej odpor ale ako Vás tu tak čítam nemožem myslieť na seba ale čo buide naj pre miminko tak sa neviem rozhodnut medzi novou a starou

bibistec
22. mar 2013

no zalezi od toho co je pre teba prvorade, ak rodis pred 38 tyzdnom tak jednine nova to ani nemusis rozmyslat, ale inac ja som sa trepala do sace to byvame pri novej nemocnici, mna by do starej alebo novej nedostali parom volov, ale zas kolko ludi tolko nazorov. takze navrhujem ti pozriet si priestory a prip. porozpravat sa s lekarmi a podla toho si vybrat.

lucymk
14. apr 2013

lylkatomaskova ja mam tiez termin v auguste. Mam uz z pôrodu stach,lebo uz viem co ma caka a v Ke nemam ziadne skusenosti ☹ okrem toho ze v starej som raz lezala minule leto, ked mi robili kyretaz ☹ nemôzem sa stazovat.1dieta som rodila v Starej Lubovni 🙂 a strasne som bola spokojna.momentalne som prestahovana a tiez sa rozhodujem ci stara,alebo nova

kzuzik
21. apr 2013

Ja pôjdem určite do Novej nemocnice, lebo aj keď máte bezproblémové tehotenstvo, nikdy neviete čo sa môže počas alebo po pôrode skomplikovať a nikde sa o Vás tak nepostarajú a hlavne o bábätko ako tam... toť môj názor 🙂

biancal
21. apr 2013

suhlasim s kzuzik , moze sa hocico zkomplikovat a aj tak vas aj s babatkom prevezu do Novej 🙂 pristup je trosku na nizsej urovni, ale starostlivost vyborna 🙂

daniela242
21. apr 2013

Prvý pôrod som mala v Šaci, bola som max. spokojná.
druhý pôrod na Rastislavke len kvôli tomu že môj lekár prešiel zo Šace do starej. Aj tam čo sa týka starostlivosti o mňa aj o malého to bolo v pohode, len tie ceremónie s návštevami na chodbe mi nejako "nerezali" A tiež to že dieťatko nemôžeš doniesť otcovi ukázať sama ale musí ho priniesť sestrička- proste tieto komunistické ceremónie mi tam veľmi vadili. Ale šla som tam len kvôli lekárovi 🙂
Takže také malé zhrnutie- obidve nemocnice čo sa týka pôrodu aj starostlivosti po pôrode boli v pohode 🙂

lalai
21. apr 2013

Ja som rodila v Saci a nedam dopustit 🙂 Odkedy ma prijali az kym som nesla domov max spokojnost aj co sa maleho tyka 😉 MM mohol prist kedy chcel a ostat ako dlho chcel. Ja by som nemenila a sla tam znova 🙂

mackova11
1. jún 2014

daniela 242 ahoj nie náhodou pri dr. linkeschovi si rodila ?? on išiel zo sace preč

tina87tina
30. nov 2016

@lylkatomaskova napodobné Šaca nikdy viac !

olivs1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre