MUDr. Špila, Banská Štiavnica. Máte skúsenosti?

happy8051
25. aug 2010

zakladám túto tému pre pacientky primára pôrodnice v Banskej Štiavnici MUDr Mariana Špilu, ako aj pre budúce mamičky, ktoré rozmýšľajú, že by chceli rodiť práve pri ňom. Zaujímali by ma vaše skúsenosti s ním.

majulienka81
3. sep 2014

Ja som v BS rodila pred 17 mes a bola som veľmi spokojnaaa celkovo. Prijimala ma Mudr. Podobenová bola v pohode, keď nastali komplikacie počas pôrodu zavolala primarovi - Špila už mal po službe a hneď prišiel pozrel a povedal rychlo musi byt cisarsky. Veľmi im ďakujem, že rychlo konali a mam zdravú dcérku 🙂 Celkovo som sa tam citila v pohode ako keby som ani v nemocnici nebola 😉 A teraz tu čítam, že konči Primár, pôrodnica a všetko možnééé. Verím, že sú to neni pravdivé informacie lebo aj druhé babeno chcem tam odrodiť 😀

smirnoftka
9. sep 2014

@vranka6 Ahoj, zistila si v Štiavnici niečo nové?

vranka6
9. sep 2014

@smirnoftka ahoj...v podstate nic nove 🙂 primar od noveho roku konci,ide do dochodku v oktobri,bude mat uz iba svoju ambulanciu a na otazku,ci odrodi v novom roku aspon svoje pacientky mi odpovedal,ze to mi bude vediet povedat tak v novembri....podla toho,ci tam porodnics vtedy este vobec bude....takze ruzovo to nevyzera

siska22centrum
10. sep 2014

Zdravím, ano je stále primárom, dokonca má krásne vynovenú a vybavenú ordináciu. Je to super odborník a samozrejme je za prirodzený spôsob rodenia, žiadne vyvolávačky, lumbálky alebo dohodnuté cisárske, tie robí, iba ak je to nevyhnutné. Mám s ním iba pozitívne skúsenosti. 🙂

smirnoftka
10. sep 2014

@vranka6 Ale veď pôrodnica by mala fungovať, len či tam on ešte bude je otázne.. Obávam sa toho, že nie ☹ Ty tam chodievaš už teraz? Ja som inak tiež z NR a mám termín 2.1. 😎

vranka6
10. sep 2014

@smirnoftka ano chodim tam od zaciatku tehu, chcela som,aby sa o mna staral celych 9 mesiacov ten kto ma aj odrodi....a mozno tam chodim teraz zbytocne a budem nakoniec rodit v Nr 🙂

smirnoftka
10. sep 2014

@vranka6 Takže ak tam Špila nebude v januári, nebudeš tam rodiť?

vranka6
10. sep 2014

Pravdepodobne nie,chcela som jeho....nikoho inehobtam nepoznam...v Nr poznam,aj ked viac mi vyhovovala Stiavnica....ale ak ma nebude moct odrodit on,budem v Nr....aj ked tu som bola nespokojna hlavne na novorodeneckom

stelleluna
12. sep 2014

Ahojte. A aké máte skúsenosti s pani dr Broskvovou? A neviete náhodou,ktoré dni ordinuju?..Lebo viem že sa strieda s dr Podobenovou ,ale neviem ako to majú rozdelené :(

vranka6
1. okt 2014

baby čaute, dobrá správa, dnes som bola u dr. Špilu v poradni a oznámil mi, že aj po Novom roku bude primárom a bude naďalej pracovať v nemocke...takže možeme veselo u neho rodiť aj po novom roku 🙂

espanka
4. okt 2014

@vranka6 ty si z okolia nitry a budes rodit v stiavnici?

vranka6
4. okt 2014

@espanka som priamo z Nr....uz som ti odpisala 🙂

phiebie235
30. okt 2014

@stelleluna Broskova odrodila moju malu a ked som nebyvala v nitre ale v bs tak bola moja gynka.... je to super zena...

stelleluna
31. okt 2014

@phiebie235 áno je dobrá,už som u nej odvtedy pár krát bola,a bola úplne super 🙂

phiebie235
31. okt 2014

He no urcite by som nemenila za podobenovu :D ta je vraj otras,a vyzera ako z psychiatrie :D

drahuska11
9. nov 2014

@vranka6 ahoj, tyka sa to len tych jeho pacientiek? ja mam termin az vo februari, ci tam stale bude...hm? dakujem r

vranka6
10. nov 2014

@drahuska11 to som sa ho konkrétne nepýtala, ale ako sám povedal, nič sa nemení, všetko ostáva ako pred tým,....tak si myslím, že ako primár odrodí všetko, čo mu príde pod ruku 😎

lenuska1212
26. jan 2015

@drahuska11 ahoj a kedy máš termín presne, a ideš 100% do BS?

drahuska11
26. jan 2015

@lenuska1212 termin mam v polovici feb, a ano planujem ist do BS, uz som tam bola v poradni, mala som sice pocit ze tam "zdochol pes", nemaju uz tu neprijemnu vrchnu, ziadnu rpedporodnu pripravu nerobia...ale ZV a BB som uplne vylucila, ina moznost nieje .... ☹

lenuska1212
27. jan 2015

@drahuska11 to všetko zrušili a primár je aký ako stále ochotný? a čo sa tam ešte zmenilo?

drahuska11
27. jan 2015

@lenuska1212 primar bol teraz celkom mily, mala som taky pocit ze maju menej roboty tak su taki v pohode, bola som u Mudr.Broskovej na vys, a ta mi hovorila ze je to take divne, ked ani nevedia co s nimi bude, posledna verzia ze ich planuju spojit s porodnicou ZnH, neviem posudit co este sa zmenilo - bola som tam len raz v poradni, zajtra idem opat, uvidim aky budem mat pocit...ty planujes ist tiez tam?

stephanie36
28. jan 2015

ahojte baby, aj ja by som chcela ist rodit do BS, nakolko mi to doporucil moj gynekolog, lebo s NR porodnicou mam velmi zle skusenosti a povedala som, ze tu rodit uz nebudem nikdy viac. Ako citam, tak neviem ci som to spravne pochopila - maju tam zrusit porodnicu? Ja mam termin v aprili a este k tomu aj planovanu sekciu. Ako to tam teraz funguje?

lenuska1212
28. jan 2015

@drahuska11 Takže ani v poradni nebolo toľko žien? A prečo si bola na vyšetrení u Mudr. Broškovej a nie u primára? takže sa stále nevie čo bude s tou pôrodnicou, a kedy by to mali vedieť? A ako si dnes dopadla v poradni? JJ rozmýšľam ísť tam, keďže som tam rodila aj prvé a bola som spokojná len pred 2r. bola najlepšia pôrodnica a teraz ževraj nič moc ,tak sa rozpráva, neviem čo je na tom pravdy.

drahuska11
28. jan 2015

@lenuska1212 dnes v poradni tiez malo, okrem mna asi len jedna pani, ale prisla som tam az o 10.45, takze od rana to mohlo byt ine, pred tyzdnom som bola tiez v stredu, a hovorili mi, ze den predtym bolo plno zien, na pasoch som bola mozno 20min, nenechali ma moc dlho, primar v pohode, paci sa mi ze ani dnes ani minule ma nevysetroval, len prehmatal brusko, zatial vsetko ok, minule mi Broskova robila prietoky, tak som sa s nou rozpravala chvilu cestou naspat na oddelenie, tiez som sa jej pytala ze kedy budu vediet, povedala ze nevie, tak sme zartovali ze snad do polky feb (to mam termin) budu stale fungovat, ty si u koho porodila prve babo? bolo vsetko ok? r

lenuska1212
29. jan 2015

@drahuska11 ja som mala primára a bola som veľmi spokojná len to bolo pred 2r. Preto rozmýšľam na BŠ a keď ta k si zazmluvniť primára ved aj tak to tam je tak, že keby mu vyšla náhodou služba tak nič neplatím aspoň to tak bolo pre 2r. A teraz sú tam ako poradne a od ktorej do ktorej sú?

drahuska11
29. jan 2015

@lenuska1212 nad tym zazmluvnenim som tiez rozmyslala, ked mu nevyjde sluzba, ze musi prist, kolko sa plati? a ak nie BS, tak kam by si isla - nad kt.porodnicou uvazujes? si z okolia? poradne su ut, str, stvrt 10.-12.00hod; predporodnu pripravu uz nerobia v porodnici, ale da sa ist nieco podobne na gyn. ambulancii kt.je v budove vedla porodnice - hned z parkoviska je vchod - stredy o 11.00, plati sa tam nejakych 2,5E

lenuska1212
30. jan 2015

@drahuska11 napísala som ti správu ;)

vranka6
6. feb 2015

rodila som v Štiavnici u primára Špilu v decembri 2014. Nakoľko som aj jeho pacientka, rodil ma on...ale inak ako sme plánovali. Keby nebolo jeho, mohlo sa stať hoci čo. Len vďaka jeho precíznosti, pozornosti, opatrnosti a ozajstného záujmu o rodičku a dieťa, všetko dobre dopadlo. mala som termín 17.1., v decembri ma však PRE ISTOTU hospitalizoval, lebo malá mala zlé ozvi...na ďalší deň boli už dobré, ale keď ma chceli už prepustiť, robil mi Špila ešte jeden záznam, aby si bol istý, že odchádzam a je všetko ok...a tam malá malá už 2 min. zlé ozvi, tak mi dal na výber, buď skúsime spustiť porod oxytocínom, ale može sa stať, že to drobec nebude zvládať a budeme musieť utekať na sálu alebo ideme rovno na cisársky...všetko mi krásne vysvetlil, poslal za mnou anesteziologičku, aby ma ukludnila a všetko mi pekne vysvetlila, aby som sa nebála....a o pol 1 sa malá narodila cisárskym...moja skúsenosť - pán primár Špila je anjel na zemi, nikdy v živote som lepšieho dr. nestretla...a porodnica hoci nie je nóbl, ale je čistá, udržiavaná, super strava, personál úžasný...takže veľká vďaka...už viac sa rodiť nechystám, ale všetkým, ktorí majú dilemu vrele odporúčam

vranka6
6. feb 2015

@drahuska11 majú predporodnú prípravu...mne bola v decembri ponúknutá

vranka6
6. feb 2015

a ešte, hoci sme z NItry, rozhodla som sa, že chcem ostať aj naďalej jeho pacientka...dnes je to vzácnosť mať tak úžasného a kvalitného doktora, ktorému možete plne doverovať a ešte k tomu zadarmo....takže moja skúsenosť asi tak...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre