Pôrod v Čechách

chochar
22. mar 2016

Ahoj holky, prosím o radu. Ty co jste rodily v ČR jak to funguje s pojišťovnou? Chtěli bysme s manželem jet do Krnova, ale tam nám řekli, že pokud nemám pojištění v ČR, tak platba za porod je v hotovosti a pak si to řeším s pojišťovnou sama. No na VZP mi řekli, že při porodu v rámci EU proplácí jen do výše co by platili tu (což je v pohodě), ale že proplácí jen akutní porody...Tak teď nevím... přece jste některá rodila v ČR, nebo dokonce v Krnově?? Klidně pište aji IP...Díky za všechny rady a zkušenosti. 🙂

zitova
22. mar 2016

@chochar ked budes "nahodou" v case porodu v cr, staci ti ta europska karticka a neplatis nic. Je to nevyhnutne osetrenie. Pravdu maju na vzp.

chochar
autor
22. mar 2016

@zitova Díky moc... a nevíš jak dlouho trvá vystavení kartičky? Přece jen do porodu mám dva týdny...😀

chochar
autor
22. mar 2016

@zitova už to mám!!!! Bože díky moc za pomoc! 🙂

zitova
22. mar 2016

@chochar mas karticku poistenca hej? Normalnu, tam kde si poistena a z druhej strany je tmavomodra europska 🙂

chochar
autor
22. mar 2016

@zitova To neeeee...mám jen klasickou papírovou. 🙂 Ale už jsem si zažádala o vyřízení evropského průkazu pojištěnce...🙂

kvana
27. jún 2016

Tu sa píše " Záujem o pôrody v zahraničí rastie, a to najmä od októbra 2013. Od tohto dátumu totiž preplácajú slovenské zdravotné poisťovne nielen akútne, neplánované pôrody v zahraničí, ale aj pôrody vopred naplánované. A to bez toho, aby poistenkyňa svoj zámer nahlasovala pred pôrodom - súhlas poisťovne mať nemusí. " http://tehotenstvo.rodinka.sk/rodime/porod-po-s...
Tak ako to teda funguje??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre