Pôrod v Žiline 2013/2014

avalsorim
6. jan 2014

Ahojte baby, mám pár otázok na pôrodnicu v Žiline, ale chcem čo najčerstvejšie informácie, preto som vytvorila novú diskusiu. Keďže som počula o žilinskej pôrodnici viacero informácii. Ja mám termín pôrodu 3.2 a mám určité obavy zo žilinskej pôrodnici :( Naše prvé dieťa sa narodilo v Martine. Takže nemám skúsenosti zo Žilinou. Budem rada keď mi napíšete ako sa vám tam rodilo, ako ste rodili, či vám robili nástrih, kedy vám doniesli bábo na izbu, aký bol personál, či ste si zaplatili (zabezpečili )pôrodníka, či ste mali zaplatený nadštandard, ako rešpektovali vaše plány (1.kontakt s bábätom telo na telo, dotepanie pupočníka), či pomohli s kojením. A ak vám niečo ešte napadne kľudne mi napíšte budem rada každej informácii. Ďakujem 🙂

bobozoziliny
7. jan 2014

Ahoj. Ja som rodila v decembri 2013. Mala som vybaveneho porodnika, samozrejme neoficialne po znamosti, zaplateny nadstandard. Starali sa o mna, pomahali ked bolo treba... ale osobne si myslim ze to volo tym ze som bola na tom nadstandarde. Ale pristup bol fakt ze super, starali sa, pomahali... Kedze som mala vybaveneho porodnika tak aj ten porod bol fajn, mala som urcite "podmienky" ako napr. bez nastrihu, prilozenie hned po porode atd... Kefze som mala zelenu plodovku tak mi malu prilozili az cca 10 min po porode, ale mne osobne to vobec nevadilo. Hlavne ze som vedela ze je mala v poriadku.. Co sa tyka kojenia tak viacej mi pomohli/poradili sestricky z gynek. odd ako z novorodeneckeho. 1. Noc mi ju zobrali ale to som nenamietala kedze som sa potrebovala vyspat a nacerpat silu. Vedela som ze ju tam budu krmit um. Potom uz bola stale so mnou a nebol problem ani s kojenim. Takze ja nemam ziadnu negativnu skusenost.

natalia9
7. jan 2014

Ahoj, ja by som tiež chcela vedieť viac informácií o pôrode v Žiline. Termín máme 9.marca a tiež som toho veľa na internete čítala o žilinskej nemocnici ale bohužial tie články nie sú moc pozitívne, ani skúsenosti niektorých mamičiek nie sú dobré. Takže rozmýšľame nad Martinom, ale možno je to len skreslený pohľad... Nejaké aktuálne info by určite mohlo pomôcť pri rozhodovaní... Ďakujem

kch
7. jan 2014

Ahojte, ja som rodila v Žiline min. rok v septembri. Tiež som mala obavy, ale úprimne vám môžem povedať, že som bola milo prekvapená.
Nebola som ani na nadštandarde, ani pôrodníka som nemala vybaveného a bola to úplna pohoda. Rodila som síce cisársky, takže som mala tú česť zažiť aj jis-ku na gynde, ale dalo sa. Prvé dieťa som rodila v MT, ale tam mi nechceli urobiť cisársky. Dôvod som mala: nadmerne veľký plod. Prvý mal 5,2kg a druhý mal mať vyše 5,7kg, ale napokon mal 4,4kg. Oproti MT krajšie zašili jazvu, starali sa super.
Aj s kojením pomáhali, aj ked sa mi nepodarilo mlieko udržať, sme na UM.
Personál bol milý, až na jednu sestru, ale dalo sa. Tak vám poviem, tých 5 dní vydržíte hocikde, ked máte pri sebe krásne bábo. 🙂
Strava bola hrozná, ale to môžem povedať aj o MT. prostredie ako z pred 30rokov, ale bolo čisto.
Akurát tie návštevy na chodbe. Ale mohli byť celý deň. Neviem ako je to na nadštandarde. Ale mne to uplne stačilo, lebo manžel bol doma s malym a aj tak sa im dalo chodiť len poobede.
Takže celková skúsenosť je dobrá.
v MT je uplny nátresk, a cítiť to tam aj na personále. majú kopa roboty. a tu sme boli po samej na izbe, možno to bolo aj obdobím, že bolo menej detí. neviem no, mám to za sebou 🙂

A čo som počula od mamín čo rodili normálne, tiež boli spokojné. Sú tam väčšinou mladé doktorky, a aj z vizity viem, že boli milé, žiadne vyvyšovanie.

Ak by ste ešte niečo chceli vedieť, kludne sa pýtajte. inak celkovo odporúčam.

sade88
8. jan 2014

@kch ahoj, chcem sa spytat napr. na veci ktore si treba so sebou vziat.
dakujem

miroslava28886
8. jan 2014

odporučam Čadcu .........jednoznačne ....tam ste VIP bez akych kolvek veci.......dokonala starostlivosť o vas aj babetko.....a hlavne luxusne hygienicke podmienky......Žilina ani nevie čo je hygiena - tie sprchy a wc tam - to je des.......už len kôli tomu nie !

kch
8. jan 2014

@sade88 ahoj. Tak v prvom rade veci pre teba: hyg.vlozky poporodne(min. 2-3bal). Podlozky na postel, toal.papier,sprchove veci-sampony,uteraky... Dalej nocne kosele min.2, nedavaju ziadne, zupan-do toho sa musis obliect uz na prijme, prezuvky/papuce. Pre babo hlavne plienky, vlhc.obrusky, daky kremik na ritku. Oblecenie davaju oni, ale mozes si dat aj svoje. Na kupanie ti daju tam veci. Ja som mala svoje akurat ciapocky a rukavicky,maly mal dlhe nechtiky. Vezmi si klasicke latk.plienky-ku kojeniu,ja som to tak robila aspon. Odsavacku ti pozicaju oni. Neviem to je asi tak vsetko. Drzim palce, ides normalne ci cisar?

sade88
8. jan 2014

@kch vdaka.....no tak malicky si pekne sedka na prdelke takze zatial to vyzera na cisarsky, ale tak mozno sa rozhodne inac 😉

silvinka1978
8. jan 2014
Používateľ silvinka1978 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od silvinka1978.

Mne v žilinskej pôrodnici na štvrtý deň "pozorovania" na oddelení rizikovej gravidity zomrelo zdravé dieťa. V živote tam ja a moji príbuzní nevkročíme. Chceli sme to dať preveriť úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, ale nemám na to silu a dievčatko mi to nevráti. Nedala som nikomu peniaze a nemala som vybaveného lekára a primerane tomu som dopadla.

kch
8. jan 2014

@sade88 ja som mala oboch cisarom a uplne v pohode. Kojila som max.mesiac, ale netreba sa skrz to stresovat, neviem ci to prisudit tomu. Hlavne aby bol drobec ok, ty sa zahojis a vyliecis, netreba riskovat. To len na margo, ze vela bab sa cisara boji. Ja mozem povedat ze v oboch mojich pripadoch to zachranilo aj mna aj deti.

miroslava28886
9. jan 2014

ešte k tomu môjmu a k tej Čadci , tam si nemusíš doniesť nič ( vložky aj podložky ti tam pravidelne davaju sestričky ) iba im odovzdaš plienky ,vlhčene obrusky a mastičku - rybylku pre babetko.o všetko ostatne sa staraju oni.Babetko ti beru a nosia iba na krmenie ,takže si aj pospiš ,kludne osprchuješ a tak......izby su krasne čistučke,farebne steny ,plavajuce podlahy,drevenne stoliky, v každej izbe telka , a hl. sa tam da normalne vetrať a vísť aj na balkon........ 🙂

mimamijami
9. jan 2014

@kch ani nocnu koselu na porod nedaju ?

kch
9. jan 2014

@mimamijami tak to fakt neviem. Ja som bola na cisarskom.

mimamijami
9. jan 2014

@kch ďakujem za odpoved

natalia9
10. jan 2014

Silvinka1978 je mi moooooooc ľúto čo sa stalo, to by sa žiadnym rodičom nemalo stať, určite to bolo ťažké... Len sa chcem opýtať, či si myslíš, že keby si bola v inej nemocnici alebo by si si zaplatila dohodnutého lekára alebo nejaký nadštandard dopadlo by to inak???

zevdavamama
12. jan 2014

Ahojte, ak môžte, zahlasujte, minulý rok Zilina dopadla hrozne, zlepšili sa, ci veru nie? http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

aninka666
12. jan 2014

@mimamijami na pôrod ti nočnú košelu dajú, len potom si už prezlečieš svoju

katkalubkova
12. jan 2014

tiez by som na miesto Ziliny volila Cadcu, tam je to naozaj na urovni, starostlivost, personal, priestori ani mi to tam nepripadalo ako v nemocnici.
Obcas nerozumiem preco je zilinska nemocnica uz "fakultna" 😒

nadi
24. jan 2014

Ahojte, prosim viete mi poradit nejaku velmi dobru detsku lekarku v ZA? Dakujem

whimy
24. jan 2014

@miroslava28886 Čadca je vraj fajn, ale pri probléme, keď dieťa potrebuje nejakú pomoc, mamička ostáva v Čadci a dieťa putuje do ZA...a myslím si, že tam ide hlavne o dieťa, mamička vydrží všade, veď je to len pár dní 🙂 Ja som tiež rodila v ZA, nemala som nič vybavené, po cisárskom nijaké problémy, sestričky s dojčením pomáhali, až na nejakú tú výnimku..A hlavne dieťa som dostala hneď na izbu, ja osobne by som nechcela aby mi ho nosili iba na kŕmenie, tá eufória, keď dcérka spala vedľa mňa v postielke, to bolo tak neskutočne krásne, že všetko okolo bolo nepodstatné........................... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lullu86
24. jan 2014

Na 100% Cadca,ZA je sto rokov za opicami aspon urcite co sa tyka hygieny. Nikoho som tam nepoznala,ziadne znamosti som nemala a spravali sa ku mne velmi srdecne. Vsade cistucko a standard bolo to,co si za 70 eur v ziline zaplatite. V noci som sa vyspala,dieta mi nosili na krmenie,ale ked mamicka chce moze ho mat stale na izbe...Mala som vlastne podlozky aj vlozky,ale aj napriek tomu mi vsetko davali,dokonca aj nocnu koselu mi dali,aj pred porodom aj potom. Strava bola chutna,ale to zavisi od narocnosti pacientky 🙂 Dokonca ani plienky mi nevzali,lebo na mna zabudli 🙂 ale treba 20 plienok,1 rybilku a jedny vlhcene. Takze Cadcu vrelo doporucujem,v izbe aj v kupelni som sa citila ako doma 🙂

miroslava28886
24. jan 2014

@whimy odporučam Čadcu preto,lebo 1 dieťa som rodila v Za a druhe v Ca a teda môžem porovnavať.......a to je neporovnatelne Ca to vyhrava vo všetkych smeroch !

miroslava28886
24. jan 2014

@lullu86 Súúúúúúhlasím 🙂

whimy
25. jan 2014

@miroslava28886
@lullu86 Baby ja sa nehádam, určite je Ca lepšia v tomto smere, ide mi len o to, že v prípade komplikácií putuje bábo do ZA a vy ste od dieťatka odlúčené, to je všetko, čo som chcela 🙂

miroslava28886
25. jan 2014

@whimy ved jasne vtom maš pravdu.....treba len dufať že bude babatko v poriadku 🙂

lullu86
25. jan 2014

Kocky je to len v pripade patologickych novorodencov alebo nejak poskodenych deticiek kde vaha nedosahuje urcitu hranicu,neviem ci je to 1500 g alebo viac,pretoze nemocnica v Ca nie je vybavena specialnym inkubatorom,maju len klasicke kde bol aj moj syn a mal 2600 g. Takze len tolko...Treba verit,ze babatko bude zdravucke...

silvinka1978
25. jan 2014
Používateľ silvinka1978 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od silvinka1978.

@natalia9
7.11.2013 v 35 tt tehotenstva ma poslal MUDr.Kyška z poradne rovno do nemocnice, vraj mám vyšší tlak, nezdajú sa mu prietoky a malá je otočena zadkom...povedal mi a na to do konca života nezabudnem, že mám byť pripravená na cisársky, keď som sa so strachom opýtala, či nie je skoro odvetil že dieťatko od 1,6 kg je životaschopné..v skvelej žilinskej pôrodnici mi urobili ráno a večer monitor a dosť... tá osádka mladých doktorov je tam na smiech, hlavne tie lekárky sú tam asi omylom..inak všetci hovoria, že lekári čo majú niečo v hlave zo Žiliny dávno zdupkali a ostal tam len odpad. Adekvátne k tomu som dopadla , 10.11.po štyroch dňoch pozorovania mi v brušku zomrelo dieťatko, napichali vyvolávačky a nechali ma trpieť, nedali mi epidurál, neurobili cisársky len čakali...potom na vizite sa zmohli len na je nám ľúto a že je to nepríjemná štatistika. Samozrejme že iné ženy tam rodia zdravé deti, sú v poriadku a aj budú rodiť naďalej... je to aj o šťastí. Ja som však mala problém a mali to riešiť a nie nechať ma tak...pre niečo ma tam predsa ten doktor poslal, lenže nikomu som nič nedala a nemala som vybaveného lekára. V dnešnej dobe to tak bohužiaľ funguje všade a žilinská pôrodnica nie je výnimka. Môžu sa hanbiť, hlavne tá vymachlená doktorka v bielej mikinke so zväzkom kľúčov za pásom, to nie sú doktori ale úbožiaci vďaka ktorým som prišla o to najcennejšie...

natalia9
28. jan 2014
papaya308
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
silvinka1978
29. jan 2014
Používateľ silvinka1978 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od silvinka1978.

@papaya308
nikdy by som si nepomyslela že takto dopadnem,prvú dcérku som rodila pred deviatimi rokmi tiež v Žiline a bez problémov, prišli bolesti a za hodinu bolo po všetkom...myslela som že druhé bude ešte ľahšie...hovorili mi všetci, rodina, priatelia,kolegyne aby som to dala do JOJky alebo preveriť úradu pre dohľad nad zdr.star., ale nemá to pre mňa význam, moje dievčatko mi už nikto a nič nevráti...ostali mi len oči pre plač

papaya308
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre