Pôrodnica v Košiciach - Nová nemocnica

martinka1999
29. okt 2016

Ahojte tehulky co poviete na kosicku novú nemocnicu ako tam prebieha porod a pobyt ktorá máte skúsenosť prosím inf .som v36tyzdni a na dalsy tyzden tam idem na monitor

modrykoniar
30. okt 2016

@martinka1999 ja som tam rodila v roku 2015, bola som veľmi spokojná 🙂 lekári, sestričky, novorodenecké všetci sú veľmi milí, pozitívni. aj buduci rok sa tam chystám 🙂

karmela
30. okt 2016

@martinka1999 ahojky ja som tam síce nerodila ale v roku 2009 podpísala som reverz v 8mes tehotenstva..Ale to je len moja skúsenosť.Sestricky veľmi zlate ale Dr katastrofa lenže ja som mala zdravotné problémy-preklamsia.Nakoniec som rodila v Saci ale to som si uz vybavila dopredu po mojej skúsenosti v novej..Držím ti palčeky od vtedy sa mohlo pomenit k lepšiemu 😉

januska20
30. okt 2016

@martinka1999 ja som tam rodila v juni tohto roku a co sa tyka porodnej saly,bola som velmi spokojna..
lezala som na porodnej sale 4 dni,kedze mi odtiekla plodova voda v 32tt. tak ma este udrziavali..
no vyspat sa tam nedalo,ale personal bol dobry.. 🙂 😉

majcii
30. okt 2016

Ahoj, ja som tam rodila uz druhyx, na monitor sa chodi na 2 poschodie, vstup cez prijem pacientov, kde parkuju sanitky, je to v poho, niekedy treba dlhsie cakat, lebo prichadzaju aj zeny, co uz idu rodit, ale to ok, tehu knizku das sestricke, klasika vysetria ta, tlak zmeraju a pol az tristvrte hod polezis napojena na monitor, lekar pozrie a to je vsetko, ak uvidia akciu, uz tam ostanes.
Ked pojdes rodit, takisto najprv na prijem, pozru ta a ked budes schopna, pojdes sama na 16te, neviem ako to je, ked uz su kontrakcie, mozno uz ta sanitarka vezme hore. Este predtym pojdes do satne, kde nechas oblecenie osobne, co mas na sebe a dostanes koselu erarnu. Na 16tom podla poctu rodiciek ta postupne vezmu vysetrit, monitor, osobne veci, klystir a vlastne porod, ak sa nezacal uz pred prichodom, tak po klyzme zacne a uz len budes cakat, kontrakcie zacnu,budu sa zintenzivnovat, zacnes sa otvarat, monitorovat budu ozvy babatka, ci nebude nutne indukovat otvaranie oxytocinom a pod. Do zdrarneho konca je to niekolko hodin, ja som prveho rodila 18, druheho 8 hod, samozrejme unava a vsetko bolo, ale kontrakcie naozaj som prezivala sama pre seba, bolesti boli, ale takze naozajstne kontrakcie som mala az pri tlaceni babatka. To, co pisem, nieje pravidlom, moze to by podobny scenar, ale ja som mala oba porody planovane na termin, teda boli sme dohodnuty s porodnikom, ak sa nezacne porod do terminu, treba prist, pri oboch som uz bola otvorena trosku, pri prvom, jeden dva, pri druhom, dva az tri prsty, takze sa to po klyzme zacalo...nebudem to tu opisovat, kazda si to musi prosto predychat, ale dopadli oba porody spontanne, mala som dobre porody, co mozem odporucit, tak pre pokoj a nestres, ze ako to zvladnem som bola si vybavit epidural, no ani pri jednom som to nevyuzila, ale prosto mala som to ako plan B, keby som to nezvladala, hlavne kvoli babatku, aby som ho neohrozila, nastastie som nepotrebovala, kontrakcie su bolestrive, ale isla som dotoho s tym, ze to asi nebude ako v kine, tak som predychala a mozno naaajhlavnejsia vec kt. mi pri porode nechybala a na 100percent pomohla bola pritomnost partnera alebo inej blizkej osoby, je to spoplatnene, neviem ako, ja som rodila a neriesila take, ale u mna 100x ano, za pritomnost niekoho blizkeho, posrandujes, pomoze ti, pofotite sa, samozrejme ak nejde o komplikacie alebo rizikovy, inak celkovo nemocnicu poznas, pre mna standard, nieje to luxus, ale to pri porode nepotrebujes, mozno budes rodit s mensinovymi pacientkami, budes o nich vediet, lebo na chodbe bude asi 10 pribuznych a personal paradoxne bude lietat okolo nich a bude ich usmernovat, musia byt ako sbska pomaly, no nieje to zaplatena praca tych sestier teda.
Tak zelam pohodovy posledny mesiac, nech sa vsetko podari a fakt. najviac mi pri porode a kontrakciach pomohol partner, mama, to je jedno, len pre pohodu a hladky priebeh je to lepsie ako oxytocin🙂, cauko

majcii
30. okt 2016

Treba sa obrnit este na rozne reakcie, sestry aj porodnici su v poho, mam len dobre skusenosti, ale budes urcite pocut aj obcas extrovertnejsie prejavy, budu aj kricat pri porode, ak nebude spolupraca, ale myslia to dobre 😉 .

martinka1999
autor
30. okt 2016

Ďakujem trošku mam obavy ale už sa tesim na babo keďže ešte neviem ani co cakam moja doktorka mi to nevedela povedať na ultrz.som bola asi tri krát počas celého tehu a stále bolo tak natocene že nebolo vidno cotoje takže budem prekvapena no 😃

1talizmanik1
30. okt 2016

rodila som tam v 2011 - nikdy viacej....a to som mala zazmluvnenie, .....sukromna izba mala zachod mimo nadstandardu...
2014 som rodial v saci, bez zazmluvnenia a vsetko super....
za mna, novej nemocnici sa vyhnut zdaleka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre