Pôrodnica vo Zvolene alebo v Banskej Štiavnici

matilla
15. júl 2013

Prosím Vás o radu tie ktoré ste mali dilemu kde rodiť lebo naozaj sa neviem rozhodnuť veľmi by som chcela nechat dotepat pupocnik ako aj aby dali po porode malinkeho na mna ale nie len na par sekund a chcem mat dieta cely cas pri sebe co viem ze sa da v Stiavnici ktora je aj komfortnejsia . Zvolen je dobrý ze je tam expertna starostlivost o matku aj dieta ked su komplikacie coho sa velmi obavam aby som svojim rozhodnutim rodit v Stiavnici neohrozila seba aj maleho ak bude nutny prevoz. Neviem ci mi tieto poziadavky z akceptuju vo zvolene . Nechcem aby mi ho naucili na flasu ci cumel v prípade ze sa laktacia nerozbehne ako sa ma.

graceful9
15. júl 2013

@matilla ja som bola vo zv spokojná. z vl.skúsenosti viem, že UM nedávajú, dajú len čistú vodu napiť...skús si tam zavolať a poradiť sa s porodnikom...správne rozhodnutie prajem 🙂

nicolle21
15. júl 2013

@matilla ahoj, ja som zvolenčanka a napokon som sa rozhodla pre BS.. z iných dôvodov, aké uvádzaš ty, ale určite by som ti odporúčala zbehnúť sa do BS pozrieť 🙂 z primára som mala super dojem, myslím, že na veľa veciach sa s ním dá dohodnúť (mne vyšiel v ústrety v plnej miere) 🙂 ja som toho názoru, že netreba vždy nevyhnutne myslieť na najhoršie.. že čo ak sa malému dačo stane, ono aj v ZV sa môže stať niečo veľmi vážne a aj tak pôjde len do BB.. ja by som si na tvojom mieste išla obe pôrodnice pozrieť a vybrala by som si "naživo" 😉

matilla
autor
15. júl 2013

@nicolle21 Naživo určite vyhra BS....jedine plus v zv je len ta expertna starostlivost. Ja velmi tužim byt aj s partnerom pocas tych par dni v nemocke co sa da jedine v BS ako aj porodny plan viem ze sa snazia dodrziavat v BS kdez to v ZV sa im to moc nepaci ked maminky "vymyslaju" bola som si pozriet zv na BS mam super referencie od rodiny a znamych co tam rodili u mna vo vsetkom vyhrava BS aj to sukromie pri porode kedze je tam len jedno kreslo sa mi paci a ziadne uväzovanie noh remenmi 🙂 . Uplne všetko okrem tej expertnej starostlivosti ktoru neponukaju. Ale moje tehotenstvo je bezproblemove (klop,klop) ta si myslim ze by to malo byt dobre aj pri porode. Teba v com presvedcila BS?

zuksa
15. júl 2013

@matilla ja som mala tiez tuto dilemu a rozhodla som sa pre zv. v pripade ze sa nieco stane drobcovi prevezu ti ho do bb.. hmm ja som sa rozhodla koli vzdialenosti. bojim sa ze nestihnem prist vcas do nemocky a nechcem tam byt zase velmi skoro pred porodom. vo zv sa mi paci este tam pojdem popozerat na ten predporodny kurz co robia po 34tt. hmm a porodny plan tak na to som zvedava aj ja...

matilla
autor
15. júl 2013

@zuksa vidim ze termin mame blizko pri sebe na predporodny chcem ist aj ja a tam sa popytat ci mi to z akceptuju. Ja som priamo zo zv takze do BS to je kusok ale sesterka ta isla az z Hrinovskych lazov do BS a krasne to stihla aj tak na malu cakala este 8h kym sa narodila.

zuksa
15. júl 2013

@matilla aha no ja som chodila aj na inu predporodnu a tam vravela ta pani ze do porodnice mame ist ked budu kontrakcie zhruba kazdych 10 minut a to uz dufam ze nebude tak dlho trvat.... no ja byvam vo vlkanovej.. ale tak ja verim ze vsetko prebehne v poriadku a bez komplikacii... ja chcem vlastne len aby mi dali babo hned po narodeni ku mne a ostalo pri mne aspon hodinu.. ostatne uz ozeliem ale na tomto budem trvat.. ked sa to da inde tak nevidim dovod preco by sa nedalo vo zv.. no rodila vo zv teraz kamoska a chvalila si velmi len ona rodila cisarskym.. tam velmi nemozes rozmyslat ci sa da to ci ono...

petuskaa
15. júl 2013

Ahoj, u mna vyhral ZV a tiez som mala super referencie na BS.u mna ale rozhodlo to ze som v ZV lezala uz skor kvoli rizikovemu teh.Bola som tam nadmieru spokojna zo vsetkym.Mam znamu ktora rodila obe deti v BS a pri prvom to bola parada lebo bolo malo rodiciek, ale pri druhom ze uz veeelmi vela, a ta starostlivost uz nebola ako pri prvom.V tom ZV som mala pocit ze ci je vela alebo menej je to na rovnakej urovni.budes pocut vela nazorov, tak prajem dobre rozhodnutie 🙂

jankagun
16. júl 2013

ahoj,ja som Zvolenčanka,ale vyhral u mňa Martin 🙂 uuplne uzasny pristup lekarov,sestier,a aj zariadenie,proste vsetko.som sa citila ako v hoteli

basika
16. júl 2013

@matilla tak z vlastnej skúsenosti, ale aj z nedávnej skúsenosti kamarátky by som chcela na písať, že na v BS prekvapilo, že tam práve pchajú fľašku dieťatku z UM. Robili to pred 5 rokmi a kamarátka porodila tam teraz v máji a tiež má tú skúsenosť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre