Pustia nás domov, aj keď bábätko nepriberie?

28. júl 2023

Od stredy sme v nemocnici, bábo včera večer málo váhu 3950kg a dnes ráno 3910kg.
Zltacku ma velmi slabú len troska.
Myslíte že do zajtra priberie? Zajtra budu robiť aj sono hlavički a bedrovych kĺbov a odber z päticky.
Pustia nás domov aj keď nepriberie ?

seahorse27
28. júl 2023

Je uplne normalne, ze dieta po porode trochu schudne. Tvoje schudlo minimalne, ziadny dovod na dlhsie drzanie v porodnici...Syn odchadzal z porodnice o 200g lahsi ako bola porodna vaha, ale on mal silnu zltacku.

hederamonstera
28. júl 2023

Nie si vo vazeni. Na reverz mozte ist domov ak budu robit problemy

petronellla87
28. júl 2023

Nasu pustili aj schudnutu😊

sajmonka_1216
28. júl 2023

aj moja mala menej o 200g a v pohode.. na štvrtý deň dovidenia

maryetta
28. júl 2023

Ono kazde babo schudne. Len nesmie rapidne schudnut. A hlavne musi papat a mat mokru plienku 😉
My sme s poslednym mali vizitu. A kym prisli tak sa taaaaak dokakal. Co hovorim potom dr ze ked by ste na vahu dali aj plienku co prave nalozil tak je v krasnom pluse 😂

selena_luna
28. júl 2023

podla mna mas velmi pekny maly ubytok vahy. moja mala tiez len velmi slabu zltacku, schudla z 3730 na 3590 a pustili nas o den skor, ze je vyborna a nemaju dovod naas drzat dlhsie.

cookie29
28. júl 2023

ja som sa vypytala, ale chodili sme pravidelne na prevazovanie

pinkgirl
28. júl 2023

Pokles 10% z porodnej váhy je prirodzený. Ak je po iných stránkach dieťatko zdravé, nie je dôvod na neprepustenie domov.

autor
28. júl 2023

@pinkgirl lenže on jak sa narodil v stredu tak vážil 4230kg v štvrtok ráno 3970kg večer 3950kg a dnes ráno 3910kg. Stále to je ok?

pinkgirl
28. júl 2023

Veď si to matematicky spočítaj. 10% z pôrodnej váhy je 423g. Tvoje dieťa schudlo zatiaľ 320g, z čoho vyplýva že tych 10% ešte ani nedosiahlo, hm? Takže buď kľudná, je to v poriadku. Vidím že si prestrasena prvorodička, daj sa dokopy, bude to ok🙂.

autor
28. júl 2023

@pinkgirl druhorodicka som😁

pinkgirl
28. júl 2023

😁tak sa ukľudni, bude to ok.

autor
28. júl 2023

@pinkgirl lenže z prvým mi robili tie vysetrenia Sono hlavicki atď 19.8 a pustili ma domov 21.8 takže keď mu budu robiť zajtra to sono atď. Tak nas tiež pustia až o dva dni? Ci

zooeynka
28. júl 2023

Mozes odist hocikedy na reverz, neviem co riesis. A najlepsie je spytat sa priamo lekara kedy budes prepustena, my tuto mozme akurat tipovat

nevenka
28. júl 2023

Vsak je velke to babo...😅. Jasne, vsetky deti schudli, mali aj dost silnu zltacku, tam je urcite percento povolene, pod aku hranicu nema ist. Moje deti malj porodnu vahu 2800, 3050, 3100 a 2900, kazde jedno schudlo, zltacka dost silna a na 6-ty den nas pustali (kvoli zltacke a neprisavaniu, zlemu papaniu). Iba prve dieta slo domov pribrate, ale boli sme tam 11 dni.
Takze uplne v pohode, ak bude vsetko ok, tak netreba stresovat.

autor
28. júl 2023

A budu mu robiť aj odber z pätičky? Aj keď je sobota?

selena_luna
28. júl 2023

Odber aj tak posielaju do BB na vyhodnotenie, takze mali by ho urobit aj ked je sobota. To len par kvapiek daju na papierik a poslu prec.

autor
28. júl 2023

@selena_luna a výsledky budú kedy

selena_luna
28. júl 2023

Tie poslu pediatricke. Ta ta bude informovat len v pripade ak vyjdu pozitivne, teda sa preukaze jedno z testovanych ochoreni.

autor
28. júl 2023

@selena_luna aha ale budú mu to robiť zajtra isto? Nie?

autor
28. júl 2023

Už to bude 72hodin.

majka176
28. júl 2023

Ahoj, môjmu robili odber z pätičky v nedeľu, a aj nás prepustili.

selena_luna
28. júl 2023

Ano, mali by robit. Ved sa opytaj novorodeneckej sestry, isto ti vsetko vysvetli

jankalukasova
28. júl 2023

Dieťa pri prepustení nemusí mať pôrodnú váhu ale musí už začať priberať. Toto platilo v pôrodnici BA-Ružinov. Ale ostatné veci, na ktoré sa pýtaš sa treba pýtať tam alebo v aspoň v skupine príslušnej pôrodnice. Veď každá to má inak. Aj to prepúšťanie. Predpokladala som, že v každej už prepúšťanie beží každý deň ale kolegyňa má hneď vyviedla z omylu, že nie. Musela tam prečkať weekend. Žiaľ.
Ale to priberanie je podľa mňa všade rovnaké. Musí začať naberať na váhe.

jessicai
28. júl 2023

Mňa pustili aj keď malá nejedla a chudla. Tvrdili,že mám stále prikladať a malá začne papať. Nakoniec sa po zistilo že malá slabo saje. Nevedela potiahnuť poriadne. Musela som prestať kojiť a dcérka začala priberať keď začala jesť z fľaše.

nika23t
28. júl 2023

Ja som kvôli tomu noc pred prepustením každé dve hodiny malú krmila, aj odsavala som a mlieko jej sestra dala na striekačku, lebo chudla a dokonca aj plienku mala suchu. Domov nás pustili, ale pri prvej poradni pri pediatricke pribrala od prepustenia len 30 g (6 dní od prepustenia) 🙄 potom som začala odsavat a davala jej cez fľašu, a vtedy začala priberať nad rámec. A to bola tretia dcérka, ale prekvapilo ma, že nevedela sať mlieko, aj keď to vyzeralo, že pije.

jessicai
28. júl 2023

@nika23t aj moja dcérka sa tvárila, že pije a nepila.😔

nika23t
28. júl 2023

@jessicai no ved to, že ona úplne tak vyzerala. A moje bradavky zakrvavene, ubolene, sama seba som sa nemohla dotknúť... Jooj, konečne nám bolo lepšie, keď sme prešli na fľašu. Mala sa najedla a ja som si vydýchla. Pre mňa kojenie nebolo vôbec čarovné, a malinka chúďatko bola hladná. Dodnes si vyčítam, že som ju aj seba trápila zbytočným a strašne častým prikladanim.

autor
28. júl 2023

@nika23t tak toto ste vystihla ja bradavky prsia ubolene naliate.
A on furt nervózny a mlieka mam až po uši.
Toto iste mam aj ja ako keby sa len tváril ze papa ale pritom vôbec. Každú hodinu som ho prikladala od včera na dnes a on ti mi ešte schudne no nechápala som tak od dnes večer na celú noc ma dokrm tak dúfam už bude všetko ok.

nika23t
29. júl 2023

Tak držím palce, nech malinký začne priberať a hlavne, nech ste zdraví. Ono sa to upraví, ale tie začiatky sú ťažké, no. V mojom prípade bolo riešením odsávanie mlieka, je to ale pracne a zaberalo mi to veľa času. Snáď sa naučí sať pekne. A keď nie, sú aj iné riešenia, kľudne a bez výčitiek 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre