Sekcia po sekcii v pôrodnici Čadca

8. jan 2020

Ahojte, tie ktoré ste rodili v Čadci odkedy sa zmenilo vedenie a pár lekárov na gynekológii, ako hodnotíte pobyt v pôrodnici, samotný pôrod a hlavne - tlačia rodičky do prirodzeného pôrodu tak ako to bolo doteraz? Alebo radšej Žilina, ak chcem po sekcii znovu sekciu? Lekár sa tu zazmluvniť tiež nedá ako som zistila. Vraj len vo fakultných nemocniciach. Ďakujem všetkým

domculik
8. jan 2020

Ahoj, kamaratka mala v Cadci tiez prvu sekciu - akutnu este za stareho primara a nikto ju netlacil do prirodzeneho porodu o 3 roky neskor, tiez este pri starom primarovi. Tak mala v oboch pripadoch sekcie. Myslim ze zavisi od konkretneho nalezu, ale podla mna ta vyslovene do prirodzeneho po sekcii nebudu tlacit.

zuzka1117
8. jan 2020

Ja som mala prvý pôrod plánovanú sekciu, robil mi ju primár ešte s jednou doktorkou, pri druhom tehotenstve som rodila prirodzene o sekcii som neuvažovala a ani mi ju nedali ako možnosť

lenka2710
8. jan 2020

Záleží aj od toho aký čas ubehol, do dvoch rokoch od prvej sekcie sa odporúča zasa sekcia, po dvoch rokoch asi záleží od dr! Bratrankova žena mala malú otocenu zadočkom a tiež ju presviedčali až rodi prirodzene, ale nedala sa, tak jej nakoniec urobili sekciu

autor
8. jan 2020

Kočky presne kvôli tomu presviedčaniu sa pýtam, či dajú na mňa keď je všetko v poriadku ale ťahá jazva a dosť. Necelé tri roky to bude rozdiel. Necítim sa rodiť prirodzene a hlavne dám na svoj pocit, a bojím sa o jazvu, chodím ohnutá už v 5mes. Bývalý primár nevidel v ničom problém, podľa neho môže prirodzene porodiť každá a potom robili možno každej štvrtej akútnu sekciu. Neviem vôbec aký je tento nový primár, v podstate to záleží od neho či spravia alebo nie. Či je rovnaký ako ten predtým alebo je ústretovejší.

zuzka1117
8. jan 2020

@lenka2710 ja som mala rozdiel presne dva roky a išla som prirodzene , vôbec o sekcii nepadlo ani slovo

zuzka1117
8. jan 2020

Asi záleží aj prečo si tu sekciu mala, bola to akútna sekcia či plánovaná ?

autor
8. jan 2020

@zuzka1117 akútna, nepokračujúci a k tomu infekcia

zuzka1117
8. jan 2020

Myslím že v takomto prípade by ti mali vyhovieť. Ani som nevedela že sa zmenil primár v nemocnici

autor
8. jan 2020

@zuzka1117 je tam pár mesiacov, moja Dr. hovorila že má lepší prístup tak neviem 🤷‍♀️

daniela1911
8. jan 2020

Tlačia na prirodzené pôrody... rodila som v októbri (prirodzene, ale ani nebol dôvod rodiť inak) za nového vedenia a už by som v Čadci nerodila. Dosť momentálne chvália Žilinu, alebo by som sa vybrala do ČR.

autor
9. jan 2020

@daniela1911 ale mala si predtým sekciu alebo to bol prvý pôrod. Tú Žilinu zvažujem aj ja

daniela1911
9. jan 2020

Nie bola som prvorodička, odpovedám len na otázku “čo preferujú súčasní lekári v CA” rodila som spontánne po termíne, ale v nemocnici som bola už 4 dni predtým pričom som mala všetky vyšetrenia Ok a nebol dôvod (aj z tohto dôvodu by som už nezvolila čadčianskú pôrodnicu) ležalo máš tam viacero, niektoré rovnako ako ja len ako sledovací králici, niektoré však boli prvorodičky a mali väčšie detičky, niektoré mali problém s obličkou počas celého tehotenstva.. žiadna nemala sekciu, len ordinovali oxytocin (vyvolávačky mali dlhodobý výpadok).. áno, čo mali robiť, keď nemali iné medikamenty, ale výsledok bol ten, že mama s veľkým babom celá dotrhaná, dieťa zlomená kľúčna kosť; alebo kolaps na sále a akútna sekcia. Chcela by som ale vyzdvihnúť mudr. Kováča a mudr. Bielikovú!!!! Títo dvíhajú úroveň celého oddelenia svojou profesionalitou, prísptupom, odbornosťou a nezakomplexovanosťou, ako to už býva v CA.

autor
9. jan 2020

@daniela1911 áno takže asi tak ako aj za starého vedenia podľa toho čo píšeš.. Za mňa bol jediný normálny korbaš ale ten už odišiel pokiaľ viem. Áno rodičky rad radom prirodzene. Útla rodička a 4,5 kg dieťa? no problem, na izbu ju doviezli po 30 hodinovom pôrode polomŕtvu, mne sa až vlasy dupkom stavali a tiež som dopadla podobne 😑 idem zisťovať ešte Žilinu a potom ako píšeš aj ČR asi :(

monika92
13. jan 2020

Nepostupujúci pôrod čiže nepriechodnost pôrodných ciest v tom tehotenstve neznamena že taký istý problem bude aj v druhom.. to mi povedal dr že nevidí dôvod rodiť cisárskym ... ešte len budem 2r od prvej akútnej... no ja som si vybrala pôrodníka ktorý mi vyhovel keďže mám obavy mám zrasty bolesti jazva má boli a
Už mám dieťa.. riskovať nebudem hocičo aa môže stat

autor
13. jan 2020

@monika92 dúfam že tiež nájdem normálneho lekára ak mi to Dr. neschváli. Máš aj odporučenie na sc aj od iného odborníka? Napr kardiológ atď?

monika92
13. jan 2020

Beriem lieky na srdce mám aj iné problémy mám papiere ale anijeden nenapísal že je za sekciu... ja som požiadala docenta kliniky a hneď mi vyhovel.. úžasný doktor.. ja si myslím že v dnešnej dobe sú ochotní vyhovieť .... poznám prípady kedy ženy chcelicisarsky len koli “chybičkám krásy” ja som bola za prirodzený .. žiaľ nedalo sa a teraz riskovať rozhodne nechcem

hanulienka99
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
agimami
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
25. feb 2020

@agimami ahoj, neviem čo konkrétne myslíš ako to tam chodí ale do druhého dňa si na jis, ráno ťa postavia, prejdeš sa umyť, vyberú cievku a ak sa spontánne vymočíš môžeš ísť na šestonedelie (ak majú plno tak na rizikové). Šestonedelie má rooming in, na rizikové vozia detičky každé 3 hodiny ale v podstate ho budeš mať tiež veľa pri sebe ak budeš v dobrom stave. Na noc neviem ako ostatné ale mne ju nechať nechceli ani na rooming in, ale myslím že keby som strašne chcela tak nechajú 😃

agimami
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
daniela1911
8. mar 2020

@agimami ako som písala vyššie, tlačia na prirodzený pôrod. Určite sa dá v ZA zazmluvniť lekár (aj v CA je možnosť), ale či sa dá dohodnúť sekcia, to pochybujem.. jedine úplatkom ako to býva na SK zvykom.
Ak tam však bude lekár so zdravým rozumom tak rozhodne o sekcií.
Ja by som však volila ČR, poisťovňa cely pôrod dodatočne preplatí.

agimami
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
agimami
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
25. mar 2020

@agimami a do Žiliny si neskúšala ísť sa spýtať? Či aj tam majú takýto postoj?

agimami
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
25. mar 2020

@agimami takže nakoniec v Čadci klasický pôrod? No teraz táto situácia tomu veru nepomohla

agimami
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
26. mar 2020

@agimami skôr čakajú že sa ti pôrod rozbehne sám, neviem aký dôvod si mala prvú sekciu, ale môžeš porodiť bez problémov aj väčšie dieťa prirodzene ale ten strach ti verím, sama to mám rovnako a úplne sa viem vcítiť do tvojej situácie 😞 ten strach a čakanie je najhoršie

agimami
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
26. mar 2020

@agimami pohyby už môžeš mať slabšie lebo bábätko má už málo miesta, ak je ctg v poriadku tak sa nemusíš báť, moja bola akčná a posledný týždeň sa máločo hýbala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre