Taška do pôrodnice

9. jún 2021

Baby asi hlúpa otázka ale mám v pláne do pôrodnice bábo zbaliť zvlášť do tašky, seba do kufra ideálne máleho aspoň takúto som mala predstavu. No všade v zoznamoch je čo je potrebné na sálu to ako vážne mám prísť s troma “taškami”? 🙈

zuzanka.zuzu
9. jún 2021

rodila som prednedávnom v štátnej pôrodnici a prišla som s batohom. nabudúce (to nehrozí! 😀 ) by som prišla len s kabelkou. aké 3 tašky??? čo sa tam sťahuješ?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
9. jún 2021

@zuzanka.zuzu v ktorej nemocnici si bola?
Kamoška bola pred pol rokom v pôrodnici a mala aj svoje oblečenie, aj ho využila lebo mali málo. A že keby vedela zoberie si aj zavinovačku. Mali málo a bol problém ak sa zašpinila nemali náhradnú a teda že boli v dosť zlom stave. 🤷🏽‍♀️

autor
9. jún 2021

@zuzanka.zuzu a zas si nepredstavuj 3 veľké cestovné tašky ale teda kam napracem župan a uterak na intimne partie, osušku, uterak na ruky, uterak na pôrodnu sálu a osušku na sálu, nočné košele a všetko možné čo budem potrebovať (mám v pláne aj vlastnú odsávačku), plienky, podložky mám pocit, že podľa toho zoznamu pôjdem nabalená jak na tri týždne niekam. Neviem ako si sa ty napratala s týmto do ruksaku alebo si asi bola v super nemocnici kde všetko dávajú ale teda o takej štatnej nemocnici som za posledného roka nepočula tak budem rada keď napíšeš kde si rodila. 🙂

vikybotka
9. jún 2021

Záleží od pôrodnice kde ideš rodiť ja som rodila na antolskej ako prvorodička som mala jednu športovú tašku a áno brala som ju rovno na pôrodnú sálu 🙂

denden77
9. jún 2021

ja uplne rovnako ako @vikybotka 🤷‍♀️😁

zuzanka.zuzu
9. jún 2021

😀 kriste to je uterákov 😀 ber max 2. čo ideš do wellnesu? (mala som jeden). župan žiadny (načo ti je?). nebudeš potrebovať nič okrem tej odsávačky (ja som nemala), podložiek, vložiek, plienok. koniec. zavinovačku??? 😲 a postieľku si neberie?
ja som rodila v ružinove takže som išla aj bez vložiek. ale mala som so sebou aj notebook - áno, v tej JEDNEJ taške (teda batohu)

ayanamirei
9. jún 2021

mala som tasku a kufor. Taska isla na porod, a potom do kufra pri ceste domov 🙂 Ked som minula vsetky plienky a vlozky a podlozky, tak hned bolo kopec miesta v nom.

zuziiiii
9. jún 2021

Odsavacku ber! A veľa vložiek veru ja som tiež mala veľký kufrisko plienky plno A všetky som minula.išla som domov tak som mala jednu jedinú plienku pre dcérku A poslednú vložku som si dávala pod seba .uteráky som mala dva A bolo mi málo jeden som hneď zakrvavila nechtiac ....

zuziiiii
9. jún 2021

Tie kojenecké tampóny do podprdy si zober

zuzanka.zuzu
9. jún 2021

@zuziiiii načo? ty si možno potrebovala, jej sa nemusí ani mlieko spustiť... keď jej každá niečo podobné napíše, tak táto príde so skriňou 😀

hennyinnsbruck
9. jún 2021

Ja Kebyže viem čas vratit beriem len kozmetiku a papuče 🤭všetko sme mali k dispozícii (at) spolubývajúca ani vlastne pyjamo nemala, tie 3 dni bola v nemocnicnom🤷‍♀️😊

leona_mum
9. jún 2021

Ja idem na Antolskú a beriem jeden kufrík a športovú tašku k pôrodu takú menšiu. 🙂 Zmestilo sa mi tam krásne všetko. Jedine čo mám tak, že mi to prinesú ak bude treba je popôrodný vankúš plus ešte jeden balík vložiek ale to teda prinesú len keď budem potrebovať. 🙂 Ja zas preferujem mať radšej kufor a všetko v ňom pokope ako prísť ovešaná igelitkami :D :D

zuziiiii
9. jún 2021

@zuzanka.zuzu nemusí sa spustiť mne pomohla práve odsavacka K spusteniu mlieka.lebo mala sa mi nevedela prisat tak som si rozbehla bradavky

zuziiiii
9. jún 2021

Ja som si musela doniesť aj podložky pod seba ani to nám nedali V nemocke

zuzanka.zuzu
9. jún 2021

@zuziiiii písala som o tých prsných tampónoch, že do pôrodnice netreba, nie o odsávačke

autor
9. jún 2021

To, že jedna je schopná byť 4 dni v nemocničnom a nabudúce príde s kabelkou gratulujem ale ja nemienim chodiť prosiť o oblečenie pre drobca radšej mu dam svoje. Čo sa týka odsávačky určite chcem svoju, práve keď nepôjde mlieko tak je vhodna na rozbeh a teda nebudem používať ich. A nie v každej pôrodnici vám dajú podložky pod vás a vložky a nebudem tam potom zhánať vložky alebo podložky lebo jedna by išla s kabelkou. Pýtala som sa niečo iné či si sa napratali do kufra alebo to mali rozdelene niektore baby radili rozdeliť pre babo, pre seba na šestonedelie a pre seba na salu, samozrejme že nemam v pláne tam prísť s igelitkami. Ale tiež sa tam nemienim utierat s osuškou ktoru môžem nechtiac zašpiniť hneď prvý deň. To že niekomu asi nevadí keby bol cely týždeň v jednych nohavičkách neznamená, že ja si plánujem zobrať celú skriňu.

autor
9. jún 2021

@zuzanka.zuzu lebo tie tampóny zaberu tolko miesta že to je presne vec nad ktorou treba uvažovať či ano alebo nie 🤣

zuziiiii
9. jún 2021

@zuzanka.zuzu aha nepochopila som

zuziiiii
9. jún 2021

Ja som ináč všetko dala Z obalov von nebrala som krabice dala som si to do sáčkov aj odsavacku aby toľko miesta nezaberali

zuziiiii
9. jún 2021

Čajík som si robila na.izbe neviem ale.príšerne má bolelo hrdlo .ako som tlačila alebo čo to mi chýbalo čaj ale jedna na izbe mi dala svoj čaj mi tam aj nechala tak super .

autor
9. jún 2021

@zuziiiii tiež plánujem kupiť tie uzatvaratelne sáčky a pobaliť takéto veci do toho nech to nie je v krabiciach

misinka0611
9. jún 2021

Dieťa je zbytočné baliť do špeciálnej tašky. Si to daj k sebe a na sálu som mala jednu tašku a jediné čo mi sestrička z nej vytiahla bol mobil po porode nech dám vedieť. Ok, pri prvom ešte trošku vody som pila.

zuziiiii
9. jún 2021

Hej také ja som aj župan tak sfukla vzduch A do toho.mala som jeden podbradnik malej zagrckala prala som to tam nemala som viac.látkové plienky som mala jednu pod hlavičku.keby tak ešte to zoberiem aspoň viac... bála som sa že ogrcia zavinovacku tak mala podbradnik lebo tam kde som rodila veru neboli nadšene keď ste pýtali druhu zavinovacku somrali

autor
9. jún 2021

@zuziiiii zupan mam uplne tenucky keďže bábo bude v lete tak som nechcela teply župan ťahať.

zuziiiii
9. jún 2021

Ved Hej ja som rodila V marci 7.3. Bola ešte zima vtedy som ja hrubý brala

slavkadi
9. jún 2021

Ja som mala jednu mensiu športovú tašku s vecami na sálu a prvý deň, a potom mi manžel na druhý deň doniesol druhu s náhradnými vecami a čo som ešte potrebovala.

autor
9. jún 2021

@zuziiiii tak to ano to by som nekupovala a zobrala by som taky čo mám doma.
Ono asi idealne zistiť či idu všetky veci so mňou na sálu to asi tiež záleží od pôrodnice. Či baliť vôbec niečo zvlášť

amelie2017
9. jún 2021

Ja som brala kufor, v nom som mala veci pre seba a v taske v kufri aj veci pre babatko. Na salu som nepotrebovala nic, lebo u nas si na izbe, kym nejdes na salu len odrodit. To som brala len mobil.

hipuska
9. jún 2021

Určite si never všetko hneď. Priprav si to doma a potom ti to donesú. Neviem ako u vás, ale u nás to bolo tak, že ty a tvoje veci idú s tebou na "pôrodnú sálu" a potom ťa vozíkom aj so všetkými taškami prenášajú na izbu. Takže, sestričky boli dosť nervózne, keď okrem ženy, museli na vozíku tlačiť aj ďalšie ťasky plus ich vykladať a nakladať. Ďalšia vec je, že musí byť k tebe voľný prístup,či už na izbu aby dr nezakopavali o tašky v prípade urgentu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre