Čo dať do tašky, ktorú budem mať priamo na pôrodnú sálu?

maria1310
29. mar 2022

Ahojte, zaujimalo by ma co ste najviac vyuzili priamo pri porode ? Chcela by som si zbalit zvlast tasku ku porodu a zvlast potom na pobyt, nech tam nebeham s velkym kufrom ked budem rodit 🙂

evica17
29. mar 2022

@maria1310 gumene slapky do sprchy, vodu, vreckovky, nocnu koselu, hroznovy cukor, vlozky porodne....neviem realne co treba, ale toto ma napada asi tak, kedze oba porody boli rychle ze.som.nic nestihla vziqt

thereisabear
29. mar 2022

@maria1310 ten kufor budeš mať aj tak pri sebe, nie? Aspoň ja som mala. Ešte veľký uterák by som pridala.

ja_mama
29. mar 2022

Ako pise vyssie @evica17 plus ja som si zbalila aj knizku, mobil, nabijacku ak by to trvalo dlhsie nech mi nejak ujde cas. Nocnu koselu som mala ale v tej druhej taske, na porodnej sale som mala erarnu - aj tak sa zaspini.

simsalabim
29. mar 2022

Priamo na sale som nepotrebovala vobec nic. Iba nocnu koselu. Ale na vzdycharni sa mi zisla flasa vody, z ktorej som si uchlipavala (napriek tomu, ze to nasi lekari neradi vidia).

banalu
29. mar 2022

@maria1310 na vzdycharen
slapky do sprchy, dva uteraky - jeden na seba, druhy na zem 😉 mna zdrbala upratovacka, ze im tam robim potopu, ze niesom tam jedina (bola som 🤣) a to som sa poutierala v sprche od vody a tak vysla von - pravda je, ze zapky som si neutrela - tak zase nebudem utierat seba a zabky jednym uterakom 🤣
Inak velmi odporucam rychloschnuce uteraky 😉
Hroznovy cukor
Vodu
Sluchatka, mobil, nabijacku
Nahradnu koselu (ak rodis v svojej)

domka222
29. mar 2022

Priamo na sálu mi stačili len vložky a telefón. Prvý krát som tam strávila necelé 3 hodiny a druhý krát 40 minút 😃

lucka114
29. mar 2022

@simsalabim to fakt? To som nevedela, veď ja som pila jedna radosť 😀 nikto mi nepovedal, že nemôžem piť ...

jaskolka
29. mar 2022

Ja som mala zbalenu nočnú košeľu, prezuvky, vložky, knihu,vodu, stipec a gumičky do vlasov. Ale keďže som tam prišla o pol jedenástej večer, tak som sa snažila trochu driemat, oddýchnuť si medzi kontrakciami.
Koselu som napokon mala nemocnicnu, takže som využila len tie prezuvky a gumičky.

schokolade1988
29. mar 2022

Ja som mala a využila som : šľapky gumenne, fľašu na vodu bola som neustále smädná ,mobil ,nabíjačku, náhradnú nočnú košeľu ,vreckovky ...iné som nevyužila ,vložky aj podložky mi dali na sále priamo . A ešte keď tak jeden menší uterák

simsalabim
29. mar 2022

@lucka114 mozno sa to zmenilo, ja som rodila uz davno. Ale neodporucali pit ani jest kvoli moznej anesteze. Po prvom porode, ked som skoro umrela od smadu, lebo mi nikto nedal pit ani po porode (nemohla som vstat), som sa uz zabezpecila.

janka_266
29. mar 2022

K vode odporúčam pohár, alebo menšie fľašky s tými naustkami či ako sa to vola, čo má napr. Rajec 😃 ja som mala veľkú 2l a teda po prvom pokuse sa napiť mi radšej naliali do ich pohára 😃

martinka13
29. mar 2022

Uterák, šľapky, labelo, vreckovky a vložku always. Po pôrode ta prevezu na izbu, medzitým budeš zrejme len ležať (ja som to tak mala) na koze.... Na izbe som mala všetko ostatné

maria1310
autor
29. mar 2022

@thereisabear no nie ten by mi manzel doniesol az neskor ked ma daju na sestonedelie, nechcem sa tam trepat s kufrom hned :D

maria1310
autor
29. mar 2022

@simsalabim co je vzdycharen ?

nicole003
29. mar 2022

@lucka114 veru 10 rokov dozadu zakaz pitia. Len vlhcenou gazou sa pretreli pery. Tiez si musim asi vsetko pozistovat,ze ake su zmeny. Napr. vtedy sa nosila aj ziletka ale ani jedna to teraz nespomina.

klip0
29. mar 2022

Ja som nevyužila nicovite nič a tiež som mala všetko možné nachystané 🤷🏻‍♀️ alebo teda využila. Fľašu s cucakom ktorú mi muž len k ústam dával, tá bola potom fajn aj na šestonedelí, že som sa neobliala 😅
Ale teda ak v pôrodnici nedostaneš tak aj nočná košeľa no.. a ešte muž mi natierali svojim balzamom pery, vraj som mala strašne suché, to si ale napamatam, ale tak tiež by sa zišiel

simsalabim
29. mar 2022

@maria1310 miestnost, kde cakas, kym ta uz neposlu na salu. Nemusis tam byt sama, mizu tam byt dalsue zeny. Ale mozno to uz neexistuje? Pri prvom porode som tam bola od vecera, celu noc az cca do pol osmej. Potom sala. Pri druhom od rana do cca pol tretej, potom sala.

maria1310
autor
29. mar 2022

@simsalabim no ja co som bola pozriet v porodnici v CR tak vraveli ze na porodnom boxe sa je pocas 1. aj 2. doby porodnej tak neviem kde by ta vzdycharen mala byt, o nicom takom nehovorili :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre