Dajú mi hypotéku, keď zarábam 500 eur?

lealei
23. apr 2015

Som na materskej dovolenke,ale popri nej som na Tpp a v cistom zarabam 500eur...daju mi uver 25000?

sednaja
23. apr 2015

@lealei oni riešia aktuálny príjem a nie ten, ktorý by si mala potenciálne, keby si nebola na MD.......okrem toho má každá banka iné kritéria.....skús sa opýtať v prvej náhodnej a uvidíš čo ti povedia........podľa mňa ti nedajú. Keď sme my brali hypotéku, tak dokonca môj príjem - rodičovský vôbec nebrali do úvahy, ale úver, ktorý bol na moje meno áno ...... sila

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lealei
autor
23. apr 2015

@evamarek77 dufam ze daju,aj podla mna by mali dat...len neviem ci az do takej vysky aku chcem...Diky za odpoved🙂

ivet1371
24. apr 2015

Myslím ze ked niećo založiš tak dajú

h2
24. apr 2015

@lealei Ahoj, záleží aj na cene nehnuteľnosti, čiže či berieš hypo na celú cenu, alebo niečo platíš vopred v hotovosti. Ale, ako to už bolo spomenuté, najlepšie Ti poradia v banke (predbežné info Ti dajú aj telefonicky, alebo mailom, nemusíš tam kvôli tomu letieť, to až keď budeš reálne vybavovať.)

libka1
24. apr 2015

500+200 rodicovska, jedno vyzivovane dieta, uver by si mala dostat, rodicovsku beru tiez ako prijem

gabrielaslivkova
24. apr 2015

@lealei na základe uvedených informácií (teda len príjem) áno, ak tam nebudú iné negatívne skutočnosti - tvoj príjem postačuje na to, aby si mohla dostať taký úver.

leily221
28. apr 2015

@libka1 rodicak sa ti v ziadnej banke nezaratava ako prijem. je to totiz socialna davka a tie sa pri ziadani o uver do uvahy neberu

andromeda_ja
28. apr 2015

@leily221 @libka1 Rodicovsky prispevok sa riadne rata do prijmu domacnosti! Nezaratava sa materska, lebo to je nemocenska davka.

gabrielaslivkova
28. apr 2015

@leily221 rodičovský sa do úveru počíta, ale nie ako samostatný príjem. Berie sa ako vedľajší príjem, teda väčšinou je v bankách spolu s hlavným prijmom akceptovaný.

libka1
28. apr 2015

@leily221 zhruba pred mesiacom som sa na to pytala v mbank, rodicovsky do prijmu zaratavaju, inac by som si to nedovolila napisat 😉
@andromeda_ja a napisala som nieco ine ako ty? ten vykricnik si odpusti ked nevies citat 😀

marian86
28. apr 2015

baby a odkedy sa rata aj rodicovksy do uveru, lebo ked priatel bral hypo tak v banke povedali že to nemožu zapocitat ako prijem, kedže je to iba na 3 roky..

libka1
28. apr 2015

@marian86 to netusim, ja som sa na to pytala asi pred mesiacom a povedali mi ze to do prijmu rataju. ci to predtym bolo inak neviem...

marian86
28. apr 2015

@libka1 no lebo pred rokom bral priatel hypo na dom, a veru že neratali do prijmu rodičak 😠

libka1
28. apr 2015

@marian86 mozno zavisi aj od banky, ale to netusim, to ma len napadlo

chrumecky
28. apr 2015

záleží od banky, niektorá berie príjem z TPP aj z MD, niektoré nie, ak je jedno vyživované dieťa a žiaden iný úver, tak v každom prípade by to vyjsť malo. Ešte záleží od toho či ide o hypo alebo o spotrebák. Pracujem s tým, ak treba pomôcť, stačí napísať 🙂))

marian86
28. apr 2015

@libka1 ani VUB ani CSOB to do prijmu nepocital

gabrielaslivkova
28. apr 2015

@marian86 pokiaľ viem, tak minimálne tie veľké banky to akceptujú (ak sa teda bavíme o hypotéke). A aj pred troma rokmi to bolo akceptované. Akurát píšeš, že tvoj priateľ bral úver. A ty si bola spoludlžník? A na koho bol písaný rodičovský?

marian86
28. apr 2015

@gabrielaslivkova sme ako druh a druzka, a rodicak je na moje meno ale isiel ne jej ucet. Ano bral hyp na dom a v oboch bankach povedali ze Rodicak do prijmu sa nezapocitava, kedze to nie je staly prijem

gabrielaslivkova
28. apr 2015

@marian86 materská nie je akceptovaný príjem v plnej výške, max. do výšky rodičovského príspevku. Rodičovský je akceptovaný, však ak sa nemýlim, je vyplácaný do 3 rokov dieťaťa (však sa ani banke nezaväzujem, že po roku nedám výpoveď z práce, kde aktuálne pracujem). V oboch prípadoch ako vedľajší príjem k hlavnému. Aspoň ja tak viem, že to je akceptované pri hypotékach.
A z tvojej odpovede nie je jasné, či aj ty figuruješ na úvere. Ak je rodičovský písaný na teba a chodí na priateľov účet a on figuruje v úvere sám, tak ten rodičovský nemôže byť akceptovaný, pretože nejde o jeho príjem.

shania31
28. apr 2015

@gabrielaslivkova
Presne ako pise @marian86 CSOB rodicovsky príspevok nepocita do prijmu. My sme brali uver minuly rok a za mna prijem 0 - iba manzelov prijem bol uvadzany v ziadosti.

balkica
28. apr 2015

@marian86 my mame z VUB a pocitali tam aj rodicak

marian86
28. apr 2015

@gabrielaslivkova nefigurujem kedže bola som na rodičovskom, a kedže to nebrali ako prijem do domacnosti ani ma dotoho uveru nakoniec nezapisali

lady511
28. apr 2015

@lealei dajú,,slsp určite, ,ja som robila 4mesiace vtedy plat 550 v čistom a chcela som 12 000 aj mi dali,,a mám super splátku, ,záleží aj od toho kolko detí pri dvoch deťoch pri takom plate veľmi ťažko,,ale ja mám jedno a chceli mu dať okolo 20 000 ale to bola vysoká splátka, ,penize som mala od podpisu do 10min na účte

balkica
28. apr 2015

My mame 20 000 hypo, ja som ako ziadatel s prijmom 200€ rodicak a manzel ako spoluziadatel s priemernym prijmom za posledne 3mesiace 430€ ..az 3.banka nam dala hypo...a mame hypo pre mladych..sa to oplati kvoli tym prvym piatim rokom

andromeda_ja
29. apr 2015

@libka1 Libka preco na mna utocis? Ved ja som naopak Ta chcela podporit, ze sa to zaratava, aby si sa nedala zmiast odpovedou Leily221. Vykricnik bol na mieste a nemal sa Ta nijako dotknut. Uz nic nenapisem, ked som taka negramotna.

alby2014
29. apr 2015

Mne VUB dala hypo 40 000 na plat 515 v cistom ... s podporou byvania pre mladych je mesacna splatka 140e. Ja som vsak mala uspory vo vyske 10% hypoteky a brala som ju sama , nebola som este vydata a nemala dieta . Bolo to v roku 2013.

libka1
29. apr 2015

@andromeda_ja prepac, ja som to pochopila ako vycitku ze davam nejake dezinformacie 😅 sorry sorry sorry, som sa nejak moc rozohnila

andromeda_ja
29. apr 2015

@libka1 ;) Nic sa nestalo...

libka1
29. apr 2015

@andromeda_ja tak pekny den prajem, odchadzam v mieri 😀