Predschválený úver v banke

anetaadam
2. jún 2014

Mame predschvaleny uver v našej banke,spotrebny a rozne dalšie.Chcem sa opytať brali ste niekto takyto uver, čo ešte k tomu treba ake doklady?diky za každe info

luliu
2. jún 2014

@anetaadam ked ho mas predschvaleny a staci ti ta predschvalena suma, nepotrebujes uz nic. Prides poziadas a o 10 minut mas peniaze na ucte

anetaadam
autor
2. jún 2014

@luliu mame tak dost vysoke sumy predschvalene ale chceme ani nie polovicu,čiže požiadam len tolko kolko chcem čerpať.Brali ste takyto uver?

luslus
2. jún 2014

@anetaadam mozes si vziat kolko chces a netreba ti k tomu nic

luliu
2. jún 2014

@anetaadam nie nebrali, ale minuly tyzden som bola v banke a ponukli mi predschvaleny uver a vysvetlili jeho cerpanie

anetaadam
autor
2. jún 2014

@luslus
@luliu baby ešte taka otazka,urok tam mame 8% ,je to dobry ale vyšší urok?Nevyznam sa v tom nebrali sme ešte uver

luliu
2. jún 2014

@anetaadam 8 % je super

anetaadam
autor
2. jún 2014

@luliu tak díky moc 😉

luslus
2. jún 2014

@anetaadam pisala som ti ale akosi to tu neukazuje. 8% je super, ja som teraz mala 10,9. len by som to nebrala este ako zavazne, oni to budu este kontrolovat a potvrdzovat. a od dnesneho dna sa pravdepodobne menili uroky, to je info od mojej kamosky co robi v banke. a teda isli hore

anetaadam
autor
2. jún 2014

@luslus čo sa tam ešte teda posudzuje,nevieš.Nam to už ponukali ale vteda sme nejak nemali zaujem a ale teraz by sme chceli a bolo nam povedana že peniaze su do 30min. na učte tak neviem

luslus
2. jún 2014

@anetaadam tak oni to posielaju so socialky a neviem kde vsade kde to definitivne odklepnu. ved ked pojdes uvidis co ti povedia. a mozem sa spytat kde maju take super uroky?

anetaadam
autor
2. jún 2014

@luslus my mame učet v čsob,ale manželovi tak chodi dost vysoky prijem tak asi preto

traffic
2. jún 2014

ked mam schvaleny uver tak banka mi peniaze vyplati hned v ten den alebo ako to je, lebo chceme kupit byt uver mame schvaleny ale kym sa vsetko zavkladuje na katastri tak to trva mesiac a potom ked pridem so zavkladovanou zmluvou na kataster tak banka hned uvolni peniaze alebo sa caka dalsi mesiac

relaxan
2. jún 2014

@traffic banka uvolni prostriedky rychlo, ked dolozite doklady z katastru, tak peniaze mate do par dni, samozrejme zalezi od sikovnosti danej pracovnicky v banke 🙂

traffic
2. jún 2014

@relaxan dakujem pekne za odpoved

relaxan
4. jún 2014

@anetaadam @luslus mozem sa opytat, preco uvazujete o predschvalenom uvere? Tie maju vysoke uroky, hypotekarny uver dostanete dnes s urokom 2,5 %.

luslus
4. jún 2014

@relaxan ja o nicom neuvazujem ale zakladatelka

relaxan
4. jún 2014

@luslus zle som sa vyjadrila, ak dobre pochopila, vy ste zobrali za tych 10,9 %? Len ma zaujima, preco take vysoke uroky, ja som predschvalane poziciky doteraz nijako neriesila, lebo su to starsne vysoke uroky. Ked mi banka poslala postou podobnu ponuku, tak to ani necitam a vyhodim do kosa. Zrejme sa nevyznam, ale pisali ste, ze su to dobre uroky tych 8% ale hypoteky maju 2,5 % tak v com je hacik? To len cisto zo zaujmu. Dakujem za odpoved.

andreah25
4. jún 2014

@relaxan Trochu to tu pletiete. Nie každý má možnosť zobrať si hypotéku, čiže môže si brať jedine bezúčelový spotrebné úver. A predschválené úvery v banke sú iba spotrebné úvery bez zabezpečenia nehnuteľnosťou.
A na spotrebný úver je úrok od 8-10% skvelý. Bežne totiž dostanete na bezúčelový spotrebák úrok pokojne aj 18%.
A taktiež, ak zakladateľka aj potrebuje vyššiu sumu, ale nemôže založiť banke nehnuteľnosť - tak je skvelá možnosť využiť práve predschválený úver - má lepšie podmienky, ako keby žiada samostatne (napr. 100% zľava z poplatku za poskytnutie, alebo napr. aj ten nižší úrok).

anetaadam
autor
4. jún 2014

@relaxan ja nechcem hypoteku na dom alebo byt, mame vlastny dom bez hypoteky

luslus
4. jún 2014

@relaxan ja som brala uver pred par tyzdnami, brala som bezucelovy uver, ja som nepotrebovala hypoteku. a ja som nemala predschvaleny uver. dalsia vec, ze ja som peniaze potrebovala co najskor preto som ho cerpala v mojej banke, mala som moznost aj v inej a s urokom 9% len im to trvalo tak som to zrusila...

relaxan
4. jún 2014

@andreah25 ahaaa, dakujem za vysvetlenie, preto som sa na to pytala 🙂

relaxan
4. jún 2014

@luslus uz chapem rozdiel 🙂 len mi to nedalo neopytat sa, kedze som nechapala v com je to take dobre, ale ked je to bezucelovy uver, tak chapem, ze je aj vyssi urok

relaxan
4. jún 2014

@anetaadam jasne rozumiem, ja som len nechapala, aky tam je rozdiel, ale uz mi to andreah25 vysvetlila 🙂

deniss_megan
7. júl 2014

ahojte neviete kedy nabehuju na ucetvo vub predschvalene uvery?

martina2005
30. júl 2014

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať aký úrok pri spotrebnom úvere vám ponúkla VÚB banka? Núkajú mi 10,9%, zdá sa mi to dosť. Ďakujem.

eeffka
30. júl 2014

@martina2005 je to dost , ja mam na predschvalenom vo VUBke 6% aj to im mozem okaslat
@deniss_megan neviem kedy presne ale az ta vyhodnotia , ze si rentabilny klient, oni nikdy nenukaju uver niekomu kto je rizikovy a mam pocit ze cim menej ich potrebujes tym viac sa ti pchaju...

ja som vo Vubke 7rok, prijem stabilny, slusny a zacali mi vyvolavat tak 4roky dozadu intenzivne, vlastne to zacalo v case ked som od nich preniesla hypoteku lebo mi nukali "uzasnych 4,5% " ako dlhorocnemu klientovi a za rohom mi ich konkurencia dala 3,7% ... tak som isla pa,a odvtedy mam predschvalenie vysoke, dovtedy som tam mala cca 6000

martina2005
30. júl 2014

veď aj ja to mám na predschválenom úvere, klientom som vyše 15 rokov s pravidelným príjmom..a mám tam spotrebný úver 10,9% ktorý som chcela teraz refinancovať, myslela som že úrok bude menší.Ešte mi pracovníčka v banke hovorila že až po podaní žiadosti a schválení vyjde výsledný úrok, ktorý môže byť menší. Tak neviem či je to pravda.

andreah25
30. júl 2014

@martina2005 Je to pravda, konečný úrok dostanú až vo vyjadrení k schváleniu, skôr ho nevedia zistiť ani ľudia na pobočke. Ak chceš, nechaj si úver pokojne schváliť a podľa výsledného úroku sa rozhodneš čo urobíš. Ak by Ti úrok nevyhovoval, tak pokojne si ten úver jednoducho nevezmeš a nepodpíšeš úverovú zmluvu.

andreah25
30. júl 2014

@deniss_megan na účet? až po podpise úverovej zmluvy 🙂

martina2005
30. júl 2014

@andreah25 ďakujem pekne za odpoveď, ešte by som sa chcela spýtať, že keby mi po schválení vyšiel úrok ktorý by nevyhovoval, dalo by sa s tým ešte niečo robiť? viem ich žiadať o nižší, ako som mala ten predtým 10,9%?pani v banke hovorila že aj na pobočke by sa dalo zjednať úrok, len neviem od čoho to závisía pokiaľ ísť. Čítala som že úrok sa dať znížiť, ak mám flexiúčet, chodí tam výplata, poistenie úveru..ale to všetko už mám. Ďakujem, ak by ste mi vedeli poradiť.