Ráta sa výživné ako príjem?

seemani
19. mar 2014

Situácia:
Môj príjem 1000e každý mesiac nabieha na účet. Nie som zamestnaná, som na materskej a keďže príjem je výživné, neviem to zdokladovať. chcem si vybrať úver na záhradu, ktorá je už čiastočne odkúpená, len treba doplatiť zvyšok. ručila by som záhradou a mala by som aj ručitela s príjmom 350e, čo vie zdokladovať, avšak už má jednu pôžičku, ktorú ale v pohode platí. je moéžné, aby mi schválili úver? Považuje sa výživné za príjem? banka mi totiž sama ponúka určitú hodnotu, ale je top málo, potrebujem viac...

biancarv
19. mar 2014

Neviem ako je to teraz, ale mne v banke neuznali výživné ako príjem.

baklik
19. mar 2014

ty mas vyzivne 1000 eur?? wau... myslim si, ze rucitel s prijmom 350 eur a s pozickou na krku je nic moc pre banku... najlepsie bude, ked sa pojdes popytat priamo do banky, tu ti kazdy napise nieco ine a informacie typu JPP....

seemani
autor
19. mar 2014

🙂 no tam som sa pýtala a ženská mi povedala, že ak ja chhem žioadať, musím dokladovať príjem. ale vtedy som jej ešte nenavrhla túto možnosť že budem mať ručitela a bduem aj ja ručiť..No pojdem sa tam zajtra spýtať, to bude najlepšie

ammellia
19. mar 2014

To vyzivne mas určené súdom?

shania31
19. mar 2014

@seemani
Myslim, ze na MK sa pytat otazky typu, ci by ti banka dala uver za daných okolnosti atd, nie je moc vhodne- radsej by som to konzultovala priamo s bankou- je nas tu sice kopec mamiciek, ktore robia v bankach, ale myslim, ze na tvoje otazky ti da najlepsie odpoved banka a budes priamo vediet na com si.

maznacik007
19. mar 2014

pokial ti banka ponuka nizsi uver moze to byt aj problem hodnoty pozemku resp. tej zahrady .... co ja viem je to od banky k banke .... ci uznaju vyzivne ako prijem ... ja by som zobrala vasu dohodu schvalenu sudom ze ti bude partner tolko posielat ... a skusila to ...
ten rucitel je nic moc ... tam by mu to nevyslo ... ked splaca aj ine a ma taky nizky prijem ...

ale teda wau vyzivne .... co ja mam kamaratky a ex mali prijem 2000 plus v cistom tak na dve deti dostali tak 500 az 600 spolu...

pemizb
19. mar 2014

Nie je NAHODOU vyzivne urcene na deti? Rucit zahradou...no...neviem...to malokedy.....pre banku nie je zaujimava zahrada...banka nie je realitka...potrebuje aby si splacala.....ak nesplacas, co bude so zahradou? Ked rucis bytom resp. domom...tak je aka taka zaruka ze budes platit lebo prides o strechu nad hlavou. Ak potrebujes len doplatit zvysok, tak skus poprosit rodinu. Ved zmluvu spisete a tak.....no ved podla toho kolko je to TEN DOPLATOK. No a ten rucitel.....sam ma uver, to mu banka odrata, plus mu z toho odrata jeho naklady....aspon zivotne minimum...a co mu uz ostane z tych prachov.....hrozne kolko zarabame. Nic v zlom, ale ten rucitel je asi rad ze dostal uver pre seba. Ak ma este nejaku tu kreditku...tak je uplne pase ako rucitel. A si sa pytala vo svojej banke ze ci ti daju uver na zahradu? Banka vidi ake ti chodia prachy na ucet.....tak ale vyzivne je urcene detom...si myslim.

wendy62
19. mar 2014

Rucitel ma velmi nizky prijem, ten ti nepomoze. Vyzivne vacsinou neuznavaju, kedze to je prijem urceny na potreby dietata a nie na splacanie zahrady. Presnejsie ti samozrejme povedia v banke, ale skor rataj s tym ze nie.

milota164
19. mar 2014

aj ja si myslim ze vyzivne nie je prijem z pohladu banky, ale najlepsie je pytat sa priamo v banke, uvidis co ti povedia, za opytanie nic nedas

tajomna21
19. mar 2014

@seemani ci len prijem z vyzivneho bude stacit som si neni ista ... ale na druhej strane, ked som sa ja bola informovat na uver, tak mi k mzde pocital aj vyzivne ako moj prijem .....

seemani
autor
20. mar 2014

no nemám to určené súdom banka ani nevie že ide o výživné. len každý mesiac tam je taká suma a na základe toho mi banka ponúkla úver, ale to mi ponúkla banka, neviem ako to je, keď pýtam ja. Záhrade je dosť veľká, má hodnotu, ale tak neviem či by im to stačilo.. pojdem sa spýtať len ma zaujímalo, či niekto nevie ako je to s tým výživným

stanislavao
20. mar 2014

@seemani na toto vam nikto uver neda. rucit zahradou? naco by to banke bolo. a rucitel so smiesnym prijmom a uverom - neni rucitel. a vyzivne je pre deti, nie pre vas na uver. bohuzial, ale banka vam uver neda. ste na materskej a to je pre banku smerodajne, ze nezarabate.

martinamk
20. mar 2014

@seemani v tom pripade ked vyzivne ani nemas zdokladovane sudom by banka ani nebrala do uvahy 😒 pretoze by ani nemali istotu, ze tu sumu kazdy mesiac skutocne dostanes. Uprimne si myslim ze ziadna banka ti zial uver neposkytne, jedine nebankove subjekty typu provident, quatro atd. Ale tam su nehorazne uroky....

seemani
autor
20. mar 2014

@stanislavao banka mi sama úver ponúkla, už dvakrát, takže až taká nemožné to zas nie je... 🙂

billam
20. mar 2014

@seemani na 100% nebude banka považovať vyzivne za príjem!
1.vyzivne je určené na dieťa
2.z každého príjmu platis dane, odvody a vyzivne je z toho oslobodené

bosoriak
20. mar 2014

@seemani OBavam sa, ze to bude takto: ako pises, banka ti sama ponukla uver na zaklade pravidelneho prijmu na ucte. To je bezne. Ak vsak budes chciet vyssi, obavam sa, ze bez normalneho prijmu rucitela to mozne nebude. Ak by si totiz chcela rucit zahradou, bude to uver zabezpeceny nehnutelnostou a tam su znovu trosku ine podmienky. Totiz, dolezity je potom sudny odhad a %, kolko z posudzovanej sumy si chces vlastne pozicat. Banka si preveri schopnost splacat, posudi minulost a rozhodne. Ale relevantne rozhodnutie ti daju len oni.

Neviem, ako ti to ponahla, ale este je mozne si vziat ten uver, co ti ponukaju oni, riadne ho splacat a potom si poziadat o navysenie. Predsalen budes mat pozitivnu historiu splacania a inu vyjednavaciu poziciu.

A vyzivne je predsa aj pre teba, nielen pre deti, takze reci o tom, ako to mas minat len na deti su trochu mimo temy. ved hadam das detom najest, aj ked budes mat zahradu 🙂

hviezda89
20. mar 2014

Pokiaľ si na materskej, tak ti žiadna banka nedá úver

mimla
20. mar 2014

Ak myslíš tie správy, čo posielajú tak tá prišla aj mne. Stavím, sa, že kebyže tam prídem a žiadam o úver naozaj, tak ma vysmejú. Oni sú povinní ponúkať mi úver. pretože to od nich chce ich šéf. Vždy, keď idem do banky, majú "pre mňa" úver. Keď im oznámim, že som materskej, len zahlásia "aha" a je koniec ponúkania a venujeme sa transakcii, kvôli ktorej som do banky pôvodne prišla. Ale ak ti ho dajú, tak daj vedieť, bola by to úplne nová informácia.

shania31
20. mar 2014

@seemani
A aky uver ti ponukli- bezucelovy spotrebitelsky? A ta "ponuka" uveru bola len formou emailu, informacie, ze mame pre Vas predschváleny uver? Alebo si bola realne v banke a konkretne si sa bavila so zamestnancom banky?? Vies, ina situacia nastava v reale, ked uz ziadas o uver- banky si preveruju cez SP platenie odvodov atd atd. Dalej o aky uver ziadas.....

ejuska79
20. mar 2014

mali by to uznat ako prijem, treba doniest pravoplatný rozsudok sudu, v ktorm mas vyzivne urcene...ale kazda banka ma zrejme ine pravidla, neviem..

shania31
20. mar 2014

@ejuska79
Jasne pisala, ze nema to urcene sudom. Z coho vyplyva aj riziko, dnes jej da 1000 eur a o mesiac 100 eur. Banka potrebuje co najviac istotu pravidelného "prijmu".

wendy62
20. mar 2014

@seemani oni automaticky ponukaju uver kazdemu kto ma pravidelny prijem. Vyhodnoti sa aky mas priemerny zostatok na ucte, pravidelny prijem, a z toho ti ponuknu uver. Niektore banky by ti taky uver aj dali bez dokladovania (nie vsetky), ide vsak o spotrebny uver s velmi vysokymi urokmi a ponukana suma je maximum. Ak by si na take uroky vzala nieco drahsie, platila by si hrozne prachy za uroky, to sa vobec neoplati, hypoteky maju bezne polovicny alebo tretinovy urok oproti spotrebaku. Ak chces akykolvek iny uver ako ten, co ti ponukali, tak treba vsetko dokladovat, tym padom si bez sance.

ejuska79
20. mar 2014

@shania31 jaj, tak to je pravda..sestra ma urcene sudom a pekne jej to zaratali k prijmu..a nastastie jej plati pravidelne..

andreah25
20. mar 2014

@seemani výživné nie je v žiadnom prípade považované za príjem, i keď je súdom uznané.
Ani súdom uznané výživné nie je zárukou, že ho žena dostane. Ak dotyčný ho nebude platiť, tak čo... je možnosť náhradného výživného, ale.... to dostane až po určitom čase a po vyčerpaní všetkých možností na získanie klasického výživného (tzn. najskôr exekúcia na neplatiča a pod.). A keď aj získa náhradné výživné, tak stačí či dotyčný zaplatí čo i len jeden mesiac 10 eur a znova sa náhradné výživné pozastavuje a znova treba žiadať a tak dookola...
Pre toto je to neuznané ako príjem za účelom získania úveru.

seemani
autor
20. mar 2014

@mimla nie nie ide o normálny úver nie o smsk. bola som už aj tam, povedala mi ženksá, dajte mi vodičský občianksy hnedď môžete mať úver, ale nehchela som vtedy.. už 2x mi takto ponúkli

seemani
autor
20. mar 2014

@wendy62 aha takže ak sibudem nechavať na účte veščí zostatok, tak mi logicky ponúknu viac? lebo najprv mi ponúkali malú sumu, potom jak sa mi navýšil príjem mi ponúkkli 3násobok ale vtedy mi neostávalo nič na účte, takže ak by ostávalo, môžem dúfať, že by mi ponúkli ešte vyšší?

shania31
20. mar 2014

@seemani
Ano, banky prepocitavaju priemerny zostatok na ucte- za mesiac, za posledne 3 mesiace atd, ale dolezite su aj kreditne obraty na ucte.
Uhm normalny uver- cize klasicky bezucelovy spotrebitelsky, ked su dost vysoke uroky- splatnost max 6, niektore banky max 7 rokov- splatka ujeta.

natalienka12
20. mar 2014

@seemani Výživné na dieťa je príjem dieťaťa, nie tvoj príjem. Jedine že by si mala výživné na seba to je tvoj príjem. Výživné 1000 eur by si musela mať na 5 detí, lebo 1000 eur nie je bežné výživné na 1 dieťa. Ako pozerám máš len 1 dieťa. Ak má muž veľmi vysoký príjem, tak súd určuje výživné na 2 časti a/ bežné výživné na mesiac, tu sú zahrnuté bežné výživné na daný mesiac, určuje sa individuálne, napr. je rozdiel ak dieťa navštevuje drahú materskú školku, má drahé koníčky, zdravotné obmedzenia alebo ide o dieťa, ktoré chodí do štátnej škôlky a je zdravé.Zvyčajne je to maximálne 600 eur b/ druhá časť výživného je tzv. tvorba úspor, ktoré sa poukazujú na špeciálny účet, s týmito prostriedkami sa nemôže bez súhlasu súdu nakladať. Tvorba úspor sa ukladá mimoriadne bohatým ľudom, ktorých príjmy sú veľmi vysoké zvyčajne viac ako 5000 eur mesačne.

K veci: predpokladám, že ti manžel alebo exmanžel mesačne posiela sumu 1000 eur, aj mne tak manžel posiela, lebo každý máme svoje účty a vzájomne si presúvame, ak je treba. To ti určite súd neuzná ako príjem. Ak si rozvedená, mala by si mať rozsudok súdu. V každom prípade výživné na dieťa nie je tvoje, ale je určené pre dieťa, nech je to koľkokoľvek. Vidím to zle, banka úver určite neschváli. Nehnuteľnosťou sa nedá ručiť, k nehnuteľnosti sa môže len zriadiť záložné právo. Záložným právo k nehnuteľnosti sa zabezpečujú len hypotekárne, nie spotrebné úvery.

wendy62
21. mar 2014

@seemani toto si kazda banka urcuje po svojom, ale ano, ak budes mat niekolko mesiacov vyssi zostatok, tak mas sancu ze ti ponuknu vyssi uver.
Najlepsie riesenie pre teba by bola hotovostna pozicka od nejakeho znameho, normalne so zmluvou, nemas nejakeho ochotneho pribuzneho, kamosku a pod.?

shania31
21. mar 2014

@natalienka12
Co sa tyka toho vyzivneho a urcenie sudom..... v tom ti oponovat nebudem, v tom doma nie som.
Ale co sa tyka druhu uverov,ktore banky poskytuju v dnesnej dobe ano. Banky okrem hypotekárnych uverov poskytuju aj rozne spotrebne/spotrebitelske uvery a to:
- bezucelove uvery
- ucelove uvery zabezpecene nehnutelnostou .......