Vysoká hypotéka

maaaaaaaria7
23. júl 2014

Máte niektorá veľmi vysokú hypotéku, úver? ak tu je taký blázon, ako s tým žijete? ja mám, založené sú dva byty.. práca nestála.. 1 dieťa, o druhom len snívať asi.. nejako som z toho na zbláznenie...

lubomirspetko
26. júl 2014

@fidka79

Na poistenie smrti s klesajúcou poistnou sumou si treba dať pozor, poistná ochrana klesá iným spôsobom ako klesá istina hypotéky. Väčšina poisťovní má takzvaný lineárny pokles poistnej sumy. Hypotéky neklesajú lineár... Na začiatku poistná ochrana prevyšuje záväzok a postupne začína záväzok prevyšovať ochranu...

Ideálne je keď pokles viete v poistnej ochrane ovplyvniť a posunúť ho na neskôr...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maaaaaaaria7
autor
26. júl 2014

idem riešiť poistenie, ďakujem všetkým...
byt nebol taký drahý ako suma úveru... suma úveru bola navýšená kvôli tomu, že kúpený byt bolo treba prerobiť, je v nej vnútro - zariadenie bytu a auto, ktoré manžel potrebuje kvôli práci.. samozrejme, prerábka stála asi 3x viac, ako sme predpokladali - cesta späť už nebola... kiež by som vedela vrátiť čas, pretože určite boli veci, ktoré by som urobila inak a úver by nebol tak veľký.. čo už, doplácam na to...
ešte raz vďaka za rady, tipy, ... 🙂

lubomirspetko
26. júl 2014

@fidka79

Len pozor na ten lineárny pokles 😉

Napríklad:

V 7 roku môžte mať poistnú sumu 40 000€, ale istina úveru môže byť 46 000€. Lineárny pokles nekopíruje pokles istiny pri hypotéke. Ideálne je keď si viete buď pokles na poistení posunúť, alebo ak sa dá nastaviť pri poistení percentuálny pokles.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cenculinka
26. júl 2014

Zaujimava alternativa je priamo poistenie uveru vramci splatok,kedy poistna suma kopiruje cca zostatok uveru.
@maaaaaaaria7 xixi viem ta pochopit.ale neboj sa,ono sa to casom zlepsi. Necitala som vsetky prispevky,mozno sa da riesit nueco s urokom,kazdy cent,ktory date ako mimoriadny vklad,ma obrovskt vyznam v celkovej preplatenosti uveru. Viem ze sa tazko spori ale aj 200-300€ rocne ma velky vyznam...skuste mozno takto...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubomirspetko
26. júl 2014

@fidka79

Tak to robíte už teraz výborne 🙂 Poistenie nie je sporiací produkt. Rizikové poistenie je oveľa zaujímavejšie ako kapitálové...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubomirspetko
26. júl 2014

@fidka79

Ak budete v budúcnosti využívať sporiaci produkt, ktorý na sporenie je skutočné určený môžte zarobiť viac ako keby ste pokračovala v sporení cez poisťovňu. Získali ste skúsenosť ktorá môže zabezpečiť že v budúcnosti nestratíte / zarobíte peniaze 🙂

PS: Na predajcov "sporiacich" poistiek mám veľmi nepekný názor 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubomirspetko
27. júl 2014

@fidka79

Je úplne jedno s akej je poradca spoločnosti. Dôležité je akým spôsobom robí svoju prácu 🙂

maaaaaaaria7
autor
28. júl 2014

@lubomirspetko súhlasím, my sme natrafili - teda na nás sa nalepili dvaja fakt zlí poradcovia. jeden nám dal podpísať poistku a zmizol zo Slovenska. - akúkoľvek zmenu som nevedela normálne riešiť..a druhý,.. plašil ma, ako môžem zo dňa na deň ovdovieť, aká katastrofa ma čaká,... naťahoval čas - až kým sme prešvihli možnosť zmeny v úvere.. a tiež zmizol.. takže som dosť alergická na toto povolanie... cítila som sa ako oblbnutá hus.

janka1989ya
18. feb 2015

hm ..vysoká hypotéka ,treba to brať tak ,že si vo svojom , urobíš si ako chceš ,kedy chceš atď..
Za nájom pýtajú veľké peniaze ,a stále to dávaš cudzej osobe do vrecka ( bývame teraz tak ) a riešime hypotéku ,lebo je to neskutočné ,už len ten pocit mať byt napísaný na tvoje meno .. 😉

janka1989ya
22. feb 2015

63 000 je este pohoda si Muslim , my budeme brať 85000 ,cize vacsia splatka ,ale kedze 5 rokov platime podnajom to bude takmer to iste akurat ,ze to bude NASE 😊
Všetko zvladnete treba s tum bojovat ,a to ,ze ste vo Svojom nech Vas zenie vpred

suzy34
23. feb 2015

My mame hypoteku 400tisic, dom v Nemecku a byt v Bratislave, ale tu su zas ine platy

aduuus
2. mar 2015

Ahojte, ak potrebujete vybaviť úver, hypotéku, poistku, stavebko, sporenie...čokoľvek, poprípade už niečo z toho máte a bodlo by Vám ušetriť na mesačných splátkach, ozvite sa KOŠICE a OKOLIE, nakoľko sídlime v Košiciach. Vieme vybaviť pre klientov výhodnejšie ponuky, ako keď si idete za okienko vybavovať samy, nakoľko my spolupracujeme priamo s riaditeľmi inštitúcií.