Dá sa tabletou do umývačky vyčistiť gauč?

24. júl 2023

Ahojte, potrebujem vyčistiť gauč a už párkrát som na odstránenie škvŕn na oblečení použila tabletu do umývačky. Všetko krásne čisté. No a k veci, ma niekto skúsenosť aj s čistením gauča? Ze rozdrvím tabletu, rozpustím vo vode a poriadne vydrhnem gauč?

bluemoon24
24. júl 2023

Ne, ne, ne a ne 😅 je to sice super plan, ale problem s gaucem je ten, ze to pak nemuzes oplachnout/vyprat. A zustane ti to lepkave.

viestta
24. júl 2023

Ak ide len o flaky, tak dostat suchu penu na calunenie. Ak je ten gauc celkovo spinavy celkovo, tak najlepsie je zaplatit prifi cistenie s poriadnou masinou, ktora vytaha nielen spinu ale aj vodu z cistenia a gauc bude rychlo suchy

autor
24. júl 2023

No, mam tri malé deti, a aj napriek dekam ten gauč vyzerá, akoby som doma mala skolku 🤷‍♀️ Pozerala som aj profil čistenie, ale tak snažím sa ušetriť, kde sa dá... Takže čo mozem urobiť sama, skúšam. Uvidíme, ešte hľadám aj rady so sódou a zlcovym mydlom, to mam doma.

viestta
24. júl 2023

Pri domacom cisteni gauca mas dva problemy. Ked to dokladne namocis, tak ten cistiaci prostriedok dokladne nevyplachas, ostane v caluneni a potom budete na tom sediet a este sa do zvyskov bude lepsie chtat spina. Druha vec, ze to vsetko vsiakne aj do vrstiev pod latkou, strasne dlho to bude schnut, moze ti zacat smrdiet gauc, pretoze svlkost, kadejake zvysky co presli cez latku do molitanu a vatelinu tam zacnu kvasit, hnit a plesniet. Vycistenie gauce stoji okolo 50 €, je to jednorazova zalezitost ale s vysledkom budes spokojna. Mozno lacnejsie vyjde pozicanie profitepovaca, ale na calunenie to musi byt naozaj silna masina, ktora taha vodu z hlbky.

viestta
24. júl 2023
jumama
24. júl 2023

Aj ja som za profi tepovanie, par krat sme si dali cistit, ked bola malacka mala. To sa neda porovnat. Naprikla u nas aj pozciciavaju tie tepovacie stroje Karcher, to este lacnejsie mas, ked si na hodku pozicias... ak by ste to niekde v okoli mali. My sme este mali tak blbu latku na sedacke, ze ked som to vytepovala rucne a uschlo to, porobili sa po okrajoch schnutia take mapy, takze to vyzeralo strasne, este horsie ako pred tepovanim, z malej skvnky velka...

autor
24. júl 2023

Ok baby, vďaka za reakcie, odkladám tabletu a idem skúsit, či sa niekde nedá požicať tepovaci stroj. Radšej takto zaplatit, ako zničiť a potom riešiť novy gauč. Vďaka este raz ❤️

aliaray1
24. júl 2023

Ahpj a keby si si v pozicovni na den pozicala napr. karcher tepovaci stroj, a pretepovala zelenym persilom co tam nalejes? No nebude to ako od profesionala, ale lacnejsie. A ked najtazsie skvrny predtym presuchas tekutym zlcovym mydlom...potom navlhcis vsetko, pretepujes, mohlo by to byt este krajsie. A pripadne zopakovat

autor
24. júl 2023

@aliaray1 áno, už som si pozerala, kde v okolí požičiavajú tepovac. Tak som našla, že požičiavajú a v cene je aj čistiaci prostriedok a cela chémia. Neviem presne, čo to znamená, ta chémia, ale budem múdrejšia o pár dní.