Mám kúpiť práčku alebo práčku so sušičkou?

mius86
28. máj 2023

Už asi týždeň surfujem po nete a hľadám, čo by bolo vhodné. Doteraz som sušičku nemala a momentálne nemám miesto na oboje. Neviem, či sa vôbec oplatí kupovať 2 v 1. Alebo radšej len čisto práčku. Čakáme bábätko, tak som rozmýšľala, že by sa zišla aj taká so sušičkou. Ak by ste mi vedeli poradiť... Neplánujem to kúpiť za vysokú cenu. Max okolo 500€. Čisto práčku aj za menej. Som zástanca toho, že tak isto po čase odíde ako lacnejšia, tak aj drahšia. Alebo akú funkciu by mala určite mať novšia pračka?

danka2009
28. máj 2023

@mius86 určite nie 2v1, aj v elektre nám povedali že 2v1 sa rýchlo pokazí keďže oboje idú na jeden motor... My máme zvlášť práčku a zvlášť sušičku na sebe postavenú a je to super

ropucha6
28. máj 2023

@mius86 na seba ich nedas? Za mna susicka v top trojke spotrebicov.

mius86
autor
28. máj 2023

@ropucha6 nie, nedám na seba. To by som musela vyhodiť skrinku a potom, neviem, kde by som dala všetky tie veci.

mius86
autor
28. máj 2023

@danka2009 ako neplánujem, že by som všetko prádlo sušila, iba fakt v prípade núdze.

luccija
28. máj 2023

@mius86 nekupuj 2 v 1 radšej by som ju ozelela.Ale pri dieťati budeš roky len prať a prať.Ja si v zime už neviem predstaviť byť bez sušičky.

lelelienka
28. máj 2023

Tiez som nazoru ze 2v1 nie, aj co sa tyka funkcnosti nemoze to byt plnohodnotna pracka a plnohodnotna susicka. Tiez som nad tym chvilu uvazovala, ale ked som zacala zistovat viac, uz nechcem. Okrem toho, ze zvyknu mat vyssiu spotrebu, pretoze po prani sa okrem oblecenia susi aj samotna pracka, dalsia vec, ked operies plnu pracku, kombinovana susicka (vraj) taku kapacitu nema, cize to aj tak musis rozdelit. Susicku chcem, ale teda kupime zvlast.

mius86
autor
28. máj 2023

@luccija ja už jednu 10 ročnú slečnu mám, tak viem, že sa perie veľa 😉 Tak skúsim ešte teda takto a potom do domu dokúpime zvlášť. Už len sa rozhodnúť teraz ktorú 🤦‍♀️

ropucha6
28. máj 2023

@mius86 aj my sme kupovali az do domu. Inak tie 2v1 - poznam len jedneho cloveka, co je s tym spokojny a to je single muz, cize tam tipujem, ze idu max 2-3 pracky za tyzden.

tamitamitami
28. máj 2023

Ja mám 2v1...... väčšinou v nej iba periem na sušenie ju využívam tak 1-2 krát do týždňa. Už ju mám 2 roky a zatiaľ funguje bez problémov. Perie super, sušenie je za mňa také priemerné (ale na tých pár krát to stačí).

didush27
28. máj 2023

@mius86 ja mám 3 roky 2v1.. som spokojná, periem niekoľkokrát týždenne a suším v nej iba uteráky, tie si už bez sušičky neviem predstaviť sušiť

simsalabim
28. máj 2023

@mius86 ja mam 2v1 Bosch asi 7 rokov presne kvoli priestoru a som spokojna. Susim v nej iba niektore veci (teda vuprane triedim) a aj to iba v zime.

mius86
autor
28. máj 2023

@tamitamitami
@simsalabim
@didush27 môžem sa opýtať na konkrétnu značku/typ?

simsalabim
28. máj 2023

@mius86 Bosch. Ale typ ti nepoviem, urcite su uz nove typy.

eruvanda
28. máj 2023

Ja mám tiež 2v1 a som spokojná. Nesuším v nej všetko ale aspoň uteráky a deky. Jasné že určite je lepšie ich mať oddelené ale keď ich nemáš kde dať tak lepšie 2v1 ako len práčka hlavne cez zimu si to neviem predstaviť kde by som to sušila. Kým sme boli ešte 2 dospelý tak toho prádla toľko nebolo ale teraz keď je nás 5 tak si to už neviem ani bez sušičky predstaviť.
My sme mali 8 rokov Candy. Teraz som chcela už 9kg a tak sme vo februári kúpili Whirlpool. Tiež som chcela do 500€ čo sa mi aj podarilo dokonca z predĺženou zárukou.

didush27
28. máj 2023

@mius86 ja mám LG, ale presný typ už neviem

tamitamitami
28. máj 2023

Máme tuším presne túto Candy......
https://www.datart.sk/pracka-so-susickou-candy-...

diewcatqoo
28. máj 2023

Mam 2v1 a som spokojna. Mam LG. Periem cca 4x do tyzdna, susicku vyuzivam ale o dost menej. V zime susim castejsie, ale nie uplne vsetko. V lete vacsinou nechavam vyschut pradlo na slnku.
Pokial neplanujes susit dennodenne, ale len obcas, tak si myslim, ze ti v pohode staci 2v1.

dadis
28. máj 2023

Tiez som teraz kupula 2v1 kvoli priestoru. Mam kapacitu prania 11kg, co mi uplne vyhovuje, susila som len parkrat, tam je kapsacita 6kg, ale to je pre mna ok. Vacsinu veci mam aj tak technicke pradlo, co rychlo preschme aj v prechodnom obdobi. A co sa tyka uterakov, ja ak nemusim, tak nesusim, lebo ja nemam rada, ze su potom makke. Milujem totiz ten pocit utriet sa po sprchovani do cisteho "tvrdeho" uteraka. Ja viem, divne 😬🙈

zuzzuzi909
28. máj 2023

Ked nie je priestor na dva spotrebice, tak aspon dva v jednom, podla mna je to ovela lepsie ako zostat bez susicky, ze mat len pracku. 😉

bluka2
28. máj 2023

Ja som chcela nejaku v dobrej energetickej tiede a veru vysla tych 500 eur sama o sebe... Rozhodla by som sa tak znovu, susicka mi nechyba, zato setrit elektrinu je fajn

zuzzuzi909
28. máj 2023

@dadis to fakt s tymi uterakmi?? Ja to milujem! Ja nemam rada, ked su uteraky take tvrde, tie davam aj v lete do susicky, take makke ked su nafufnane, to je moje. Aj napriklad deku ked dam oprat, tak ju dam aj ususit, lebo je potom na dotyk taka prijemnejsia 🙂

bluka2
28. máj 2023

@zuzzuzi909 aj ja mam rada tu tvrdost...

laila22
28. máj 2023

@mius86 2 v 1 určite nekupuj. Nie je to praktické..

zuzzuzi909
28. máj 2023

@bluka2 ani mne susicka nechybala, pokial som si nevyskusala ake je to ju mat, neriesit v zime vlhkost pri suseni pradla. Ked som pradlo v zime vo vnutri susila tak zakazdym som mala problem, ze mi nevonalo pekne. Odkedy mame susicku tak tieto problemy su fuc, je fakt, ze v zime ju ovela castejsie vyuzivame ako v lete, ale neviem si uz predstavit zivot bez nej.

cacianka
28. máj 2023

@danka2009 presne, v piatok som to riešila, a predajca mi toto vravel. 1 motor, suši vodou, vysoká cena cez 700e, vysoká spotreba energie.

zuzuliennka1
28. máj 2023

@mius86 aj na susicku vies dat skrinku, ja tak mam - pracka, na nej susicka a na susicke skrinka.
dva v jednom sa neoplati, pokial budu dve deti, teda budete 4ia, uz teraz urcite peries dost.
susicka 2v1 nikdy nevysusi tak dobre, ako samostatna.
a hlavne - dam prat, potom susit, kym sa susi, dam druhu pracku, dosusi sa prva varka, vyberiem odlozim, dobehne pracka, dam susit.
dve pracky mam oprate a osusene v priebehu jedneho popoludnia

stannkal
28. máj 2023

@mius86 keď už máš rodinu a teda veľa prania tak by som určite nekupovala 2v1. Rychlejsie sa kazia a maju vacsiu spotrebu ako separátne spotrebiče. Sušička sa dá umiestnit do hociktorej izby v byte, potrebuje len elektrinu. Inak rozdiel medzi lacnejšou a drahsou prackou nie je len v kazivosti ale aj v iných parametroch, napr kvalitnejšia práčka ma menšiu spotrebu, lepšie vyperie, je menej hlučná atď.

simca06022011
28. máj 2023

ako chces susit v pripade nudze, tak sa na to vykasli. Kup si poriadnu pracku. A nie nie je pravda, ze sa rovnako pokazi lacna aj draha. Drahsie, a zanckove, maju lepsi servis okrem ineho. CIze ty si kupis pracku za 300, pokazi sa vyhodis. Ale ja mam pracku za viac, opravim ju za 70EUR a pouzivam dalsich x rokov. V konecnom dosledku aj tak usetrim, lebo ty za moje obdobie prackove ich vymenis viac.. moja mama ma za obdobie moje pracky uz asi 5tu.. bez srandy. Hlavne ze lacne boli.

Ale k otazke spat: Ked budes potrebovat, susicku si vies kupit neskor, aj samostatne, a vies si ju dat hociakm aj do chodby, kamkolvek. Nepotrebuje okrem zasuvky ona NIC.

ja som roky susila v susiarni, behala popri malom dietati hore dole, prali sme vtedy hadam 15 pracok tyzdenne, my sme velki, okrem toho kosele, nohavice... detske veci. PLNA susiaren bola kazdy tyzden iba od nas. SUsickou toto zmizlo. V byte to susit by bolo na nervy, plesne sme riesilli par rokov predtym a nikdy viac by som to nechcela zazit. Vonkku as nedalo, aj ked na balkonoch som mala snury. Proste zavesis, zacne prsat, v lete kolkokrat burka.. v zime nic moc.. Susicka je dobra vec. Samostatna. Spolu to ma kopec nevyhod. Nebudes s tym spokojna podla mna.

simca06022011
28. máj 2023

@dadis peeling, ja si to uzivam na navstevach :DDDD

mius86
autor
28. máj 2023

@simca06022011 mne na balkon neprsi nikdy, takze s tym problem nemam. Doteraz som ju nemala, tak to bol taky napad, ci sa oplati ta 2v1. Nemam teraz na nu priestor, keby bol, tak si ju kupim.
@stannkal
@stannkal To viem, ze nie len v kazivosti. Samozrejme, ze pozeram aj na ine parametre. Ale nedam za pracku 1000€, aj ked na to mam. Zas nepozeram, ani tie za 200, ci 300 €, Hladam zlatu strednu cestu.