Aký platíte mesačný poplatok za škôlku?

kaviju
4. sep 2014

Dobrý večer rodičia škôlkárov. Napíšte my prosím, koľko platíte mesačne za škôlku ak by sa dalo podľa krajov. Čo myslíte je suma 9 eur adekvátna pre Vranov nad Topľou kde je veľmi vysoká nezamestnanosť, aj na úkor toho že samospráva neplánuje nejakú veľkú renováciu škôlok ktoré by som povedala že sú v havarijnom stave tečúWc praskaju potrubia zatekaju strechy atď. Ďakujem

maznacik007
4. sep 2014

Trnavsky kraj 12 eur mesacne mala dedina skolka nie je povinna nemusis tam davat dieta ak ti je to vela ja som vdacna za skolku len vyberanie zo skolky a hodina a pol denne ma stoji stovku mesacne

evka4
4. sep 2014

Bratislavsky kraj - skolne 25,- euro + strava + hrackovne, spolu cca 60,- euro / mesiac.

darina1952
4. sep 2014

@kaviju Ahoj, Košice - škôlka patriaca pod mestskú časť Staré mesto: 17€ školné/mesiac z toho 15€ školné a 2€ príspevok na vybavenie jedálne - príbory+taniere (tak nám to bolo prezentované), strava cca 25€, 10€mesačne na "pomôcky" pre deti ako papier na kreslenie... ale aj tak mi nosí syn obrázky na šmirákoch čo doniesli rodičia. Plus na začiatku roka sa nosí tekuté mydlo s pumpičkou, toaletný palier 4kotúče a hygienické vreckovky - také krabičkové vyťahovacie balenie... a to sa potom počas roka podľa spotreby triedy donesie opäť. A počas roka sú ešte mimoriadne poplatky za vystúpenie uja Ľuda, alebo nejakého divadielka a tiež na Mikuláša a deň detí prispievame na balíčky pre deti 😉
V prípade, že pri nástupe do škôlky ešte dieťa nedovŕšilo 3 roky, tak je mesačné školné 50€.
Takže 9€ sa mi na Vranov nT nezdá veľa 🙂

alabama0011
4. sep 2014

Bratislava-Petrzalka 13.60 eur + 4 kotuce wc papiera, tekute mydlo a 10 balickov vreckoviek a som z toho strasne happy, lebo doteraz sme platili sukromnu 420 eur mesacne, cize som ochotna kupovat toaletak aj kazdy mesiac 😉)

luciacv
5. sep 2014

Rožňava - mesto (asi najdrahšie škôlky široko ďaleko bez obrazu nadpriemernej kvality) 50 € pre deti do 3 rokov a pre deti s trvalým bydliskom mimo mesto, 3- a 4-ročné deti s trvalým bydliskom v RV 25 €. Sú to škôlky zriadené mestom. Navrch je potom ešte strava 1,22 € na deň, plus vraj navrch sú krúžky a iné aktivity. Uži si 9 € poplstok, je to malinka aj na VnT.

jamelia
5. sep 2014

Gbelany - dedina - okres Zilina - 10 € skolne + povinne sponzorske 4 € kazdy mesiac, obedy cca 1,10 €.

snopkulka
5. sep 2014

Pezinok - poplatok za škôlku 25e mesačne, strava 1,16e na deň a na pol roka 30e na výkresy, aktivitky, pomôcky a podobne 🙂

stanislavao
5. sep 2014

@kaviju je podla mna jedno, ci je skolka na vychode, ci na zapade. pomocky, hracky potrebuju deti tam aj tam. my platime na dedine v okrese GA 10e mesacne + vreckovky, obrusky nosime k tomu tiez. strava je cca 1,09 - desiata a obed. okrem toho ZRPS asi 15e a prispevok polrocny na skolku cca 10e. a je uplne jedno v akom stave je skolka. opravy a rekonstrukcia su v rezii mesta, ci obce a neplatia sa zo skolskeho poplatku. to mate peniaze na farbicky, hracky, vykresy, pomocky pre deti a pod. u nas sa kupuju z toho aj mydlo, uteraciky maju deti skolske, navliecky na postielky tiez nemusime nosit, pohariky a pod.

ejuska79
5. sep 2014

Piestany-13 eur mesacne skolne, 1,57 eur strava na den,tj 30-32 eur mesacne... Stvrtrocne 5 eur na pranie pradla a rocny poplatok 20 eur do Obcianskeho zdruzenia kt. Ma skolka,z toho chodia do divadielok,na vylety,samozrejme na vsetko nevyslo,tak este sme dplacali na vylet na Beckov

amouramour
5. sep 2014

@alabama0011 tu je vidiet vdacnost nas maminiek, ktore sme skolky nedostali`🙂))ja neviem, kiez by som uz platila aj 100 eur, vzdy lepsie nez sukromna skolka

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ikabu
5. sep 2014

v Humennom je 8,50 eur každý mesiac plus za stravu 1,17 eur za deň

piacere
5. sep 2014

my platíme 20€ na mesiac, 8€ za ovocie (to je tuším ročný poplatok), 1€ poistné na rok a 1€ džúsy na rok. Synátor nosí ovocie len raz do týždňa....
Okrem toho nosíme sirup, vlhké utierky, v zime papierové utierky na nos.
Strava 1,54€ a k tomu sa dopláca ešte za to ovocie a džús....

Ale poznám škôlku na východe, kde je školné na mesiac 5€, nič iné rodičia okrem stravy k tomu neplatia, strava 1,05€ a aj tak pindajú....

miku1
5. sep 2014

Košice - 15 € mesačne + 1,19 € strava na deň + ostatné výdaje (toaleťák, servítky, hygienické vreckovky, čajíky, pranie, ........)

civediamo
5. sep 2014

Nitra- 14€ mesačne + 1,22 strava na deň,potom ešte 10 eur na pomocky a 10 eur ani neviem na čo 😒 ,,,,, wc papier,vreckovky,vlhčene obrusky a tekute mydlo,na začiatku školskeho roka bolo treba doniesť,,,,čajik je už na každom či donesie,ale už to 1 euro ma nezabije po tom všetkom 😉

rainee
5. sep 2014

Ba petrzalka 13,60 mes.poplatok, cca 25e mes.strava, 70e rocne na skolkarske zdruzenie z kt.financuju aktivity a pomocky. Raz za polrok treba doniest vreckovky, toaletak, mydlo. Super cena oproti 400e mes.za sukromnu skolku 😉

ricko
5. sep 2014

Dubnica nad Váhom - 15,- eur mesačne + 1,32 strava na deň+ 5 eur mesačne na pomocky, robíme zber papiera a nosíme ho do školky, za čo školka dostáva toaletný papier a vreckovky. 😵

lucik194
5. sep 2014

ba - rača, kazdy mesiac 55€, v tom je strava 32, tych 23 je skolne a zdruzenie, vylety, pomocky, uz nedoplacame nic viac

uglybetty1234
5. sep 2014

9 EUR za škôlku? tak to je luxusná cena!
My platíme v štátnej v Martine 17 EUr + strava 1,22 na deň + krúžky. DOniesť navyše obrúsky, vreckovky, toaleťák. A aj tak som rada, lebo keď bol v súkromnej tak čo sa týka ceny, prístupu, vybavenia, učiteliek, tak sa to nedá porovnať. V štátnej je to oveľa lepšie.

emilia25
5. sep 2014

Tak ja som zatial platila 24eur strava za starsieho zatial len to lebo je predskolak a za stredneho tiez 24strava plus 12eur skolne.a zrps sa u nas bude platit 18eur na pol rok.aspon tak mi povedala pani riaditelka.ja som tiez spokojna lebo v meste sme platili viac a teraz sme na dedine a platime menej.a samozrejme este sa potom bude platit za anglinu a za rozne kruzky ale o tom nam povedia na rodicovskom.

kachorratt
5. sep 2014

Trnava- za september musíme zaplatit poplatok 50eur! kedže malá ešte nemá 3 roky. Inak školné bude 15eur/mesiac a strava 29eur / mesiac.

lucinocka
5. sep 2014

Lol tak u nas v chorvatsku prosim pekne statna dedinska skolka od siedmej do jednej bez stravy 30 eciek, v meste statna klasika cely den so stravou skoro stovecka, ta budte radi

katkabalon
5. sep 2014

Bardejov - školné 12 eur a strava 23 eur a ešťe bude nejaky triedny fond ,ale neviem presne koľko to bude.

barcelona94901
5. sep 2014

Nitra - 14eur mesačne a 50 eur na začiatku každého roka
,ešte strava 1,20 na den ,výlety ,divadielka sa platia zvlášť ,kružky ako futbal,tanečná ,flauta su zadarmo,angličtina sa platí
o školku sa staraju ,je v nej všetko ,zbieraju peniažky ,sponzorské a látaju to-pre deti,je to aj vidieť a kto može ,čo ,to prinesie

tá nezamestnanosť je všade,aj u nás máš maminky,bez práce či 350 eurové platy v rodine a dve ,tri deti,kde treba platiť všetko a všetkým ,všade a na sukromné školky mnohí nemaju,nestačí im na to ani plat

sharlotta
5. sep 2014

Prešov - školka 15e, strava 25e, plus toaletny, tekute mydlo, vreckovky, vlhcene utierky a kuchynske utierky a kazdy polrok 17e na pomocky. Plus este nejake ZRPS tusim 10e.

sharmana
5. sep 2014

Školné býva okolo 24 eur mesačne (platí sa na 2 mesiace vopred), ešte neviem presne ako tento rok, bude rodičko.
Strava okolo 34-36 eur podla počtu dní.
Každý pol rok sa platí 65 eur + 2 eura voda, ako sponzorské od rodičov, tj. ročne 130 eur+ voda
Ešte si vypýtajú na práčovnu cca 10 eur a samozrejme všetky hygienické potreby nosíme každý pol rok- toaleťáky, tekuté mydlo, vreckovky suché, vlhčené.
Je možné, že to bude tento rok ešte vyššie, rodičko všetko objasní.
Krúžok tanečná je napr. 11 eur mesačne.

hradnapani
5. sep 2014

25.- skolne mesacne, 32.- strava, spolu so vsetkymi dalsimi poplatkami (zrps, pranie bielizne, cistiace prostriedky), to vychadza mesacne na 70 eur. Plus bolo treba na zaciatku doniest servitky, vreckovky, toaletak, vlhcene utierky, mydlo 😉

ano, 9 eur mi pride na Vranov primerane, mozno aj trochu nizke. Zavisi, ci platite aj ine poplatky.

nanulik
5. sep 2014

12€ poplatok, za stravu cca 24€, raz za rok 15€ zrpš

monika837
5. sep 2014

LE- 10e plus 1,50 na pomocky, strava 1,05e na den, zrps 15e

liwka
5. sep 2014

Tak ja pridávam moju skúsenosť so škôlkou, čo mi mnohí nechcú veriť. U nás školné mesačne je 5€ !!!! A to sa polka mamičiek rozčuľovala, keď to zo 4 zvýšili o euro, pretože z tej sumy sa pomôcky kupovať nedali. Zdalo sa im to hrozitánsky veľa. Strava je 1,12/deň, ZRPŠ 10€ + nejakých 5 éčok za farbičky a výkresy- ale to platíme len na zač. šk. roka