Chcem byť perfektná

miminka272
24. nov 2014

Rozmýšľam či je tu niekto s podobnými problémami ako ja lebo mám čoraz častejšie pocit že som nejaká divná. :D Som prvý krát tehotná, neplánovane. No s priateľom sme už 5 rokov a aj tak sa to malo uskutočniť niekedy o 5-6 rokov. Akurát som skončila vš denné a prešla na externé ktoré si určite dokončím aj keď sa mi veľa ľudí čuduje a ja nechápem prečo. Neviem prečo by som nemala študovať ten jeden rok a pár mesiacov popri bábätku. :-/ Problém je v tom že som príliš mladá a necítim sa na to a okrem toho som silne zaťažená na kariéru. Dostala som veľmi dobé miesto v Bratislave, no vzhľadom na tehotenstvo a súčasné doštudovanie som to nechala tak. Na jednej strane som sa chcela vypracovať byť niekým, starať sa o seba, užiť si mladosť aj s peniazmi a kariérou, vplyvnými priateľmi, veľa veľa cestovať a byť s priateľom len tak. Po skončení školy si za rok naplánovať dokonalú svadbu. Postaviť domček a až potom dieťa. Deti mimochodom milujem a chcem byť najlepšou matkou akou dokážem byť. Lenže popri tom sa akosi nechcem vzdať tých svojich plánov čo sa týka kariéry, štúdia. Do práce nechcem ísť tak chcem rozbehnúť vlastný biznis. Zároveň nie som ochotná odísť od dieťatka skôr ako pôjde do škôlky. Samozrejme si zakladám tiež na tom aby som mala dokonale upratané vždy v domácnosti a taktiež aby om bola stále príťažlivá. Je to podľa Vás reálne? Byť perfektná vo všetkých smeroch?

eeffka
24. nov 2014

@miminka272 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a to som matka 2deti, s bytom, autom, dajma tomu kariérou a vcelku cistou domacnostou a normalnym manzelom

hmm len vplyvny kamarati mi chybaju, mam len takých obycajnych 😝

lafamme
24. nov 2014

ty si ma tak rozosmiala🙂 😀 , budeš mať dieťa, možno budeš mať aj kariéru pri malom, ale nikdy nie perfektná, budeš rada, ak sa stihneš niekedy najesť 😎

simonka77
24. nov 2014

realne to nie je. podla mna. nieco na ukor niecoho. a pri malom dietati mat vsetko tip top vratane seba...to si potom prosim navod.

henikav
24. nov 2014

@miminka272 casom prides na to ze zivot nie je len cierny a biely, ale medzi tymi dvoma farbami je kopa odtienov. Nikdy nic nie je dokonale, ale mozes sa snazit aby to bolo co nalepsie a co najviac sa priblizit tvojej dokonalosti. Pisem tvojej, lebo kazdy ma ine priority a pre kazdeho je dokonalostou nieco ine....

adeala
24. nov 2014

@miminka272 nie, nie je. Toto všetko NARAZ určite nie. Tvoje predstavy boli veľmi naivné aj bez dieťaťa. Daj si ciele v živote kedy, čo chceš dosiahnuť a ako sa k tomu dostaneš a pracuj na tom. Ale len tak všetko naraz nebude. Jedine, že by si mala obrovské šťastie - a človek nikdy nevie. 😉

trish31
24. nov 2014

@miminka272 taketo plany ma vacsina z nas....ale potom nastane realita,narodi sa dieta a ty budes prve dni rada,ked sa osprchujes a vyspis,ver mi,ze na pracu a karieru nebudes mat ani pomyslenie 🙂 Ked sa vsetko ustali a najdes si system,ano,da sa vela veci ale chce to vela sebazaprenia.

Co sa tyka prace,ano,mozes ist do prace ale dieta bude na druhom mieste.Potom si budes musiet sakra porozmyslat co naozaj chces a co ti je prednejsie.

Studium zvladnes,navyse externe urcite ano

A zostat stale pekna a pritazliva?Jasne,da sa to🙂

vodavodickova
24. nov 2014

@miminka272 😁
ked sa babo narodi,uvidis sama co a ako a vo vsetkom budes ma ovela jasnejsie;)

lienkafoj
24. nov 2014

@miminka272 nie, nie je to realne. nebudes dokonala vo vsetkom. mozes byt dokonala v jednom a zanedbavat ine veci /kariera-rodina/, alebo budes priemerna vo vsetkom /zlata stredna cesta/. ak budes chciet byt perfektna vo vsetkom, skor ci neskor ta caka nervozita a ine poruchy psychiky... poznam z vlastnej skusenosti a inych okolo mna. drzim palce aby si sa rozhodla spravne, ale myslim, ze byt matkou a zaroven tazkou karieristkou neprinesie nic dobre ani tomu dietatu /mama vecne v praci alebo na sluzob. ceste,.../

trish31
24. nov 2014

@miminka272 ta dokonale upratana domacnost na to som zabudla,no,neviem ako ostatne zeny ale ja upratujem az ked dieta zaspi....cez den sa to neoplati 😅

lauricka
24. nov 2014

@miminka272 ono sa ti to dako utrasie v hlave, nechaj veci plynut, co je a nie je realne zavisi od jedinca. Teraz si to nemozes vediet predstavit a my uz vobec nie. Tak klidek, az pride dieta, zistis viac.

petruska78
24. nov 2014

@miminka272 no koledujes si o drsne sklamanie 😖 pri dietati nebudes mat nikdy dokonale upratane, alebo budes behat s handrou cely den a po case zacnes jacat na kazdeho a na vsetko ze natrusil, pokvapkal na dlazku, ktoru si prave utrala, ze sa dieta zakydalo jedlom a potom sa utrelo do teba, a rada by si si zasportovala lenze male je chore a ty padas na hubu a davas dole jednu horalku za druhou aby si vydrzala, miesto pre karieru ti uz vobec nevidim, no ja neviem, ale radsej cakaj trosku menej od zivota.. 😉

dai
24. nov 2014

@miminka272 ver si - vsetko sa da... ked mas v hlave upratane a vies co chces tak to dosiahnes. Urcite to nie je a nebude lahke ale preco by si to dosiahnut nemala? Vsetko je to len otazka planovania a sebadiscipliny... ja vsetko mam - rodinu, karieru, spokojnost... a som za vsetko velmi vdacna...
Inak mi pripominas moju mamu🙂 s rozdielom ze ona len zacala denne studiym a neplanovane v 18tich otehotnela... v 7mom mesiaci so vzala mojho otca, postupne mala 3 deti - pri 3tom si dialkovo dokoncila vysku a nasledne sa v praci vypracovala velmi vysoko... s otcom su spolu uz cez 38 rokov a su krasny lubiaci sa par...
Ano, ja verim ze sa vsetko da ked naozaj chces - cesty k cielu su samozrejme klukate, srm tam uplna obchadzka😉 dolezity je yen ciel, sen...
Drzim palce

dai
24. nov 2014

Inak aj poriadok mam doma🙂

cerez
24. nov 2014

A čo keby si trocha upustila od všetkého niečo a zostala radšej dobrá. To skôr bude znieť reálne. Perfektná? Buď dobrou mamou, buď dobrou partnerkou, buď dobrou pani domácou, maj dobrých ľudí okolo seba, ktorý ti ochotne pomôžu, snaž sa mať dobrú náladu aj v ťažkých chvíľkach. No nebuď perfektnou. Buď nohami pri zemi a s reálnym očakávaním. 🙂

timca55
24. nov 2014

tak ja to vsetko mam az na tu karieru , tiez praca bola pre mna na prvom mieste , kym som sa nezalubila 🙂 trvdo som pracovala na sebe roky aby som bola najlepšia , mala som velke plany ist von bojovat za nieco co dava pre mna zmysel, no potom som sa musela rozhodnut bud splnit si svoj sen, alebo mojho muza urobit najstastnejsim clovekom, a teraz uz viem ze som sa rozhodla spravne, 🙂 si myslim ze ked sa ti narodi babo tiez v tom budes mat uz jasno , ze co vlastne chces 🙂

bejbinka
24. nov 2014

@miminka272 Nie, nie je...a cim skor sa s tym zmieris, tym lepsie pre Teba a v konecnom dosledku aj Tvoje okolie. Nevravim, ze nemozes mat vsetko, co si opisovala, ale urcite nie naraz...postupne a tiez to nebude len tak lusknutim prsta. Dokonalost ubija a stresuje, ked sa to s nou prehana. Neboj, ked sa Ti narodi babo, hned sa Ti vsetko pretoci hore nohami a mozno casom aj prehodnotis iste Tvoje momentalne priority. Teraz sa tes na babo a ostatne si casom rozvrhnes a zariadis. 😉

zeleny_cajik
24. nov 2014

@miminka272 Môžeš mať všetko, možno aj perfektné, ale nie hneď a naraz.
Všetko má svoj čas.
Bude obdobie, keď odložíš myšlienky na vzdelanie a kariéru a budú sa ti vzdať vzdialené.
Bude obdobie, keď obmedzíš starostlivosť o seba a zovňajšok ti príde nedôležitý.
A potom príde čas, keď začneš hľadať a nájdeš rovnováhu medzi novou úlohou matky a svojim starým "ja", svojimi potrebami, záujmami. Postupne si v tom urobíš poriadok, zoradíš si hodnoty, zistíš, kde a kedy sa dá získať, kde a kedy ubrať tak, ako sa zladiť v tom všetkom s manželom, aby si bola spokojná na všetkých frontoch.
No ale jednoduché to nie je, to je fakt 🙂

mirkakab
24. nov 2014

@miminka272 ahoj, v tvojom príspevku akoby si písala o mne (takto som sa cítila 9 rokov do zadu) ibaže som zostala tehotná plánovane. VŠ som dokončila externe, dcera vtedy mala 18 mesiacov, bola kludné spokojné dieťa, ktoré sa dokázalo prehrať hodiny, domácnosť som mala vyupratovanú. Následne som túžila po druhom bábätku a po narodení sa všetko zmenilo. (kedže ani ty nevieš aké bude tvoje dieťa), moja mladšia dcera bola stále uplakaná, nevedela sa prehrať, stále potrebovala mna ako pomôcku pri hre + staršiu dcerku som mala doma a bolo po dokonalej domácnosti 🙂 bola som rada že som stihla navariť a postarať sa o deti. Takže moja rada: zameraj sa na školu a dieťa. Z toho, že budeš mať dokonalú domácnosť budeš mať iba "dobrý pocit" no čo z neho, ked budeš od únavy padať dolu nosom a budeš nervozna a podráždená. Jednoducho sú veci ktoré budú musieť ísť bokom. Nemám dokonalú domácnosť, ale mám šťastné a spokojné deti a manžela a pohodu domova 🙂

lyzzy
24. nov 2014

Čítala som to po vetu..."som silne zaťažená na kariéru"....dovidenia

sissy27
24. nov 2014

@miminka272 no a keby ti to aj vyšlo podľa plánu - načo to bude dobré? 😅 byť perfektná vo všetkých smeroch? aj tak nebudeš, vždy sa nájde niekto, kto na tej všetkej dokonalosti nejakú chybu nájde 😉 lebo "byť perfektná" je strašne subjektívne... ty sa budeš cítiť ako "perfektná" a niekto povie, že si "padnutá na hlavu" a máš po dokonalosti...
ja ti rovno poviem, že tu mám kopu neožehleného prádla a vôbec ma z toho hlava nebolí, nie som a nemienim byť otrokom svojej domácnosti, radšej si život užívam 😎

jana_eyre
24. nov 2014

@miminka272 vies, je take prislovie - ked ludia planuju, boh sa smeje..

v kazdom pripade, este si len tehotna, teraz mozes ocakavat planovat cokolvek, ale potom uvidis naozaj co budes chciet.. narodenie dietata ta moze tak zmenit, ze na karieru uz ani nepomyslis.. ale samozrejme moze to aj ostat tak, ako si planujes - to ale vsetko budes riesit az za pochodu...

cerez
24. nov 2014

Tiež som našla jednu peknú myšlienku či citát. "Čo je ľudské, nemôže byť perfektné!" 🙂

dai
24. nov 2014

@lyzzy tak niektorym tu na konovi by nezaskodilo rozmyslat aspon nad pracou, ze ano🙂 co sa ti zda na tom slovnom spojeni take dovidenia? Take nepochopitelne ze niekto moze spokojnost nachadzat aj v praci?

0silvia0
24. nov 2014

@miminka272 presne toto si potrebovala - nabúrať svoje dokonalé plány. Pretože dokonalosť je nudná, perfektnosť je nudná. Myslím, že pre teba bude veľkým plusom prehodiť pár priečok v rebríčku hodnôt 🙂

henikav
24. nov 2014

@jana_eyre to prislovie je dokonale, presne vystihuje zivot

lyzzy
24. nov 2014

@dai.. Poznám z práce!! ( predstav si pracujem) veľa ľudí čo sú silno zaťažený na kariéru....a vieš čo majú okrem " kariéry"....skús hádať.😉

bonaqa2013
24. nov 2014

Nato ,že si už dosť stará si ešte dosť naivná....
Moja, všetko sa može zmeniť už len tým, že dieťatko bude mať po narodení zdravotné problémy. A si v .....

bluka2
24. nov 2014

@miminka272 Nevzdavaj sa svojich planov, urcite sa minimalne to s tou skolou, karierou a babom da, ak si huzevnata (a ak sa narodi zdrave...).

Na dokonale upratane sa vykasli. A mozno aj na dokonale upravena. A na to byt perfektna, to maju baby pravdu.

Sa smejem na niektorych reakciach. Pripomina mi to ako sa ma na rodinnom stretnuti pytali, ze co chcem po skole robit a na mojej odpovedi sa smiali a "ze potom pride realita". Teraz sa smejem ja. Realita je aku si ju urobis. Nenechaj sa znechutit, sprav si list priorit, zorganizuj si to dobre a sup s chutou do toho.

romanco
24. nov 2014

Keď chceš Boha pobaviť, zoznám ho so svojimi plánmi...Už ti jeden pozdrav poslal. Krásny a úžasný. Z tvojho príspevku dýcha silná ambicióznosť a takéto ženy idú za svojím. Žiaľ, väčšina po čase príde na to, že niekde to pokrivkáva. Sama som sa presvedčila, že netreba tlačiť na pílu a práve vtedy to pôjde. Sebavedomé a cieľavedomé ženy veľmi obdivujem, ale vo svojom vlastnom záujme sa netreba hrať na perfektnú a nechať veci aj na partnera. Veľa závisí od bábätka, podpory partnera a okolia a stavu tvojej nervovej sústavy... 😉

dai
24. nov 2014

@lyzzy ja tiez take poznam a maju toho okrem prace velmi vela🙂 mnohokrat viac ako tie co su akoze zatazene na rodinu🙂