Návšteva - svokrovci

vivi142
2. júl 2023

Ahojte. Mám priateľa, jeho rodičia sa odsťahovali do zahraničia (cca.400km ďaleko). Priateľovi sa tam veľmi páči, chce tam ísť čoraz častejšie, no ja nie som ochotná každý tretí alebo štvrtý týždeň cestovať 800 km (tam aj späť)…. Cez víkendy chcem oddychovať… deti zatiaľ nemáme. Priateľ sa na mňa hnevá, prečo tam nechcem ísť, veď tá cesta ani netrvá dlho, je to krajšie mesto, nadhérne, “elitné” okolie… necítim sa tam dobre, a ani sa mi nechce toľko cestovať… 2-3x do roka je to OK… veď aj oni prídu, a vtedy sú u nás aj 4-5 dní… ako by ste to riešili vy?? Ďakujem…

lenkakoc444
2. júl 2023

@vivi142 ved nech ide sam a kazdy druhy mesiac pojdes aj ty. Obcas pridu k vam tak to tam pojdes 4x do roka to sa da zvladnut.

petamich
2. júl 2023

isla by som s nim napr. kazdu 2-3 navstevu 🤷‍♀️

katkati
3. júl 2023

Nie sú to ešte ani svokrovci. Necestovala by som tak ďaleko a tak často, keby som aj ja z toho nemala radosť a potešenie. Priateľovi do dopraj, nech nezostáva nasilu s tebou, takisto ako nech teba nenúti nasilu tam chodiť.

cacianka
3. júl 2023

Ja tak často necestujem ani 30km, keď je priateľ rodičovský cecek, tak ho nechaj, nech spoznáva krásy krajiny s miestnych žien, ty si stoj za svojím - dohoda, kompromis, aj iný program, možno s iným chlapom ktorý nebude taký besny utekať , ale sa rozumne poradí, dohodne a nevyčíta

kvetinka75
3. júl 2023

mne by to problém nerobilo. Aspoň by som spoznala krajinu ale ak ti to vadí, tak chodievaj každý 2-3x.

kvetinka75
3. júl 2023

@cacianka nemusí byť cecek. Možno ho len láka ísť ,,von,,. Teraz má príležitosť, ubytovanie asi platiť nemusí, iba cestu. Nevidím na tom nič hrozné. Sú ľudia ktorí radi cestujú, spoznávajú a sú ľudia, ktorí sú radi , že sú doma. Oni sú zjavne každý iný.

banalu
3. júl 2023

No, sadnut si a porozpravat sa... ak teraz nenajdete kompromis, co budete robit ked budu deti? A ked tam bude chciet ist kazdy druhy vikend? Nebodaj sa prestahovat?
Za mna - nech ide sam - teda nie je riesenie, potom bude chodit sam ako manzel? Ako otec?

ninusa221
3. júl 2023

My tiež nechodíme na návštevy stále spolu koľkokrát cez leto hlavne keď ma on 2 týždne dovolenku ideme každý na jeden týždeň k svojej rodine. Tak mu aj ty skús navrhnúť že ty chceš ísť ku vašim že aby on išiel ku svojim rodicom a bodka