18 mesačnej sa kazia predné zúbky. Čo jej pomôže?

eevicka83
25. mar 2015

Mam tri dcerky, pri prvej som problem so sklovinou a zubkami nemala, kazdej rovnako umyvam zuby ale druhej ako 18 mes. sa zacala drat sklovina a nakoniec sme skoncili s hnedymi kuskami zubkov az kym jej nevypadli v siedmich rokoch no a vcera som si vsimla aj u 1,5 rocnej dcerky to iste... ide ma porazit neviem po kom to maju lebo neviem ani o nikom z rodiny co by sa im toto robilo zo zubkami. A pritom ta najmensia ma krasne zubky bielucke a tak som sa tesila ze ona nebude mat problem no a vcera pri cisteni zubkov som si to vsimla ze akoby uz sa robili take dierky na sklovine a viem ako to bude pokracovat...☹ ak mate nejake typy ako to spomalit alebo zastavit napiste mi prosim. dakujem

ivet1371
26. mar 2015

@maslenka47 o pečive som nepisala🙂.

tova
26. mar 2015

@marika3678 mojim detom to robili na detske v 3r. , nerobi sa to na detske obycajne preto, lebo je to drahe a tie zuby aj tak vypadnu, ja som mala plno kazov od mala, Nerada by som aby aj oni museli byt casto u zubara

radopp
26. mar 2015

@tova Máš pocit že človek je jediné nedokonale stvorené zviera ktoré sa musí starať o svoje zuby aby boli zdravé? Nezaujíma ťa príčina?

radopp
26. mar 2015

Umenie medicíny spočívá v obveselovaní pacienta, zatiaľ čo príroda lieči chorobu. (Voltaire)

lorela
26. mar 2015

@radopp Citát je to síce krásny, ale uznaj, že na začiatku 18. storočia bola medicína naozaj niekde úplne inde 🙂

henikav
26. mar 2015

@eevicka83 mojmu synovi sa takto pokazili mliecne zubky, ked pil dzusik z flase cez cumel. Nepijete tiez cajiky a dzusiky? Ak ano, radsej z pohara

tova
26. mar 2015

@radopp clovek je zviera??? Pricin je vela preco sa kazia zuby, a preto ze clovek ich pozna, vie tomu zabranit predtym ako k tomu dojde.

domak2
26. mar 2015

@radopp a kto ti povedal, ze zvieratam sa zuby nekazia? Len chudata nemaju kam ist. Aj ked teda zralok tieto problemy nema, jemu vypadnute dorastu 😅

eevicka83
autor
26. mar 2015

@radopp sorry ale ty si riadna primitivka ...

eevicka83
autor
26. mar 2015

@ivet1371 nepije caj ale kojim ju ale ona nepije skor sa tak hra uz iba. no v noci ma prsnik v ustach casto ale ona nepije mlieko velmi iba ako cumlik vacsinou.

miskaska
26. mar 2015

Ahoj. Treba nájsť zubarku, ktora vie pracovať s deťmi. Zubky vyvrtať a zaplombovat. Zatiaľ používať elmex gel a aj potierat ustnou vodou Corsodyl. My sa so zubkami veľmi trápime. Skús pozrieť môj článok.

eevicka83
autor
26. mar 2015

@lorela hned zajtra skocim kupit makovy olej to je dobry zdroj vapnika vraj. pastou si vobec nechce cistit zubky a elmex pojdem tiez kupit. na 31.3 sme objednani k zubarke dufam ze tiez nieco poradi. ale dakujem za reakciu.

eevicka83
autor
26. mar 2015

@radopp no mala teda vela zeleniny ani ovocia nenapapa.. ona je celkovo slaby jedak a ovocie zeleninu takmer vobec nechce. takze my musime zacat inak doplnat

eevicka83
autor
26. mar 2015

@alaguema len ja neviem ale ta mala mi vobec akoby nic zdrave nechce... ona papa rano prazenicu na ranajky alebo ovsenu kasu s kokosovy cukrom, skoricou.. obec vacsinou cista ryza, alebo zemiaky lebo maso nechce a sem tam zeleninovy prikrm hipp ked nestihame. ovocie sem tam banan alebo jablko ale vlemi to nechce.. vecere ma roztek s niecim alebo jogurt ale zo vsetkeho zje 4-5 lyzic ale 5 malych kuskov chlebika. len musim zatrhnut aj to ked najde starsim dievcatam v skolskych taskach sladkost a skryje sa zje...len keby sa to dalo aspon spomalit chuda nech jej vydrzia co najdlhsie ako tak zubky..

eevicka83
autor
26. mar 2015

@babulka1978 a to sa potieraju zubky s tym? prstom alebo cim? lebo ja mam to zle ze nechce poriadne otvorit usta pri cisteni zubkov a ked tak len na 10 sekund a potom uz reve. tak cistim co stihnem.hlavne ten predok.

eevicka83
autor
26. mar 2015

@danielina30 skusim urcite elmex gel a stravu spozorniem...z flasky mi mala nepije ale je pravda ze ma strasne rada pomarancovu bonaqu. mali sme problem s prijimanim tekutin nic sme do nej nevedeli dostat a potom jej zachutila ta voda tak ju pila..

radopp
26. mar 2015

@lorela Alopatická medicína je presne tam kde pred 100 rokmi. Jej cieľom je škodiť.

radopp
26. mar 2015

@eevicka83 Elmex gel obsahuje fluor. To ti nevadí? Spôsobuje kazy.

miskaska
26. mar 2015

@radopp prosím ta, daj mi link na nejaký seriózny článok ohľadom fluoru a toho, že spôsobuje kazy. Dakujem.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danielina30
26. mar 2015

@fidka79 moje deti tiez piju mlieko z flasky pred spanim, teda teraz uz len dcera a dokonca aj rano. Ja pisem o pocuckavani si sladenych cajov a dzusikov. Ked vypije mlieko do hodiny ma v uztach spat beznu fluoru, ale ked sa pocuckava napriklad kazdu hodinu - dve, tak sa to nestihne upravit a zubky su stale ohrozovane. To som nevymyslela ja, ale zubar mojich deti. Ja netvrdim, ze za to mozu aj ine faktory, ale mamicka chcela radu ako to oddialit. Tak radim z mojej skusenosti.

dush
26. mar 2015

@radopp aaaa uz je tu zase dr.google..vitaj..😂
@eevicka83 vacsinou sa robí kaz z nocneho kojenia.Mlieko niekedy aj v ústach stoji.Väčšinou sa pokazia horne,pretože dolné zakrýva jazyk počas satia a premyvaju ich sliny.Sladkosti nie su vhodne,a sladene napoje a naucit pit napoje z pohara.Treba ist k zubarke.Zubky pravidelne cistit 2-3denne.Zubarka odporuci ako casto potierať elmex gelom.Aj ona sama zubky zafloriduje.Neboj sa flor nie je jed.Hlavne urcite navstiv zubnú amb.,uz trebalo ist do 1r veku dieťaťa.Na prehliadku mas nárok 2x rocne.

radopp
27. mar 2015

@dush @eevicka83 Never ľuďom ktorí hovoria "ver mi".

Fluorid - takový příjemný zabiják: http://www.osud.cz/fluorid-takovy-prijemny-zabi...

lorela
27. mar 2015

@radopp A čo sem pletieš alopatiu?

sardinka333
27. mar 2015

@maslenka47 vieš čo do istej miery na tom niečo bude - ja som teda neni žiadna hysterka čo ked vidí brumíka tak chytá srdcový kolaps, ale zubarka nám jasne povedala - sladkosti davať hned po jedle a potom napr. 2 hodiny nič, pripadne jablko. Teraz to už nejako nedodržujeme, ale tie sladene napoje sme vyradili. Mnohé deti sa non stop nalievaju Hipp granulovanými čajmi, furt to maju zarobené vo flaške. Zuby maju neustale naložené v cukre. Mlieko som normálne davala perd spaním. Ved potom by sa zuby ešte mali prebehnuť kefkou. Mlieko davať alebo kojiť v noci po 6 mesiaci ked už má dieťa zuby može sposobovať kazy na tom sa zubari zhoduju. Mlieko či umele či materksé obsahuje cukry a zuby su zase len naložené v cukre. Okrem toho tráviaci trakt by si mal v noci oddýchnuť a nie sa nalievať mliekom za každé zapišťanie,ako tu čítam že niektoré ,,otrokyne,, dojčia aj 9 x za noc pomaly ročné deti, na nestrávené zvyšky mlieka sa ,,dolieva,, nové mlieko a tak stále dokola.

katusska1
27. mar 2015

@miskaska o F aj z ineho pohladu aby si si vlastny spravila nazor ;) zdrojom su vysokoskolske skripta z mikrobiologie pre zubne lekarstvo

katusska1
27. mar 2015

@maslenka47 najlespie je naucit deti spravne si cistit zuby, skus pozriet na stranku dentalalarmu http://www.dentalalarm.sk/

radopp
27. mar 2015

@katusska1 Píšu tam že fluor zabíja baktérie, ale pre zuby je neškodný. Píšu že zastavuje kyseliny, aj keď je sám kyslý. Píšu že umelé sladidlá (aspartam je bojová otravná látka) sú zdravšie ako rastlinný škrob. ... Komédia. 😀

radopp
27. mar 2015

@katusska1 Môžeš ešte oskenovať nejaké skriptá že sa zasmejeme? 🙂

sardinka333
27. mar 2015

@katusska1 máš pravdu....ale deti do 10 rokov si samé zuby dobre, kvalitne neočistia. Ráno to nechávame na nich, nie je čas, ale večer si začnu čistiť samy a potom prideme a dočistujeme plus nitkujeme - takto sme sa viac menej zbavili medzizubných kazov.