Ako presvedčiť 2 ročné dieťa, aby si čistilo zúbky?

rainbow0508
5. dec 2011

Ahojte žienky-maminy!
Ako dostať nášho prcka k tomu, aby si čistil poriadne zúbky? Sám len trochu pošmátra v ústočkách...ale to skôr len preto, aby zlízal pastu. A keď mu chceme zúbky čistiť poriadne, je to hotová pohroma...krik, vresk...a takéto "drastické" čistenie zúbkov sa mi zdá neprimerané. Čo by ste s tým robili Vy?
Čakám Vaše podnety 😉
Díky vopred za každý jeden...

tutifruti
5. dec 2011

Drasticky čistili zuby.... 😖 Vreskot, krik.... horor..... Kým nenastala fáza vydierania...."Tak dobre, nemusíš si umývať zuby.... ty budeš mať kazy...". /asi 4 roky/..... No a naša Alžbetka je prváčka.... a je v triede jediná, ktorá doteraz nemala kaz....

kaja73
5. dec 2011

@rainbow0508 My si pri umyvani zubkov spievame-teda ja spievam-vzdy to iste- a presne vie kedy to skonci-ked aj pesnicka. 😉
A ked nema naladu na umyvanie,tak mu nieco slubim,alebo naopak nieco odopriem-napr-neprecitam ti rozpravku,kym zubky nebudu ciste-to je vecer pre spanim-,alebo, ked budu zubky ciste postavime si garaž-to zas zvyknem hovorit rano.
Tiež na neho zabera,že pridu zle bacile do ust a pokazia zubky-bacile pre neho znamenaju velke zlo.
Na pesnicku funguje od 15m, na sluby alebo zakazy od 20m. Teraz ma 23m.
90% umyvani zubkov je bezproblemov na tu pesnicku. 🙂

rainbow0508
autor
6. dec 2011

@tutifruti Prave to nechcem...aby mal drobec kazy. Ale vysvetli 2rocnemu drobcovi, ze je to nutne...

elise
6. dec 2011

@rainbow0508 skúste to ako hru ideme sa zahrať na záchranárov🙂 u nás pomáhalo ked som mu od narodenia vytierala dasienka gázou po papani potom prstovou zubnou kefkou ažť sme prešli postupne na normálnu k zubárovi chodime pravidelene každého pol roka od prvého zubku. skus kupiť prstovu zubnu kefku to ho možno bude baviť alebo pomáha ked si spraviš maketu zubku a staršou zubnou kefkou a bielou temperkou budeš vyfarbovať zúbok pretdým môžeš dať malé čierne alebo žlte bodky ako kaz a nezabudnuť nakresliť červíčka🙂

mamabiba
6. dec 2011

@rainbow0508 vyskúšala si, že pôjdete do obchodu a malý si vyberie kefku sám, ktorá sa mu bude páčiť? potom my sme si s bibkou spoločne umývali zúbky, mali sme aj takú sadu s presýpacími hodinami, robili sme si súťaže, kto si umyje krajšie zúbky...chodíš na preventívne prehliadky každého pol roka? Aj tam by ti mohol zubár pomôcť tým, že mu dohovorí...cudzích poslúchajú lepšie a potom budeš mať aj páku, že pamätáš si, čo povedal pán zubár/zubárka? A keď ani to nepomáhalo..mali sme aj také obdobia...išlo "vydieranie" neumyješ si zúbky, nebude žiadna sladkosť, alebo nikam nemôžeme ísť...

sante81
6. dec 2011

my sme na to presne tak isto, s tym rozdielom ze nechce pastu, skusam, nutit ho nechcem, kefky sme vystriedali skoro všetky, aj drahé aj lacné, ale jeho umyvanie mi skôr príde ako hryzenie tych stetín na kefke, ked mu chcem ukazat ako sa to ma robit správne, tak len pokruti hlavou a zaujem ziadny, mame 2 roky, a chcem predíst kazom a zanedbaniu starostlivosti.
myslíte ze mam viac tlačit na pílu alebo počkat na den, ked si bude chciet zubky umyvat poriadne??

ivett1
6. dec 2011

@rainbow0508 ahoj, moji dvaja anjelici v dvoch rokoch robili to isté...viac ich zaujímala chuť zubnej pasty 🙂 ...ale teraz si už zúbky umývajú, tak aby si ich aj naozaj umyli...i keď je ešte stále vidieť rozdiel v postupe pri čistení u dcérky, ktorá je staršia-čistí si zúbky precíznejšie a dlhšie a synček, ten si čistí zúbky podstatne "rýchlejšie" 😀 a sem-tam aj zahryzne do zubnej kefky...a u nás najviac zabral obrázok s pokazeným zúbkom a zubným kazom, ktorý vŕtal vŕtačkou do zuba (bŕŕŕ...vyzeral ako nejaký "chrobáčik" a oni predsa nechcú mať v ústach žiadnych chrobáčikov 😝 ) a výrazne sa to čistenie zúbkov zlepšilo, kedˇ videli rozprávku - ako vílu lomničku? (alebo slabejku?..už si nepamätám) boleli zuby ...(Hlavičkove rozprávky...)...(tam je ten zubný kaz strašný....)
@sante81 ja som príliš nenútila, len som im vždy porozprávala o tom zubnom kaze a ukázala obrázok😉