Je to zub?

27. okt 2023

Baby prosím vás vyzerá takto keď sa prerezáva zub? Syn má dva mesiace a už asi štvrtý deň je strašne nervózny, len na ruky a plač. Slinkami robí bublinky skoro celý deň a v jednom kuse má ruky v ústach. Viem že je to skoro ale ozaj mi to správanie príde ako "zubové" len neviem ako tie ďasná vyzerajú pri prerezávaní.

cookie29
27. okt 2023

Mozeu sa zdvojovat dasienka, ale je velmi nepravdepodobne aby ako prve vysli tieto zubky. Zvycajne ide najprv jednotka dole. A to ze ma stale ruky v ustach je tiez bezne v tomto veku

surama
27. okt 2023

Ked si pozries jeho dasna, tak nepozeraj hore/dole na dasno, ale vpredu ci tam je hrbolcek a tam kde je, tak tie zuby mu idu a tesne pred prerezanim ho uz budes vidiet presvitat aj hore na dasne. Tazko na foto vidno, ale mne sa zda, ze hore na opacnej strane sa mu tlacia

len_nig
27. okt 2023

Nie, toto isto nebude zub 😊 ďasno je vtedy červené, nafúknuté a prvé mu zrejme pôjdu spodné v strede 😊 tam kde ukazujes idú očné a to ide cca až v roku a pol.

inana11
27. okt 2023

Ten vrch nie ale spodok mi pride akoby tam mal už take ako sklíčka že už by jednotky chceli ísť

len_nig
27. okt 2023

Našla som fotku, takto vyzeralo keď išiel prvý zub môjmu, presvital ten spodný.

inana11
27. okt 2023

Za mna toto je zubok

autor
27. okt 2023

@len_nig prosím ťa a kde presne na tej fotke vidno že mu ten zúbok ide? Nech viem čo mám hľadať na čo sa pozerať lebo nejako tomu vôbec nerozumiem 🤦‍♀️😂

domka222
27. okt 2023

Toto podľa mňa nie je ešte ďasno na zuby. Nie je vôbec červené a zdurené ako zvykne bývať, keď rastú zuby. A ešte je stále výrazná tá "stredná línia " cez ďasno,ktorá už pri raste zubov nie je taká. Presne ako na fotke od @len_nig

len_nig
27. okt 2023

Toto je zub 😊 o týždeň alebo tak už bol vonku. Toto čo máš ty na fotke naozaj nie je reálne aby 2mesacnemu dieťaťu išiel očný zub, fakt 98% deťom idú prvé spodné jednotky 😊 najdi si na Google detský chrup, tam nájdeš aj popísané ako cca tie zúbky idú väčšinou to sedí s realitou 😊

len_nig
27. okt 2023

Ešte som našla lepšiu fotku, aj tu je to krásne vidieť ako presvitá

autor
27. okt 2023

@len_nig aha už to vidím ďakujem 🙂 to je to že ja reálne viem v akom poradí by mali rásť aj že je na taký zub veľmi skoro len keď tie deti sú tak strašne individuálne a ešte nepoznám ako tie rastúce zuby vyzerajú tak som sa radšej opýtala 🙂 ďakujem ešte raz

len_nig
27. okt 2023

Neboj, my sme tiež nevedeli 😁 tiež sme si mysleli aj predtým skôr a reálne sme na prvý zub čakali až keď mal 10m mu vyrástol 😊 ja som si to úplne inak predstavovala že to bude vyzerať 😁

domka222
27. okt 2023

Veru,mňa prekvapilo,že dcére hneď po jednotkách vyšli štvorky. Už má 14 zubov a dvojky hore stále nemá

tinik888
6. nov 2023

@cookie29
@surama baby prosim vyzerajú takto ďasienka uz ked idu zúbky? Vďaka

surama
6. nov 2023

@tinik888 Ano 🙂 Presne tie kopceky kde su, tak tam uz ide zubok