Mám dať vytrhnúť mŕtvy mliečny zub 6 ročnému synovi?

alobalka
18. feb 2015

Jedná sa o dolnú prvú stoličku, pôvodne plombovaná s hlbokým kazom, cca pred 2 týždňami umrtvená, zaplombovaná, t.č nebolí. Nemôže hlboký kaz (hoci už ošetrený) narušiť budúci trvalý? Alebo nepokrivia sa zubky? Zubár odporučil vytrhnúť, ale vraj tak neurčito... Ďakujem za vaše skúsenosti🙂

suzie
18. feb 2015

Nám presne túto prvú dolnú stoličku trhali, pôvodne len rozvŕtal a nechal otvorenú, no po nejakom čase sa dcérka sťažovala, že ju to bolí, na druhý deň sme šli k zubárovi a za päť minút bola stolička vonku. Zubár vravel, že ju treba vybrať, keď ju začala bolieť. Dúfam, že to bola naša prvá aj posledná takáto skúsenosť. Ostatné zúbky máme chvalabohu v poriadku.

anketkarka
18. feb 2015

@alobalka mne ako dietatu vytrhli predcasne mliecny zub u skolskej lekarky a potom som musela nosit strojcek, lebo mi krivo rastli trvale zuby...ak je osetreny dobre, tak by som ho tam nechala...

kajusa83
18. feb 2015

pokial to neboli tak by som to neriesila. opacnom pripade von musi ist nasej sa tak dolamala alebo ako to nazvat stolicka nakolko jej vedla vyrastla trvala a ten mliecny zub to nevydrzal a akoby sa vytlacil von nakolko uz nemal miesto. zacal ju ten zub boliet nakolko bol uz mimo poradia tak siel.

ivett1
19. feb 2015

@alobalka ak nebolí nie, lebo sa mu môže narušiť ukladanie zubov...náš má takto riešenú stoličku hore ...je ošetrená, nebolí, takže zatiaľ ostáva na mieste ...

alobalka
autor
19. feb 2015

Ďakujem baby! 🙂

slniecko87
4. sep 2023

@anketkarka ktorý zub vám prosim vytrhli? Môjmu synovi vytrhli mliečnu 4ku a tiež sa veľmi bojím že bude musiet nosiť strojček :-/ nás ex zubár neopravoval mliečne zuby a synčekovi sa urobil kaz až do kosti, opuchol a bolelo ho to. Zub už nevedel nový zubár zachrániť ☹

anketkarka
4. sep 2023

@slniecko87 trojku. Každé predčasné trhanie nie je dobré. Preto sa snažia ich zachraňovať, aby držali miesto trvalým. Podľa toho koľko predčasne o ten zub prišiel. Ak mu skoro začne rásť trvalý, tak to bude určite v pohode. Nemal na výber pri takom kaze. Treba dúfať. Držím palce 🍀🍀🍀.