Kaz na mliečnom zúbku

magda30
5. dec 2012

Ahojte dcerka ma kaz na mliecnom zubku na stolicke, sme obj. k zubarke viete mi povedat ako vase deticky zvladli osetrenie vrtanie, plombovanie? Dcerka ma 3,5roka a nejak sa obavam ako to vydrzi ☹

sisaha
5. dec 2012

@magda30 😕 no moja by to nevydrzala a je rovnako stara..

mummy01
5. dec 2012

@magda30 moja ma des z lekarov...no vrtanie zvladla perfektne.Velmi zalezi od toho aky pristup k detom ma zubar.

evita2011
5. dec 2012

my sme to zvladli na jednicku. mala 3 kazy. vsetky sme liecili ozonom, ale dva jej musela trochu upravit vrtackou, aby sa udrzala plomba.

iviatko
6. dec 2012

nas ma 7 rokov a 2x mu vrtala... jej pristup je neskutocny, muzova rodina k nej chodi roky mm od malicka , tak uz aj ja a nase deti... Nico sa neboji, zubarka uzasny clovek a aj ked je Nico strasny strachopud, vzdy to zvladol a k zubarke sa tesi 🙂 hlavne, ked ide len ako doprovod :D

sympa1
6. dec 2012

@magda30 nooo nasej vratli prvy x ked mala 6 na zadnej stolicke maly kaz, ale ako 3,5 rocnej si neviem predstavit ...asi by mi tam ani nesadla...myslim ze zubar podla toho ako ti to bude mala zvladat urobi..bud vas necha na neskor...ale budete hrdinovia a vydrzi to 🙂

jania023
6. dec 2012

@magda30 moja mala ma skoro 5 rockov a na prednom zubky ma bud kaz alebo poskodenu sklovinu,ja sa ku zubarke nechystam pokial ju to neboli lebo moja mala ma panicky strach z lekarov tak by to dopadlo zle..coskoro jej zubky vypadnu a bude ok 😉

mackoxxx
6. dec 2012

@magda30 Má 3,5 roka to by už mala byť pár krát u zubárky. Preto by to mala zvládnuť. Dcéra chodievala od roka, malý bol keď mal 8 mesiacov. Choďte čím skôr a porozmýšľaj aj nad pečatením. Dcérke som dala - určite dám aj synovi (pôjde trošku do financií -u nás zúbok 8,30€ no oplatilo sa ) a dnes má 9 rokov a žiaden kaz. Len ju nestraš, skús jej len povedať čo sa deje so zúbkom, uvidíš zvládne. Aby si ty nemala väčší stres ako malá 🙂

abbie
6. dec 2012

ak je maly kaz, tak neodporucam vrtat, ale osetrit ozonom 😉

gretka2
6. dec 2012

Tak toto ti mozem opisat uplne cerstvo, boli sme v pondelok. Mam tiez 3,5 rocnu dcerku, a mala na stolicke kaz. Je dost ziva, ale predtym so sa ju snazila kludne na to pripravit, ze v zubku je cervicek, a ked jej spapa tento zubok, bud eju veeelmi boliet, a potom sa zahryze aj do dalsieho zubku a tak... Ale ked sme dosli k zubarke, prestala spolupracovat.
Povodne sme chceli ist k inej zubarke, ktora lieci zuby ozonom, ale ta nas odmietla, ze ma vela prace.
Prebiehalo to takto. Ja som si sadla na kreslo, schytila som malu, jej nozky som zakliesnila medzi moje, aby nekopala (mala som co robit), rikami som jej drzala rucky, zpoza mna ssestricka jej drzala hlavku, svoj palec mala v jej puse, na palci mala taky kovovy chranic, lebo by asi on prisla a tak.... Chuda moja mala...ale inak to fakt neslo. Mala len povrchovy kazik, nebolo to hlboke, ale bolo to pre jej dobro. (Caviky by robila, aj keby isla s ozonovym pristrojom do pusy, s cimkolvek). Ked jej ho vrtala, mala som co robit..., a ked jej tam davala plombu (co uz urcite vobec nebolelo), aj ked jej to ozarovala UV lampou, tak sa vzpierala.... Ale ked sme odchadzali, bolo dobre. Uvidime, co bude, ked o pol roka pojddeme na preventivku. Ale urcite si dame bacha, aby nebolo nic treba vrtat. Bolo mi malej luto, ale vedela som, ze to je treba. A vzdat to, len preto, ze sa jej to nepaci, to nie. Aj tak by sme tam museli ist znovu, akurat by bol kaz hlbsi a vsetko by prebiehalo aj tak rovnako. Som rada, ze to uz mame za sebou...

anickamaros
6. dec 2012

Pridavam sa aj ja moj syn ma 4 roky teraz sme robili kaz ale super to vydrzal samozrejme sa bal ale pristup lekara vela pomoze.

anjelicek26
6. dec 2012

@magda30 - blombovanie skvele, pokial to nie je hlboke, boliet to neboli, len je to neprijemne a je to tlak, preto treba ist co najskor. Lebo hlboke samozrejme boli. mala si nechava vrtat bez umrtvenia - z injekcie ma omnoho väcsi strach ako z vrtania. Nastastie mame teraz kolotoc zubarov za sebou a vsetko v poriadku, ale par tyzdnov sme tam chodili az moc pravidelne 😖

@jania023 - praveze chod, kym ju to neboli. Opravia to rychlo a takmer bezbolestne, dieta bude mat omnoho pozitivnejsi zazitok, ako keby ju to ma boliet a hlboko vrtat :( Mliecne zubky dokaze kaz prezrat za par mesiacov az k nervu. Je to omnoho rychlejsi proces ako u trvalych zubov. Nam zubar v anglicku mini kazy len zatrel a vycistil, rastlo to pod tym a nasa zubarka tu riesila 4 velmi hlboke kazy pod tym :( Jeden zub uz nezachranila, len preliecila a zakryla, ak by zasa bolel, ide von. Vravim my sme si odskakali dost, dcerka ma koncentrovane sliny (problemy zo stitnou zlazou), takze sa jej malo obmyvaju zubky + vysoky cukor, vrazedna kombinacia 🙄

magda30
autor
7. dec 2012

Ahojte, dakujem Vam tak dufam ze to zvladneme obe. Boli sme uz 3x na preventivkach no a toto bola tretia a kazik no jeden tmavsi a druhy bledsi tak blizko seba 3mm. Prvu preventivnu sme mali u zubara starsieho bol fajn a na druhej a tretej sme sli o jedni dvere vedla lebo zacal robit jeho syn tak sme boli u neho len mne sa on zda este taky neskuseny pozera, taky pomaly aj som myslela ze som mala ju dat radsej k jeho otcovi (staremu) ten uz ma avecsiu skusenost s detmi ako ten mlady nie? A ozaj tym ozonom to je co to som este nepoculaa?

zitaje
20. dec 2012

Moja mala 4 a pol, ked sme boli 1.x, sadla som si do kresla ja a ona sedela mne na kolenach, presnejsie sme lezali 😀 Zvladla to v pohode, mala 2 kazy.