Máme dať blombovať mliečne zuby?

pillipilli
23. apr 2016

Dobry den chcem sa opytat ci ste mali uz skusenost s mliecnymi zubkami a vrtanim. Vase zubarky,alebo zubary odporucaju u malych deti s mliecnymi zubkami kazy blombovat alebo nie? Dali ste uz vasim detom porobit zubky v narkoze? A ak ano ako to znasali. Dakujem

marcelatje
23. apr 2016

@pillipilli mojej plombovali. Lepsie ako by ju mali boliet myslim. Nerobili jej to v narkoze ale v sedacii.

ludka140281
23. apr 2016

aj mojej plombu dali,ked mala 5 rokov,ale bol to maličký kaz,ked mala na inom zubku vačší, (aj ju bolel)to len vyvrtali dieru a nechali tak,lahšie jej potom vypadol,ked sa pod nim tlačil novy zubok... a prestal boliet..... v narkoze by som nedala,pokial to nieje nevyhnutne,načo dietatko zbytočne zatažovat...viac nám neplombovali,len sledovali 😉

pillipilli
autor
23. apr 2016

@ludka140281 presne toto chcem vediet lebo aj ja som pocula nazory ze treba len vyvrtat a nechat tak,lebo zevraj ked sa zablombuje tak potom vraj tak ci tak moze zacat boliet .

ludka140281
23. apr 2016

@pillipilli no nás bolel,potom jej urobili dieru ako svet(bola to stolička zubok) a hned asi po hodine ju prestal boliet...zdalo sa mi to divne ako postup pri bolavom zubku,ale fungovalo to 🙂

tova
23. apr 2016

blombovali mensi a vacsi kaz dcere umrvenym len injekciou. do 5 min. boli oba zuby hotove, vrtanie trvalo menej ako 1 min. Radsej som ju nechala trocha plakat akoby davat do narkozy koli 5 min. Rovno od zubara sme isli kupit hracku a na zubara aj zabdla. Zablomboat treba, uz je to 2r. a zuby ju nebolia vobec.

mondolina
23. apr 2016

Záleží predsa v akom stave je zubok,menší kaz,väčší,opuch...narkozu by som určite kvôli jednému zubu nezvazovala

hopeja
23. apr 2016

Naša má 3,5 roka. Mala dva kazy, mna sa zubar ani nepytal a rovno vŕtal a blomboval. Mala to uplne v pohode zvladla bez injekcie či narkózy, vôbec ju to nebolelo a to ona place inak kvôli všetkému. Ja som rada že jej to len nevyvrtal. Ten jeden kaz ju už aj bolel a bol už dosť velky.

marcelatje
23. apr 2016

@pillipilli presne ako pise @mondolina treba posudid konkretny zub. Ak je kaz hlbsi az po nerv to velmi plombovat nechcu. No je to ostara cistit lebo kazde jedlo v tej diere uviazne. Kym je kaz maly plomba nie je problem. Cize pausalne sa neda povedat co je lepsie. Zub musi vidiet lekar a on by mal posudit ktora moznost je lepsia. Ja by som v tomto pripade radsej priplatila a isla k lekarovi ktory sa specializuje na deti.