Máte skúsenosť s opravovaním zúbkov pod narkózou?

zaneta222
12. mar 2014

moj syn ma 3 roky a ma problemy zo zubkami a boli sme u zubara a hotová kataqstrofata, ale musia mu to opraviť aby ho to nezačalo boliet skoro všetky zubky su pokazené. ak by ste mali skusenosť bola by som rada ak by ste mi napísali dakujem

katy1979
12. mar 2014

Toto navrhli mojmu 6rocnemu. Zatial sme odmietli. Ak bude nutne tak sa bude trhat.

indira
12. mar 2014

dnes mojej vytrhli zub ma 5 rokov a zvladla to lepsie ako ja co sa fakt ze bojim ,,,plakala ale ju to taknebolelo dostala injekciu ,,vie ze pojde este lebo ma este jeden kaz ,ale povedala ze vydrzi lebo chce aby ju zubky neboleli,,,
ja by som 3 rocne veruze ze pod narkozu nedala je este maly neni niaka sanca mu trhat alebo opravovat zubky pri plnom vedomi ?

tanja111
12. mar 2014

Tak si ma tou spravou nepotesila... ☹my ideme s malou na buduci stvrtok tiez ma pokazene zubky.snad nam to nepovie aby sme sli pod narkozu kedze v januari sme boli s nosnou mandlou ☹

lienika
14. mar 2014

Mojej dcérke minulý rok v októbri trhali zúbok pod narkózou. Mala z neho až zapálene ďasienko a zubárka vravela, že aj keby jej dala injekciu tak by to kvôli tomu zápalu moc nezabralo a mala by potom veľkú traumu zo zubárov. Tak som sa rozhodla pre narkózu a zvládla to perfektne, uspali ju v čakárni a spiacu je preniesli do kresla, takže ani nevedela, že bola u zubárky

ywca222
17. mar 2014

Ahoj.No moj maly mal tiez zle zubky,vlastne mu uz vyrastli pokazene.Predne horne 4 mal najhorsie.Boli sme vtedy v nemecku,tak sme tam sli k zubarovi.... Bol hrozny,uplne necitlivy,hned ze to treba opravit,ked si to neda,tak ho dame do narkozy... mne sa to vtedy zdalo prehnane,narkoza koli mliecnakom... Maly nemal ani 2 roky vtedy... Tak sme sli k zubarke na slovensku,ona povedala,ze narkoza nie,ze opravit nam asi nedovoli,takze umyvat a umyvat a ked zacnu bolet pojdu von.Tak aj bolo.. zubok nas rozbolel ked ma 4 roky.Bola nutna injekcia,ale ked uz tam bola pani zubarka rychlo sikovne vytiahla vsetky. Cele to bolo asi 10 minutova zalezitost,statocne sme to zvladli a novy transformer to zahojil... A nieje ani trauma zo zubazov,odvtedy nas uz bolela stolicka ktoru bolo treba rozvrtat a uuuuplne v pohodicke sme to zvladli. Tak sme to spravili my.. mozno keby som ho dala do narkozy,vedel poriadne jest :o)) Predne 4 trochu chybaju... Mozno to stoji za zvazenie,ked mate pokazene vsetky.Velmi drzime palceky.

memory
15. apr 2014

ahojte, moja 6-ročná dcérka má pokazene stoličky a začali ju boliet ..... dr.jej dala injekciu a skusila trhat no ale malá sa mixovala ,plakala a nechcela ani len otvorit usta ..... jediné čo nám zostáva je uspat ju a vytrhnut jej zubky aby nevedela, čaká nás to teraz vo štvrtok.....aj sa dost bojim , len dufam že všetko dobre dopadne ☹

mamainprogress
15. apr 2014

Moj mal len 19m ked mu vrtali 4 stolicky. Traja zubari sa na neho nemohli ani pozriet, stvrty najprv zvazoval narkozu ale potom nakoniec skusil a predsa len mu ich opravil s injekciou, bez narkozy. Sedela som na kresle, on na mne a drzala som ho. Na zaciatku sa mykal, potom rezignoval a nechal si to urobit. Potom bolo uz ok.
Zubar ma pravdu netreba to odkladat a spravit cim skor. Moj krpec ma defektnu sklovinu a casom sa mu pokazia vsetky zubky, mi povedal zubar. Este si uzijeme ...:(

ivuska027
15. apr 2014

skor sa pozri po sikovnom zubarovi aj v okolo, napr aj v Blave. Tam je kopa sukromnych centier, kde by to mali zvladnut. My mame dobru zubarku v Kosiciach (dochadzame vyse 100km), ma tam telku, pusti mu rozpravku, vzdy ho opichne bezbolestnou anestezou, porozprava sa s nim, vedia to zvladnut. Vravela, ze aj postihnute deti, autistov a podobne zvladaju. Skus dohovorom, cestou dopadu na jeho zdravie, ked ho to bude velmi boliet. Este ma napadlo, ze v Blave robia aj s rajskym plynom, to ho oblbne a nebude si nic pametat. Vedia dat aj dormicum, tiez oblbovak fajny, deti su upne mimo. My sme taraz kvoli mandliam absolvovali narkozu s obomi detmi naraz (2,5 a 4,5 rocni), nebola to ziadna tragedia. Len najst vhodneho zubara a vhodnu cestu. Cestou trhania by som nesla asi radsej, pretoze napr stolicky prezubuje az v 12roku veku, predne okolo 6-7meho, dovtedy musi papata tak isto aky bude mat zaklad pre nove zubky, ked ich vytrhaju. Skus este pospekulovat, pozistovat, dohovorit drobcovi. Drzim palce 😉

adikacorporation
16. jún 2014

S narkózou opatrne. Ideálne je keď si rodič sadne na kreslo, naňho dieťa. Rodič ho objíme rukami - upokojuje, hladká. Dieťa sa cíti istejšie. Lokálne umŕtvenie dieťa zvládne hravo, len mu treba vopred vysvetliť čo sa bude diať aby sa nezľaklo. Ak zubárka správne aplikuje lokálne umrtvenie, ošetrenie je bezbolestné.