Musí zarazený mliečny zub sčernať?

miskakyblik
8. apr 2024

Ahojte, syn skoro 3 roky, spadol a zarazil si zub , horný rezak. Boli sme hneď aj u zubarky, povedala nám že je zaradený ale nie veľmi, že trvalý zub sa nepoškodil, trošku sa mi kyve ale do týždňa by sa mal zase fixnut na pevno. Povedala ale že nerv tam určite odumrie a tým pádom zúbok scerna, zvyčajne za tak stane do mesiaca. Je to pravidlo, mali ste skúsenosť že nescernal ? Ja som samozrejme šťastná že sa nestalo nič horšie ale nejak sa neviem preniesť cez to že keď sa ten môj smejo vyskeri, bude tam svietiť čierny zub... 😥

robodracica
8. apr 2024

Mojej dcerke nesčernal.

miskakyblik
autor
8. apr 2024

@robodracica a tiež si zarazila rezak ? ( Že či nieje rozdiel aj v Tom ktorý zub to je ale teda neviem) , a hovorili aj vám že scerna ?

robodracica
8. apr 2024

Hej bol to predny rezak. Este ho aj povytahovali, a furt sa vratil nazad tak ako bol zarazeny.

fopardi
8. apr 2024

Mojej sčernal. Teraz už ma skoro 7r. A dúfame že čoskoro vypadne….. a len tŕpnem aby bol ten nový pekný biely nepoškodený. Ale deti v škole sa jej pýtajú prečo ma taký zúbok. Nuž čo už nerobíme. Hlavne že ku neboli a že je to mliečny ktorý tam nieje natrvalo.

miskakyblik
autor
8. apr 2024

@robodracica ach až tak , no uvidíme , chudiatko,ale dodala si mi trošku nádeje ❤️🤞ďakujem za zdieľanie skúsenosti.

miskakyblik
autor
8. apr 2024

@fopardi 😥hej ja viem aj ja som na tom tak že hlavne nech ho neboli ( spadol včera tak ešte to má trošku opuchnuté) ale teda tie čierne zúbky musia byť pre tie decká veľká výzva aby to medzi inými deckami ustáli ( otázky nedajbože vysmievanie a podobne) musím sa nejak rozumnejšie nastaviť , samu ma prekvapuje ako ma to vzalo že bude mať taký úsmev 😥

nika23t
9. apr 2024

@miskakyblik nemusí, aj moja mala od dvoch rokov narazeny a kus odlomeny, a pekne ostal biely ešte tri roky, kým nevypadol.

miskakyblik
autor
9. apr 2024

@nika23t chudiatko 🤦ďakujem za vašu skúsenosť, bodaj by to aj u nás tak dopadlo ..

fopardi
9. apr 2024

@miskakyblik no naša ho ma takto od troch rokov. Takže s ním bola celú škôlku sj teraz prvý rok v škole . My to veľmi neriešime teda nie že by mi to bolo jedno ale zmeniť zo neviem . A veľmi na to neupozornujeme napr. Aby ho skrývala a pod. Minule spomenula tie deti v škole ale ona im vysvetlila že je to mŕtvy zub s že spadla na hojdačke a vec je vybavená. Myslím že to deti pochopili našťastie. A viac tomu nevenujú pozornosť

cali2016
10. apr 2024

@miskakyblik mojej 2 ročnej sčernal po páde z odrážadla. Horný pred ý zúbok.Ale do mesiaca znova vybledol a už je pekný biely.že vraj sa môže obnoviť....