Nočný strojček na zuby 13 ročnej dcéry

nati2001
12. feb 2015

Dobrý den potrebovala by som poradiť dcéra ma trocha krivé zuby ale nic vážne ale jeden tento zub ma dosť Krivý a nechce mat kvôli jednému zubu fixný strojček preto by som sa chcela spýtať ci by mohla mat nočný a ci náhodou niekto nevie ci by to pomohlo a koľko by bola asi suma spolu 🙂 na ukážku mám aj obrázok

angel257
12. feb 2015

Jasné pomôže , sestre presne tak isto išiel zub a tuším aj ten istý , už ho má na pôvodnom mieste, pekne vyrovnaný 🙂 ale cenu netuším keďže ona zo začiatku mala aj ten na stálo ....

xkittikex
12. feb 2015

ja som kedysi tiez mala,najprv 2roky nocny, moc to nepomohlo, potom na 2roky som dostala fixny to pomohlo super,uplne rovne zuby som mala,ale jak mi to dali dole,mala by som nosit aspon este rok zase nocny,no to som nespravila a sice nie az tak,ale tie zuby mam krive 😒

tomasko9
12. feb 2015

moja dcera ide mat v marci 10 rokov, tiež sme už začali chodit ku zubarke minuly rok, s tym že bude mat strojček ,ale zatial iba vyberatelny, včera sme boli na kontrole, a dr sa pyta že kedy ide mat 10 rokov, tak som jej povedala že v marci, hned odporučila strojček na pevno, ale až koncom roka . 🙂

stella33
12. feb 2015

Moja ma skoro 13, ale pokial viem, nezalezi na veku, ale ci uz ma vymenene vsetky mliecaky za trvale. Aby tam potom nenastali nechcene zmeny. Strojcek tiez zvazujeme, tiez kvoli trojkam. Nocny strojcek nepomaha na vsetky situacie, a trva dlhsie kym sa chrup napravi, fixny je ostara, ale je ucinnejsi. Myslim, ze bude aj drahsi.Inak v jej triede nosi strojcek drviva vacsina deti. Nuz, je to biznis 😉

sednaja
12. feb 2015

@nati2001 Teraz si nie som istá, či je 2-ka zasunutá alebo 3-ka vysunutá........ak trojka, tak je to prípad mňa aj bráška ........mali sme nočný, ja v 13-tich......tuším ani 2 roky, ale nosila som podstivo - aj na lyžiarsky, doma aj cez deň..tak som si zvykla, že mi potom chýbal 😀
mimochodom ten fixný sa mi zdá, že sa dáva aj lokálne na konkrétne zuby, nemusí na všetky a je aj priesvitný, príp. farebné imidžovky 😉 .........porad sa s odborným dentistom, cenu netuším

ellca123
13. feb 2015

dcerka ma 15r. mala ocne zuby vysoko a krive,riesili sme to nakoniec vytrhnutim hornej 5ky
a dobre sme urobili,zuby krasne sadli do jedneho radu,lebo pred tym nemali miesto,

ked dcera sleduje ako to maju kamartky hovori,
ze ked kamaratka /a nie jedna/ skoncila s nosenim strojceka do pol roka sa jej zacali zuby krivit tak ako boli pred tym,tak znova na viac krat nosia strojceky aj ked pred tym uz ho mali aj 2r.

hradnapani
13. feb 2015

@nati2001 ja mam taku skusenost, ze to velmi zavisi od sikovnosti samotneho zubara a jeho technika, aky vyberaci strojcek spravia. Roky som nosila nocny, zubarka sa tvarila ako majsterka sveta, ze ona mi uz viac pomoct nemoze, vtedy tie fixne este neboli take rozsirene. Nasla som si potom ine pracovisko, tiez statne, a taky starucky doktorko mi dal urobit taky paradny nocny stojcek, ze do pol roka bol velmi badatelny rozdiel, do roka som mala zuby uplne rovne a to som z lenivosti ani nenosila kazdu noc (ale vacsinou ano). Takze tak.