Predkus mliečnych zubov

8. dec 2021

Ahojte,

dcerka ma dost vyrazny predkus hornych mliecnych zubkov. Je mozne, ze pri trvalych aspon trochu ten predkus ustupi? Napr starsia mala krasne rovne zubky, teraz jej dve spodne jednotky vypadli a rastu jej krivo presne ako mne a mojej mame.

Prosim, napiste tie, ktore mate s tymto realne skusenosti (upravilo/neupravilo, zlepsilo/zhorsilo), nielen dohady, pripadne ako ste to riesili - strojcek pomoze? Ja som mala strojcek na krive zuby, ale netusim, ci pomaha aj na predkus.

Dakujem krasne

kikus7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
8. dec 2021

@kikus7 vdaka za info,len dcerka ma praveze aloby nariedko zubky, ma medzi nimi aj medzierky

slovakboy
9. dec 2021

Trvácne začnete hneď narovnavat a bude to. Zúbky sa dajú narovnať iné je to so sánkou aspoň si myslím že ťa sa ťažko formuje. To by ortopéd vedel povedať. Alebo zubár.

ruzasipova
9. dec 2021

Ak ma predkus, ze je cela sanka vpredu, tak aj pri trvalych ta sanka ostane. Ak je to tym, ze zubky rastu dopredu, trvale sa daju narovnat strojcekom

autor
9. dec 2021

@ruzasipova mam pocit, ze zubky skor akoby boli "vylomene" dopredu - niektori vravia, ze dudlom, neviem...starsia mala dudel, ale je fakt, ze kratsie a iny, a nema problem...pri najmladsej uz davam taky ako najstarsej a chcem oducit cim skor...lenze vsetky 3 dudel len na spanie a je x deti, co cmula dudel aj cez den a predkus nemaju

kittykat22
9. dec 2021

trvale zubky moze mat ok. V okoli aj u nas som videla, ze mliecne a trvale zubky su posadene uplne inak. Nestresuj sa dopredu.

autor
9. dec 2021

@kittykat22 dakujem 😘 vies, je to nepodstatna vec v porovnani s horsimi,len viem, ze takto by sa trapila, lebo deti vedia byt krute a koniec kpncov aj dospeli

akrobrab
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kittykat22
9. dec 2021

samozrejme ze je to podstatna vec 😉 to, ze mas zdrave dieta neznamena, ze nemas mat ziadne starosti. Aj my sa starame o to, aby nase deti vypadali k svetu a nemali smutok zo sikany. Ale zbytocne si robis starosti dopredu. Neda sa to ovplyvnit. Uzivaj dieta a ked budu nove zubky tak sa na to vrhnes - teda ak bude na co 😀

kittykat22
9. dec 2021

@akrobrab 👍 skvely nick

mmirka02
9. dec 2021

Treba to riešiť so zubným lekárom.A nie na internete. Možno by stačil nočný strojček, len nečakať aby nebolo neskoro potom už len fixný pomôže.

autor
9. dec 2021

@mmirka02 u zubarky som uz bola,zaujimali ma skusenosti inych mam, ale dakujem za postreh...3 rocnej na mliecne zuby asi nocny strojcek nedaju...

kikus7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slovakboy
10. dec 2021

@kikus7 nášmu synovi tiež museli trhať jeden zdravý a najkrajší predný zub. Ale pekne nám to vysvetlili na roentgenovom snimku že presne ten zub bol navyše a vadil susedným aby rástli. Na snimku bolo to krásne vidno a ozaj ani rovnať mu ich nebolo treba.

kikus7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz