Prerezávanie zúbkov

dominika1876
13. máj 2014

Mojmu syncekovi zacali ist zubky ked mal tri mesiace. V nedelu bude mat 5 mesiaciv a este stale nic. Je velmi nepokojny, zacervenane licka ma.

dobromila1111
13. máj 2014

Dominika podobne..a mame 7,5 mes..nie a nie vyliezt

nikolet_89
13. máj 2014

@dominika1876
@dobromila1111 dievcata mojej malej vysiel realne zubok, ked mala 1 rok 🙂 mate cas on vyde, ked bude jeho cas

dobromila1111
13. máj 2014

nikolet_89
v pohode,jasne,ze to ma cas,no nas trapia uz tie 4 mesiace..:(

dominika1876
autor
13. máj 2014

ano ma t svoj cas, ale iekedy je to na nevydrzanie, je zly, nic nechce, place

domix58
19. máj 2014

Dobry den, baby nasmu syncekovy idu od 4 mesiaca zubky...nespime poriadne ani teraz prerezavaju sa mu posledne bud stolicky alebo ocne .....no budi sa nam so strasnym placom v noci a to kazdu noc ....aj vam sa tak budia je to normálne ? Ja mu davam panadol prosti bolesti zubkom a taktiež mu potieram bielym vinom dasienka ......ja mam pocit,že nam už nic nepomaha :-/

dobromila1111
19. máj 2014

@domix58
ano,aj my sa tak budime s huronskym revom na cely cinziak a kazdu noc.Bud niekolkokrat,len malokedy raz za noc.A to nevravim,ako sa strhava a hlada si miesto.Posledne dve noci je to este horsie,to som musela aj vstat,aj decko bolo hore,inak spi.Natrela som mu dasienka gelom,cicikala a asi po pol hodke som si uz mohla aj sadnut a postupne sme sa ulozili.Decko potom este raz vstalo a robilo gymnastiku,no potom sa ulozil..Za noc sme vypili 1,5dcl cajiku,na nas dost..strasna noc🙂

monika6813
1. jún 2014

Baby moje ....môj má dnes 3 mes a posledné asi 4 dni je ako čert . Cez deň reve , ale v noci ešte spí . Môžu to byť zuby ? zdá sa mi to nejako skoro ...

oaza82
3. jún 2014

ahojte kočky, a čo poviete na to že môj má 19 mesiacov a má len 6 zubkov , dasenká ma naliate ako neviem čo...a to zatial nevidím žiadne zúbky na obzore....ja fakt neviem kedy mu dorastu všetky zubky... 🙄

pe
3. jún 2014

@oaza82 aspon sa mu tak skoro nepokazia, ako ked vyjdu prilis skoro, on to teraz dobehne, uvidis a vyjdu mu vsetky naraz, vacsie deturence to uz lepsie znasaju, lebo vedia povedat, co im je, vedia si pomoct - ze papaju, daco co im trosku schladi alebo ulavi, ale mojim deckam sli zubky obom ako 4.mesacnym a potom do roka mali skoro vsetky von, tak to boli horory...

uhnakova
3. jún 2014

@oaza82 aj nas mal v roku a pol tolko isto, a potom to zrazu prislo - behom styroch mesiacov narastlo dalsich 6. A zrovna dnes som zistila, ze sa tlacia naraz tri ocaky. Tak neboj, postupne narastu 🙂

oaza82
4. jún 2014

tak to ste ma potešili 🙂 veru ked mu išiel teraz ten šiesty ani som o tom nevedela vôbec nebol nervozný...asi je na tom niečo pravdy že ked su deti väčšie znášajú to lepšie 🙂 mojej malej išli od 9-teho mesiaca tiež neskor ale potom jej rýchlo dorástli tá už v jeho veku mala všetky 🙂 tak baby nič iné nám neostáva len byť trpezlivé ved tie detičky si vytrpia pri tom ... 😢

michaela121
5. jún 2014

dievčatá moja mala bude mať zajtra 9 mesiacov a este ani jeden zubok nieje vonku a už sa trápime od 3 mesiacov zo zubkami takže nič si s toho nerobte budú chvíle aj ked budú vaše ratolesti pekné počúvať a nebudú pl.akať

drzubok
5. jún 2014

To uz vo vas nieje ani stipka kritickeho myslenia????!!!! 200 tem na uplne nezmyselnu temu prerezavanie zubkov kde sa dookola vertlikuje zubky hnacka budi sa kuse je nervozne placlive je ma teploty... a a niekto to zaklincuje ze 9 mesacne este nema zuby ale od 3 mesiacov sa s nimi trapia ☹

edvelyn
5. jún 2014

@drzubok kriste tak ked si o tom potrebuju popisat tak ich nechaj.necitaj a nestaraj sa a nemusis sa tu rozohnovat

seke
25. jún 2014

@drzubok A TY TO NACO PREBOHA CITAS KED TA TO NEZAUJIMA?????????????????

drzubok
26. jún 2014

@seke mna to praveze zaujima lebo az velmi casto riesim nemile stavy deti, ktorych matky namiesto edukacie zo sveta dentalnej hygieny sa venuju totalne nesuvisiacim vecia. A dookola prerezavaju Zuby. Mimochodom preco to komentujes v ty?

seke
26. jún 2014

no ja som hladala riesenie problemu zo zubami mojej dcery,bohuzial som tu nic take nenasla a nahodou som natrafila na toto forum.Viem pochopit maminy ktore tu pisu,zazila som si to aj ja pri mojej prvej dcere,ked sa clovek tri mesiace nevyspi a cez den musi fungovat.A viem aj to ze ziadny zazaracny recept na problemy pri prerezavani zubkov neexistuje,treba to proste len vydrzat,ale aj tak sa mi nepaci ked niekto odsuduje maminy,ktore sa chcu o tom porozpravat a poradit...

drzubok
27. jún 2014

@seke pozri ide o to ze mliecne zuby sa prerezavaju cca od 4.m do cca 3 roku. Kazdy infekt ktorych je veeela respiracny git... atd a nie je exaktne diagnostikovany je pripisovany na vrub zubom. Mimochodom v vies o to a niekde som to tu pisal v 18. Stor. V anglicku umiierali na tzv. Zuby dojcata? 200 za rok v londyne. Mam deti mnoho veci som si od
sledoval. Ano okolo 3.m zacnu cmulat rucku aco?? Musia ist zubky? Len preto ze ju svrbia dasna? Kedy ta svrbeli dasna v puberte?? Nemozme vsetky nevysvetlitelne veci zhodit na zuby. Nikde ver tomu nikde sa vo fyziologgii ani v patofiziologii neriesi prerezavaniezubov v dobe ked sa monoklonalnymi protilatkami liecia nadory. Tolko ku folkloru, ktory je naskodu lebo mal by sa venovat vecuam okolo vyzivy a hygieny

amorko1
30. jún 2014

Chcem radu mame 7mesiacou trapime sa od 3mesiaca a posledne par dni nespime vobec ani cez den ani v noci dasna su navrete citlive a biele ako este dlho nas to bude trapit dakujem pekne

dobromila1111
30. jún 2014

@morko1
samotne prerezavanie trva tak tyzden..citala som:D my sme mali uz 9 mesiacov a nemame zzbok ani jeden🙂

bandinka
30. jún 2014

@amorko1 nejaky gél napr. Calgel ste neskúšali? upokojí ďasná a aj dieťa je kludnejšie potom. inak ťažko povedať, že ako dlho to trvá, môj malý sa trápil s prvým zúbkom len pol dňa a druhý ani neviem kedy vyšiel, len zrazu už mal 2 zuby 🙂

martina0511
9. júl 2014

nám vyšli prvé dva zúbky v 4 a pol mesiaci a od vtedy nič a máme 7 mesiacov 😅

nutrimas
26. aug 2014

Pri prerezavani zubkov u deticiek pomaha zmiernovat bolesti a podrazdenie prirodny olejcek Jakoubek od oblubenej znacky Nobilis Tilia. Obsahuje eter. olej harmanceka a levandule, ktr. posobia upokojujuco aj po psych.stranke. Olejcek pomah aj pri usnych a krnych tazkostiach. Najdete v ponuke na nasom eshope.

anika151
5. feb 2015

Dobry chcem napisat ze nasa princezna tiez ma 9mesiaciky a ms 4 zubky a dalsie su na cestr.Jooj ale stfasne je nrervozna ale kazda mamina musi tym prejst a zvladnut to.Nam pomohla mrkva s chladnicky osupana a umyta trocha jej to pomohlo a potom ked moc bola nedobra dala som jej calgel na dasienka tiez na urcitu chvilu to pomohlo.Proste treba babatko niecim uputat aby sa zabudla na bolesy hryzadla nam nepomohli skor hracky nasa mala kuska a potom je vchodaciku a ju vozim po kuchini.xixi prajem vam velku trpezlivost a @00% pozornost o babo ono to teraz potrebuje.